999 rezultate për

jahjaga

Jahjaga: Viktimat e luftës të mbrohen me ligj Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka takuar Drejtoreshën e Qendrës Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të T
Jahjaga: Anëtarësimi i Serbisë në BE të kushtëzohet me shpërbërjen e strukturave paralele Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Italisë, Pa
Jahjaga në takim me gratë: Jeni shembull për rininë tonë Presidentja Atifete Jahjaga ka marrë pjesë në Kuvendin vjetor të Rrjetit të Grupit të Grave të Kosovës, ku ka thënë se g
Jahjaga: Nuk guxojmë t’i vëmë në rrezik raportet me SHBA-të e BE-në Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga në fjalën e saj në 40 vjetorin e ASHAK-ut, tha se ky jubilarë është më shumë se n
Ja sekreti pse Jahjaga sot foli rrjedhshëm dhe pa gabime (FOTO LAJM) Të gjithë e kemi parë dhe dëgjuar sot fjalimin solemn të Presidentes Atifete Jahjaga para deputetëve në Kuvendin e Kosov
Jahjaga's advices to political parties in Kosovo In her speech in the Parliament, President Atifete Jahjaga urged political parties to sit and talk about the future of t
Ja "porositë" e presidentes në seancën solemne Presidentja Atifete Jahjaga në fjalimin e saj të fundvitit i bëri thirrje disa herë subjekteve politike që në Kuvendin e
Ndiqni LIVE fjalimin e presidentes: Gazi lotsjellës nuk e ndal argumentin (VIDEO) Ka nisur seanca solemne në Kuvendin e Kosovës në të cilën presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, do të mbajë adresimin v
Kuvendi gati për Presidenten, Opozita e bojkoton (FOTO LAJM) Është inspektuar cdo detaj ne sallen e seancave në Kuvendin e Kosovës, i cili sot do te prese fjalimin e presidentes Ati
Kosovo's Parliament blocked again, Mustafa and Thaci meet Jahjaga The opposition MP's in Kosovo have caused trouble again, by throwing tear gas, in today's plenary sitting. The speaker o
Jahjaga: Nuk do lejojmë që grupet ekstremiste të cënojnë Kushtetutën e Kosovës Presidentja Atifete Jahjaga ka thënë se, Kosova është bërë partner global ndaj luftës kundër terrorizmit. "S’duhet të
Jahjaga takoi udhëheqësin e Delegacionit të Paqes HWPL Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga,takoi udhëheqësin e Delegacionit të Paqes HWPL nga Koreja Ju
Jahjaga meets opposition leaders and Mustafa President Atifete Jahjaga met today with leaders of the opposition parties, Visar Ymeri, Ramush Haradinaj and Fatmir Lim
Jahjaga takon liderët e opozitës Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga do të takohet meditën e sotme me kryetarët e subjekteve opozitare, Visar Ymerin e
Haradinaj: Ftesa e Mustafës e vonuar dhe e thatë Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, deklaroi se ftesa e kryemnistrit Isa Mustafa në adresë të liderëve të opozitës ësht
Jahjaga-Metës: Po krijoj kushte për dialog pozitë-opozitë Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka pritur në takim Kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta. Jahjaga i k
Jahjaga: Qytetarët kërkojnë drejtësi, dialog me dhunë nuk ka Update - Presidentja Atifete Jahjaga ka deklaruar se nuk mund të lejohet që dialogu të imponohet me dhunë dhe demokracia
Jahjaga nuk komenton peticionin e opozitës, pret vendimin e Kushtetueses Vetëvendosje, AAK dhe Nisma për Kosovën mblodhën mbi 200 mijë nënshkrime në gjithë vendin në kundërshtim të Asociacionit
Jahjaga talks about political dialogue, but forgets to mention Kurti President Jahjaga asked the parties to return to the dialogue table and find a solution through political means and not
Jahjaga flet për dialog, por nuk flet për arrestimin e Albin Kurtit Presidentja Atifete Jahjaga ka kërkuar nga partitë politike të rikthehen në tavolinën e dialogut dhe të gjejnë zgjidhje