999 rezultate për

janar

SHIFRAT/ Ja sa fëmijë do të lindin në të gjithë botën në 1 janar të 2020, India në vend të parë Dita e parë e vitit të ri sjell edhe fëmijë në jetë. Organizata e Kombeve të Bashkuara ka bërë një përllogaritje të lind
Janari do të jetë muaji më i keq për këto shenja horoskopi Muaji i parë i vitit 2020 nuk rezulton shumë i mirë për tre shenja të zodiakut. Ato janë binjakët, peshorja dhe ujori. K
OKB: Ja sa fëmijë do të lindin brenda ditës së parë të 2020 në gjithë botën Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) ka përllogaritur se më 1 janar 2020, në të gjithë botën, do të lindin 392.078 fë
OKB: Më 1 janar në botë do të lindin 392.078 fëmijë Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) ka përllogaritur se më 1 janar 2020, në të gjithë botën, do të lindin 392.078 fë
E dini pse 1 janari është dita e parë e vitit? Shumë vite më parë, Romakët kishin një zot të quajtur Janus. Ishte zoti i dyerve dhe portave dhe kishte dy fytyra – një
Reali dëshiron ta mbajë në skuadër Jamesin Mesfushori ofanziv kolumbian do të mbetet në "Santiago Bernabeu" së paku deri në fund të këtij sezoni Real Madridi nu
Forca të shumta policie në rrugë, këto akse do të "blindohen" më 1 janar Gjithnjë për festa në të gjitha akset rrugore bëhet rrëmujë për shkak se njerëzit dalin që të gjithë dhe madje konsumojn
Eriksen vendos për të ardhmen Tottenham kërkon ta përfshijë në një shkëmbim për të rikthyer Gareth Bale në Londër, por mesa duket e ardhmja e Christia
Erdhi "Lokomotiva", seriali 100% shqip së shpejti në Kinema Nëse ju kanë munguar serialet shqip, kemi një lajm të mirë për ju. Një prodhim 100 % shqiptar është rrugës dhe shumë
E konfirmon FSHF-ja, kampionë Bote dhe Europe do të zbresin në "Air Albania" për bamirësi Pas tërmetit që goditi Shqipërinë më 26 nëntor, bota e futbollit, në mënyrë të veçantë, është solidarizuar për të ardhur
Më 3 janar braktisin hotelet, Voda tregon ku do të shkojnë 4000 banorët e akomoduar pas tërmetit Zëvendësministrja e Brendshme, Rovena Voda, foli në emisionin “Kjo Javë”, në News24, për vendimin e qeverisë për të nxje
Banorët e Thumanës në grevë, refuzojnë bonusin e qirasë, me 3 janar duhet të lënë hotelet Të shtunën, banorët e Thumanës të strehuar në hotelet e Shëngjinit nisën grevën e urisë. Ata kundërshtuan bonusin e qira
Zbulohet data e debutimit të Ibrahimovic Zlatan Ibrahimovic pritet të debutojë në fillim të janarit me Milanin. Afrimi i tij si përforcim i janarit u prit shu
Interi insiston për Marash Kumbullën, e do që në janar Interi insiston për talentin e Veronës dhe të Kombëtares Shqiptare, Marash Kumbull. Sipas medieve veroneze, klubi zikalt
Vazhdon telenovela e Hysajt, menaxheri: Në janar kam takim me Gatuzon E ardhmja e Elseid Hysajt vazhdon të mbetet shumë e paqartë për vetë situatën që po kalon mbrojtësi i përfaqësueses shqi
Kampionët e botës, më 10 janar në "Air Albania Stadium" Solidarizimi dhe ndihmat për tërmetin e tmerrshëm të 26 nëntorit që goditi Shqipërinë ishin mjaft të mëdha nga çdo fushë
10 transferimet e dështuara të janarit në Premier League Afati kalimtar i janarit ka qenë mundësia e mirë e skuadrave që të përmirësojnë dobësitë e treguara në pjesën e parë të
Terminali i Autobusëve Ndërqytetas do të zhvendoset nga 3 janari Autobusët ndërqytetas që qëndrojnë te ish-Dogana, do të zhvendosen te kthesa e Kamzës. Lajmin e bëri të ditur vetë kr
Fshati fantazmë, që nga janari mbetet vetëm me një çift Little Bay është një fshat piktoresk në një ishull të vogël dhe të izoluar të Kanadasë Perëndimore, ku rreth 100 banorë
Erdhi në verë te PSG, Herrera po mendon largimin në janar Ander Herrera u bashkua me PSG-në në merkaton e verës, teksa mbylli aventurën e tij 5-vjeçare me Manchester United. M