999 rezultate për

japoneze

Qentë e Putinit trembin për vdekje gazetarët japonezë (FOTO & VIDEO) Presidenti Rusisë, Vladimir Putin, i cili është i dashuruar pas qenve, i mban ata pranë edhe në takimet zyrtare. Pak
Humbisni peshë falë këtij lëngu të rekomanduar nga shkenctarët japonezë Një studim i ri sugjeron se konsumimi i ujit të mbetur nga zierja e patateve të ëmbla mund të ndihmojë për të humbur kil
Vajzat japoneze gjejnë zgjidhjen ideale për vuajtjet e dashurisë Ayumi Saito pas ndarjes së saj nga i dashuri gjeti mënyrën më të lehtë për të harruar dhe kapërcyer ndarjen. A
Alarm për cunami pas tërmetit, transferohen banorët në Japoni (VIDEO) Një tërmet 7.3 ballë ka goditur këtë të hënë Japoninë verilindore. Autoritet kanë lëshuar një alarm për cunami. Tërme
Rama nuk ia përton Berishës: Je lulëkuqja e fundit e varur në mur... (VIDEO) Sikundër ish kryeministri Berisha qe u mor gjatë seancës plenare me kryeministrin Rama, edhe ky i fundit iu kthye me të
Japonia mbyll gropën gjigande në mes të rrugës vetëm në një jave (VIDEO) Autoritetet japoneze kanë dhënë një leksion efikasiteti duke rregulluar një gropë gjigante në vetëm një javë. Gropa i
Sekretet e sistemit arsimor japonez Populli japonez është një ndër popujt më të zgjuar dhe më të disiplinuar në botë. Dhe e gjithë veçoria e këtij popull
Mrekullia japoneze, i gjithe treni pastrohet në vetëm 7 minuta (VIDEO) Trenat Japonezë janë trenat më të famshëm për pikmërinë e tyre dhe sipas disa legjendave një makinist vetëm sepse kishte
Sekretet e japonezëve për të qëndruar të dobët dhe të shëndetshëm Keni menduar ndonjëherë sesi ka mundësi që femrat japoneze janë gjithmonë në formë dhe gjithmonë të reja? Atëherë ju
Ja përse Japonia është populli më elegant në botë Popullsia japoneze në 25 vitet e fundit mban vendin e parë për popullsinë më jetëgjatë në tokë dhe mësohet qe mesatarish
Gazeta japoneze uron Maqedoninë, Ahmeti dhe Thaçi nuk ndihen Maqedonia shënoi sot 25 vjetorin e shpalljes së pavarësisë nga Jugosllavia, festë të cilën qytetarëve dhe kreut shtetër
Korea e Veriut, raketë balistike në ujërat japoneze Korea e Veriut testoi një tjetër raketë balistike, e cila fluturoi për rreth 1000 km dhe ra në ujërat japoneze. Auto
Sekretet e "Jakuzas", mafia më e rrezikshme japoneze Tatuazhe, politikë, para dhe ritualet. Sekretet e fuqishme të “Gomorës” japoneze, që konsiderohet një nga organizatat më
Vidhen 13 milionë dollarë për 3 orë nga bankomatët në Japoni Në Japoni, u vodhën 1.4 miliardë jen ose 13 milionë dollar nga makineritë automatike të parave apo ATM-të. Sipas medi
Japonia në një profil ndryshe (FOTO LAJM) Në Japoni natyra çdo vit e kthen atë në një mrekulli plot ngjyra dhe jetë. Lulet e qershive në pranverë, e kthejnë këtë
Pse janë veshur me uniforma të UÇK-së këta japonezë?! Tashmë nëpër botë po luhet një lojë, e cila quhet "Paintball". Loja konsiston në atë se dy grupe rivale "luftojnë" me
Cigaret elektrike janë dy herë më të dëmshme se ato të zakonshmet Cigaret elektrike përmbajnë deri në dhjetë herë më shumë substanca kancerogjene sesa duhani i zakonshëm. Sipas një sonda
Chelsea prezanton fanellat për sezonin e ri (FOTO LAJM) Chelsi ka prezantuar fanellat që do të përdorë për ndeshjet në shtëpi në Premier Ligë, për sezonin 2015/2016. “Yokoha
Japonezët habiten nga barku i Ronaldos (VIDEO) Cristiano Ronaldo ishte i ftuar në një program televiziv japonez, ku dukej se ia kaloi në mënyrë të shkëlqyer. Prezan
Ja kush është populli më i kënaqur me veten Sipas një sondazhi të kryer nga prestigjiozja “Time”, meksikanët janë populli më i lumtur me pamjen e tyre, ndërsa krejt