999 rezultate për

japoneze

Kompania japoneze, shpërblim për jo duhanpirësit Kompania Piala me qendër në Tokio ka për qëllim të kompensojë jo-duhanpirësit. Kjo kompani u ka ofruar jo duhanpirës
Një skuadër grash në mbrojtje të Melani Trump Një skuadër policie e përbërë e gjitha nga gra. Kështu ka vendosur ta mbrojë departamentin i policisë së Tokios, Zonjën
Apple paditet nga kompania japoneze (FOTO LAJM) Kompania japoneze, "Emonster" e ka paditur Applen në një gjykatë federale në SHBA. Kompania e cila zotëron markën tr
Problemi më i madh në Japoni për të cilin nuk flet askush (FOTO LAJM) Kultura japoneze e punës është aq intensive, sa që njerëzit i kanë vendosur vetëm një fjalë që përkthehet në "vdekje nga
Incidenti i Fukushimës, qeveria japoneze urdhërohet t'i dëmshpërblejë banorët Një gjykatë në Japoni urdhëroi qeverinë dhe operatorin e centralit bërthamor të Fukushimës, që t’i paguajnë 4.4 milionë
Maska që e bën lëkurën të duket si e foshnjave Maskat e shtëpisë, kanë rezultuar më efektive se ato që mund të bëni në sallonet e bukurisë. Së pari, është e sigurt
Së shpejti ndërtohet hekurudha e re që lidh Londrën me Tokion Pasagjerët së shpejti do të mund të udhëtojnë nga Londra në Tokio në hekurudhën Trans-Siberian nëpërmjet një rruge 8,400
Japonezët rrëfejnë momentin kur raketa e Kim Jong-un u fluturoi mbi kokë (VIDEO) Banorët e ishullit japonez të Hokkaidos u zgjuan ndryshe nga ditët e tjera nga sirenat dhe mesazhet e alarmeve për shkar
Gazeta japoneze: Koreja Veriore ka gati raketën bërthamore që mund ta godasë Japoninë Mesa duket, Koreja Veriore tani është në gjendje ta godasë Japoninë me një raketë bërthamore, raporton një gazetë me baz
Kryeministri Zaev takohet me ambasadoren japoneze, Keiko Haneda Qeverinë e Republikës së Maqedonisë sot është realizuar takim mes kryeministrit Zoran Zaev dhe ambasadores së re reziden
Anija luftarake amerikane përplaset në brigjet japoneze Zona ku ndodhi përplasja është tepër e ngarkuar me anije që shkojnë e vijnë në gjirin e Tokios. Shtatë anëtarë të mar
Avionët luftarakë japonezë dhe marina amerikane 'frikësojnë" Korenë e Veriut (FOTO LAJM) Avionët luftarakë japonezë po marrin pjesë në një operacion stërvitor të përbashkët me forcat detare amerikane pranë bri
Si të rrisni fëmijë të shëndetshëm duke i ushqyer si japonezët Një studim i revistës mjekësore The Lancet shpjegon që nga të gjitha kulturat e botës, fëmijët që kanë lindur dhe janë r
Princesha japoneze heq dorë nga froni për t’u martuar me një punëtor të thjeshtë Princesha japoneze ka hequr dorë nga statusi i saj mbretëror për tu martuar me një punëtor të thjeshtë të cilin e kishte
Princesha e Japonisë heq dorë nga titulli për të dashurin që takoi në restorant Është gati të heqë dorë nga titulli mbretëror e çdo privilegj tjetër që i jep statusi i saj, për t’u martuar me njeriun
Largoni stresin dhe ankthin me këtë metodë të vjetër japoneze Stresi është pjesë e përditshmërisë. Por ka një teknikë japoneze, të cilën mund ta përdorni për t’u relaksuar dhe nuk do
Historike, dy armiqtë e dikurshëm bashkë kundër Kim Jong Un-it (FOTO LAJM) Beteja e Paqësorit përgjatë viteve 1941-1945 mes Perandorisë së Japonisë dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pjesë e Lu
Japonezët i bashkohen SHBA-ve në frontin kundër Koresë së Veriut (FOTO LAJM) Aeroplanmbajtësja amerikane që po lundron drejt Gadishullit Korean, po shoqërohet tani nga dy destrojerë japonezë. Nj
Paulinho shfaqet në krahë të një aktoreje porno, dëbohet ga Kina (FOTO) Braziliano i njohur Paulinho rrezikon që të dënohet nga Kina, nga skuadra Guangzhou Evergrande. Ish-lojtari i Tottenham
Reali kërkon të sundojë botën ndaj japonezëve të Kashimës Reali i Madridit, klubi më i titulluar në Europë, synon të shkoj përtej kontinentit të vjetër duke kërkuar të përvetësoj