999 rezultate për

jakup

Qose fton treshen Thaçi-Krasniqi-Limaj, të vazhdojnë bashkëpunimin Kryeministri Hashim Thaçi, kryetari i kuvendit Jakup Krasniqi dhe Fatmir Limaj duhet të vazhdojnë bashkëpunimin. Kështu
Krasniqi: Grabovci të më kërkoj falje! Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, emri i të cilit është lakuar nga zyrtarët e lartë të PDK-së në bisedat e
Jakup Krasniqi, në “izolim” të plotë Më i rëndësishëm në partinë e kryeministrit Hashim Thaçi është bërë një anëtar "i thjeshtë" i PDK-së, Kadri Veseli, sesa
Dëmtohen zyrat e BDI-së në Gostivar "Mbrëmë rreth orës 1 është lajmëruar dëmtim të tre xhamave të dritareve në rr. S.Kostoski në Gostivar në objektin pronar
Përgjimet, Thaçi e quan Krasniqin "Jakupovski" e Lushtakun "qen" (AUDIO) Kryeministri Hashim Thaçi gjatë një bisede telefonike e ka cilësuar kryetarin e Kuvendit, Jakup Krasniqi si “Jakupovski”
Përgjimet, Krasniqi: I ofenduar është kryetari i Kuvendit, jo Jakup Krasniqi Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi duke iu referuar përgjimeve të telefonave të drejtuesve të Partisë Demokr
Krasniqi kërkon reagim për ngjarjet në veri Kryeparlamentari Jakup Krasniqi ka kërkuar reagim nga ana e qeverisë në lidhje me gjendjen në veri të vendit ndërsa ka k
Leonora Jakupi duet me Sinan Vllasaliun Kengetarja Leonora Jakupi, ka bere te ditur se sapo ka perfunduar kengen e saj te re ne duet me Sinan Vllasaliun. Ket
Molliqaj kërkon sqarime nga RTK-ja Sekretari organizativ i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Dardan Molliqaj ka reaguar të premten në lidhje me një delaratë të Asoc
Edhe Brovina e pakënaqur me PDK-në Ashpërsimi i gjuhës së sekretarit të përgjithshëm të PDK-së, Jakup Krasniqi, në raport me bashkëpartiakët e tij që mbajn
Përse foli Jakup Krasniqi Për Jakup Krasniqin nga këtej e tutje nuk do të tregohen më barcaleta për raportet e tij të
Bojkoti i Kuvendit, vendi drejtë një krizë institucionale Partia Demokratike e Kosovës është duke e çuar vendin drejt një krize të re institucionale nëpërmjet bllokimit të punës
Për Krasniqin marrëveshja për presidenten nuk është e gabuar Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, deklaroi se marrëveshja e arritur mes tre liderëve politik, për zgjedhje
Krasniqi dënon sulmin ndaj KFOR-it Kryetari i Kuvendit të Kosovës Jakup Krasniqi ka dënuar sulmin me granata ndaj përfaqësuesve të KFOR-it në veri duke e c
Leonora Jakupi bëhet me baluke Këngëtarja Leonora Jakupi e ka ndryshuar stilin e saj të flokëve dhe është bërë me baluke. Është kjo Leonora Jakupi e
Ish kontabilisti i “Hendikos” nën aktakuzë Prokuroria e Qarkut në Prishtinë ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit Shaqir Jakupi, ish kontabilist në OJQ “Hendiko
Jakup Krasniqi kritikon Hashim Thaçin Kundërshtimet mes Jakup Krasniqit dhe Hashim Thaçit janë shfaqur edhe të mërkurën në mbledhjen e Këshillit Drejtues. Sek
Jakup Krasniqi kritikon qeverinë Thaçi Këshilli Drejtues i PDK-së është mbledhur këtë pasdite për të diskutuar rreth zgjedhjeve të brendshme të kësaj partie, p
Jakup Krasniqi bën thirrje për unitet -Manifestimi tradicional “Epopeja e UÇK”-së kanë nisur sot në Prekaz, në nderim të komandantin legjendar, Adem Jashari,
Refuzohet peticioni i Vetëvendosjes Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka refuzuar sot të thërrasë mbledhje të jashtëzakonshme të Parlamentit, të kërkuar me peti