999 rezultate për

jahti

"Azzam", jahti më i gjatë në botë (FOTO-LAJM) Industria për ndërtimin e superjahteve duket se nuk po njeh krizë. Më modern, më të mëdhenj dhe më të fuqishëm. Këtë kër
Rrezikohet jahti, shpëtohen pasagjerët Ka shpëtuar mrekullisht një jaht rus që udhëtonte në ujërat shqiptare. "Princesa Sofi", me 6 marinare në bord leshoi një
Jahti që kontrollohet me telekomandë Të kontrollosh barkë me telekomandë, ajo që deri tani ishte një lojë për fëmijët mund të kthehet në një eksperiencë real
Jahti Kinez nuk është gati për lundrim (VIDEO) Një jaht me vlerë 2.5 milion dollarë gati sa nuk është fundosur plotësisht në ujë. Ngjarja ka ndodhur në Kinë, ku gjatë
Super-jahti, 250 mijë dollarë qira për 1 javë (FOTO LAJM) “Hemisfera” është jahti më i madh në botë i cili është aktualisht në lundrim. Ai është 44 metra i gjatë dhe prodhuesit e
Super-jahti që vjen me vullkanin e tij Ky është super-jahti i ardhshëm i përgatitur për të "goditur" oqeanet e botës - i cili vjen së bashku me vullkanin e tij
Jahti më i bukur në botë (FOTO LAJM) Me një ndërtim të përkryer dhe një pamje luksoze ndriçon si ditën ashtu edhe natën ndoshta jahti më i bukur në mbarë bot
Jahti që funksionon me energji diellore Duket sikur është mbajtësja më e vogël e aeroplaneve por në fakt ky mjet lundrimi është jahti më i madh në botë që funks