999 rezultate për

japoneze

Kjo teknikë e lashtë japoneze vret stresin në pesë minuta Është konsideruar si sëmundja e shekullit, pasi ka marrë shumë jetë njerëzish! Stresi shfaqet në forma të ndryshme dhe k
Thaçi u rrëfen japonezëve dialogun me Serbinë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për televizion publik të Japonisë, “NHK”, dhe gazetën më të madhe,
Ra dëborë pas 4 vitesh, japonezët "shkrijnë talentin" në skulpturë (FOTO LAJM) Në Tokio ra dëborë për herë të parë pas katër vitesh dhe kjo çoi në një kolaps të transportit dhe shkaktoi shumë problem
Vinales edhe 2 vite të tjera me Yamahan Maverick Vinales dhe Yamaha sërish sëbashku. Piloti spanjoll ka rinovuar deri në vitin 2020 kontratën me skuadrën japone
Orteku bllokon 10 mijë turistë nga e gjithë bota, paralizohen japonezët (FOTO/VIDEO) Pothuajse në të njëjtën kohë, dy stuhi të forta kanë goditur dy pjesë të ndryshme të botës, duke u shkaktuar probleme të
Japonezët dhe koreano-jugorët të parët që do të provojnë çokollatën rozë Konsumatorët japonezë dhe koreano-jugorë do të mund të blejnë për herë të parë çokollatën rozë, të ashtuquajtur “rubin”,
Japonezët sfidojnë temperaturat e ulëta, lahen me ujë të ftohtë (VIDEO) Në Japoni dhjetëra persona morën pjesë në festivalin e lashtë Shinto, një ritual që bëhet në dimër dhe thuhet se pastron
SKANDAL / I hodhi drogë në gotën e ujit, japonezi përjashtohet nga Lojërat Olimpike Jasuhiro Suzuki i thotë “lamtumirë” Lojrave Olimpike, Tokio 2020. Sportisti nga Japonia është pezulluar për 8 vite nga a
Japonezët zbulojnë edhe aftësinë vetërigjeneruese të xhamit Një hulumtues japonez ka zbuluar krejt rastësisht një lloj të ri xhami që mund të ngjitet mjaft thjesht duke ushtruar pr
Japonezët e gjermanët kampionë të korrektesës Lajmi se një kompani japoneze transporti hekurudhor kërkoi ndjesë, pasi një tren i saj u nis vetëm 20 sekonda më herët n
Të jetosh në minimalizëm, japonezët shokojnë me mënyrën e jetesës (FOTO LAJM) Vitet e fundit Japonia ka shënuar një rritje popullsie dhe gjetja e një shtëpie për të jetuar sa vjen e bëhet më e vësht
Rrepa japoneze shkrin yndyrat Daikoni është rrepë e bardhë japoneze dhe është ideale gjatë mbajtjes së cilësdo dietë. Konsumojeni të freskët dhe
Japonezët e Urawa-s triumfojnë në Champions League-n aziatike Skuadra japoneze, Urawa Red Diamond fitoi Champions League-n e Azisë, pasi mundi në ndeshjen e kthimit 1-0 Al Hilal-in,
Kompania japoneze, shpërblim për jo duhanpirësit Kompania Piala me qendër në Tokio ka për qëllim të kompensojë jo-duhanpirësit. Kjo kompani u ka ofruar jo duhanpirës
Një skuadër grash në mbrojtje të Melani Trump Një skuadër policie e përbërë e gjitha nga gra. Kështu ka vendosur ta mbrojë departamentin i policisë së Tokios, Zonjën
Apple paditet nga kompania japoneze (FOTO LAJM) Kompania japoneze, "Emonster" e ka paditur Applen në një gjykatë federale në SHBA. Kompania e cila zotëron markën tr
Problemi më i madh në Japoni për të cilin nuk flet askush (FOTO LAJM) Kultura japoneze e punës është aq intensive, sa që njerëzit i kanë vendosur vetëm një fjalë që përkthehet në "vdekje nga
Incidenti i Fukushimës, qeveria japoneze urdhërohet t'i dëmshpërblejë banorët Një gjykatë në Japoni urdhëroi qeverinë dhe operatorin e centralit bërthamor të Fukushimës, që t’i paguajnë 4.4 milionë
Maska që e bën lëkurën të duket si e foshnjave Maskat e shtëpisë, kanë rezultuar më efektive se ato që mund të bëni në sallonet e bukurisë. Së pari, është e sigurt
Së shpejti ndërtohet hekurudha e re që lidh Londrën me Tokion Pasagjerët së shpejti do të mund të udhëtojnë nga Londra në Tokio në hekurudhën Trans-Siberian nëpërmjet një rruge 8,400