999 rezultate për

japoneze

Bum kritikash për Miss Japoninë: S’je “mjaftueshëm japoneze” (FOTO LAJM) Ajo u kurorezua më e bukura e Japonisë në muajin mars dhe që nga ai çast ka marrë aq shumë kritika, duke u kthyer në laj
Mos e besoni po deshët! 48 vjeç dhe vazhdon të shënojë (VIDEO) Edhe pse në moshën 48-vjeçare Kazu Miura vazhdon ta bëjë më së miri detyrën e tij në fushën e lojës: shënimin e golave.
100 vjeçarja japoneze vendos rekord në not Japonezja 100 vjeçare, Mieko Nagaoka ka arritur të vendosë rekord në kategorinë e moshës së saj në garën e 1500 metra st
Shakatë e frikshme të japonezëve me ISIS (FOTO LAJM) Organizata terroriste ISIS së fundmi ka marrë peng edhe dy japonezë dhe ka thënë se do t’ua pres kokën atyre. Kjo ngj
ISIS kërkon 200 mln $ për lirinë e pengjeve japoneze Në një video të re të publikuar, terroristët e Shtetit Islamik ISIS kërkojnë 200 milionë dollarë brenda 72 orëve në këmb
Leo Messi dhuron spektakël, çmenden japonezët (VIDEO) Lionel Messi ka dhuruar spektakël për një emision televiziv japonez. Ylli argjentinas i Barcelonës ka patur një detyrë s
Ja disa ushqime plot imagjinatë (FOTO LAJM) Ushqimet që ne konsumojmë nuk duhet vetëm që të jenë bio, të shëndetshme, por edhe të bukura. Art më vete është kuzhina,
Japonezët prezantojnë trenin lukzoz me shtatë yje (FOTO-LAJM) Dhjetë vagonë të mobiluar me mobilje druri dhe lëkure, me një restorant madhështor dhe tre suita si në përralla, një pro
Japonezet krijojnë kameran më të shpejtë në botë Japonezët krijojnë kamerën që mund të pranojë deri në 4.4 trilion fotografi në sekondë. Të udhëhequr nga studiuesit e Un
Edhe japonezët këndojnë "Shotën" (VIDEO) Vallja e Shotës është ndër vallet më të bukura shqiptare. Këtë e vërteton edhe fakti që kjo valle, tashmë pëlqehet dhe k
Zaccheroni nuk do të jetë me trajneri i Japonisë Eliminimi i Japonisë nga faza e grupeve të Botërorit ka bërë që tekniku italian Alberto Zaccheroni të heqë dorë nga drej
Japoni 4-3 Zambia, dopietë e Hondas (VIDEO) Tjetër fitore për Japoninë e Alberto Zaccheronit në vigjilje të Kupës së Botës "Brazil 2014". Kombëtarja "Samurai" mposh
Banka japoneze nis përdorimin e robotëve Korporata japoneze “Soft Bank” do të përdorë në të ardhmen robotët për të kryer shërbime në dyqanet e telefonave. Lajmi
Zaccheroni shpall listën: Ja 23 japonezët e "Brazil 2014" Me Botërorin e Brazilit që është vetëm një muaj larg, skuadrat përfaqësuese që do të marrin pjesë në Kupën e Botës po pu
Japonezët krijojnë ashensorin më të shpejtë në botë Kolosi i inxhinierisë së lartë japoneze Hitachi ka projektuar ashensorin më të shpejtë në botë, të aftë të ngjitet nga p
Thaçi fton investitorët japonezë të investojnë në Kosovë Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi ka filluar takimet zyrtare në Tokio. Delegacioni i Kosovës dhe Grupi i Parlamentarëv
Forcimi i marrëdhënieve ekonomike Shqipëri-Japoni Presidenti i Republikës, Bujar Nishani gjatë takimit me Zëvendësministrin e Jashtëm Parlamentar të Japonisë, Takao Makin
Thellim bashkëpunimi ekonomik Shqipëri-Japoni “Rritje dhe thellim i prezencës së biznesit japonez në Shqipëri, në të ardhmen”. Ky është premtimi që që zv.ministri Par
Pylli që ndriçohet nga miliona xixëllonja (FOTO-LAJM) Që drita e një xixëllonje natën mund të krijojë një atmosferë magjike është një diçka e dallueshme, por duke e parë se s
Meta- Kohno: Intensifikim të shkëmbimeve ekonomike Kryetari i Kuvendit Ilir Meta vlerësoi sot marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Japonisë duke i cilësuar ato si shumë të mir