999 rezultate për

janar

Giroud del hapur: Bëra gjithçka për tu larguar nga Chelsea Giroud ishte një nga emrat më të lakuar gjatë merkatos së janarit, vetë francezi ka zbuluar disa detaje. Ylli france
Gjendet pacienti zero i koronavirusit në Europë, nga nisi infeksioni i rrezikshëm Një gjerman 33-vjeçar mund të jetë “pacienti zero” në Europë. Ky fakt u konfirmua nga disa mjekë gjermanë nëpërmjet n
Shtyu dasmën për të kuruar të prekurit, vdes mjeku 29-vjeçar Një mjek 29-vjeçar me emrin Peng Yinhua, i cili punonte në spitalin e Wuhan, në Kinë, gjeti vdekjen pasi iu ngjit korona
Të dënuar për vrasje dhe shkatërrim prone, kush janë dy emrat e tjerë që i shtohen listës së OFL Operacioni Forca e Ligjit ka nxjerrë sot emrat e dy personave të tjerë të cilët kanë në dispozicion vetëm 48 orë për të
Ronaldo i kishte kërkuar agjentit të tij ta largojë nga Juventusi në janar Cristiano Ronaldo vazhdon të luajë në nivele të larta të futbollit evropian, por ia mund të largohet nga Juventusi për s
Arsenali dëshiroi shërbimet e Rrahmanit në janar, por u kujtua vonë Arsenali kishte bërë përpjekje për ta blerë Amir Rrahmanin nga Hellas Verona gjatë afatit kalimtar të janarit, pa qenë i
Plasmas me njolla gjaku, çfarë gjeti policia afër resortit ku u transportua Jan Prenga Janë ndërprerë sot kërkimet për trupin e Jan Prengës i marrë peng në datën 17 janar të këtij viti. Mësohet se më 31 j
Ja ligat që kanë shpenzuar më shumë Pavarësisht blerjeve të bujshme të Eriksen nga Interi dhe Kulusevskit nga Juventus në Serinë A italiane, kampionët e mer
"European Athletics" vlerëson Luiza Gegën si sportisten më të mirë të kontinentit për muajin janar Luiza Gega është një sportistet më të mira që ka pasur në histori Shqipëria. Gega nuk është vetëm rekordmenia shqipta
Aguero zgjidhet lojtari më i mirë i muajit janar dhe thyen rekord në Ligën Premier Sergio Aguero ka thyer një rekord të mëdha në Ligën Premier, pas zgjedhjes si lojtari i mirë i muajit janar. Forma e
Vdes në burg gruaja e akuzuar për vrasjen e djalit të saj 2-vjeçar Një grua e akuzuar për vrasjen e djalit të saj dy-vjeçar ka vdekur në rrethana misterioze në një spital pas arrestimit n
Janari 2020, më i nxehti në histori Muaji i kaluar ishte janari më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë në Evropë, sipas të dhënave të publikuara nga "Copernic
Merkatoja e janarit ndryshon vlerën e klubeve në Serie A (FOTO LAJM) Me mbylljen e markatos së janarit "Transfermark" nuk ka humbur kohë për të rivlerësuar organikat e skuadrave italiane.
Janari tragjik, 16 aksidente rrugore në 1 ditë Muaji i parë i vitit mbyllet me një bilanc tragjik sa i përket aksidenteve rrugore në Shqipëri. Sipas Qendrës Kombëta
Ozil ishte pranë largimit nga Arsenali, këto janë detajet që e mbajtën Mesut Ozil nuk po gjenë formën e tij më të mirë te Arsnalin në dy vitet e fundit, turko-gjermani ka humbur shumë nga shk
Rakitic i pakënaqur me vendimet e drejtuesve të Barçës: Desha të largohem në janar Ivan Rakitiç ka dalë hapur tashmë kundër vendimeve të drejtuesve të Barcelonës. Kruati ka zbuluar se ai ka dashur të
80 mln euro, Manchester United prezanton blerjen rekord të janarit Manchester United ka prezantuar blerjen më të rëndësishme dhe atë rekord për merkaton e dimrit. Bëhet fjalë për Brun
Dalin pamjet e para nga Gjykata, kush janë personat që vranë e torturuan Jan Prengën Kanë dalë për herë të parë imazhet e pesë personave të arrestuar për rrëmbimin, vrasjen dhe zhdukjen e Jan Prengës më da
Ja kur mbyllet merkato e janarit në 5 kampionatet më të fortë Afatit kalimtar i janarit së shpejti do të mbyllen, që do të thotë se klubet kanë në dispozicion vetëm edhe dy dit për t
Përdhunime, prerje koke dhe rrëmbime në mes të ditës: Si nisi e po mbaron janari (FOTO LAJM) Edhe pse të gjithë po shpresonin që bashkë me 2019 të liheshin pas edhe përgjakjet dhe atentatet që na trondisin herë pa