999 rezultate për

jahjaga

AAK shkon tek Presidentja, Vetëvendosje jo Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka vendosur të merr pjesë në takimin e liderëve të thirrur nga Presidentja e Kosovës, A
Jahjaga: Kosova promovuese e paqes dhe stabilitetit rajonal Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti në takim Ministrin e Jashtëm të Maltës, George Vella.
Jahjaga is ready to resolve the political crisis Kosovo's President Atifete Jahjaga, continues to say that violence and vandalism are not the solution of the crisis, tak
Jahjaga e gatshme për t’i gjetur zgjidhje krizës politike Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, vazhdon të potencojë se dhuna dhe vandalizmi nuk janë zgjidhje, duke marrë parasy
Jahjaga nuk lëshon pe me diplomatë Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, prej disa muajsh ka pezulluar emërimet politike në diplomaci. Jahjaga po refuzon
Jahjaga drejt fundit të mandatit, vijon vizitat nëpër komuna Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, është drejt fundit të mandatit si presidente, e ndërkohë po vazhdo
Jahjaga takon sot Shpend Ahmetin Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, do të takohet sot me kryetarin e komunës së Prishtinës, Shpend Ahm
Jahjaga: Kam qenë në veri dhe do të shkoj sërish Presidentja e vendit Atifete Jahjaga, sot në Vushtrri ka thënë se shpreson që si të gjitha komunat tjera të Kosovës edhe
Dokumenti / Jahjaga e dhjetëfishoi pasurinë brenda mandatit si presidente (FOTO LAJM) Për 5 vjet si kryetare e shtetit, presidentja Atifete Jahjaga ka ndryshuar shumë. Ajo nuk është më policja që kishte një
Jahjaga: Zgjidhje vendore për të dalë nga kriza Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka thënë se zgjidhja e krizës duhet të jetë më shumë nga faktori vendas sesa ai n
Jahjaga: Të mos presim zgjidhje nga jashtë për problemet tona politike Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, beson se zgjidhje e ngërçit politik që tash e sa kohë e ka mbërthyer Kosovën qën
Jahjaga për filmin “Shok”: Tani ndihemi fitues të Oscar-it Mbrëmë në Kinemanë e kryeqytetit u shfaq premierë për një audiencë të përzgjedhur filmi i nominuar i Kosovës për Oscar,
Jahjaga sot në Tiranë Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga do të qëndrojë sot në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Ajo do të jetë pjesëmar
Jahjaga: Ratifikimi i MSA-së, sinjal i rëndësishëm për Kosovën Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka thënë se ratifikimi i Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit nga Parlamenti Evr
Atifete Jahjaga, homazhe te varri i ish-presidentit Rugova (FOTO LAJM) Presidentja Atifete Jahjaga ka vizituar sot varrin e ish– presidentit Ibrahim Rugova. Në 10-vjetorin e vdekjes së tij
Jahjaga falënderon Austrinë për mbështetjen ndaj Kosovës Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga priti në takim një delegacion nga grupi parlamentar i miqësisë Aust
Jahjaga dekoron lordin Robertson me “Medaljen e artë të lirisë” Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga zhvilloi një takim me lordin George Robertson, ish-Sekretar i Përgjithshëm i NATO
Zbulohet pllaka përkujtimore për ushtarët sllovakë të KFOR-it Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga pret sot në një takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Punëve të Jashtme dhe
Jahjaga në javën e energjisë së qëndrueshme në Abu Dhabi (FOTO LAJM) Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, po merr pjesë në hapje të javës së energjisë së qëndrueshme në Abu
17 gratë lidere në botë, mes tyre edhe Atifete Jahjaga (FOTO LAJM) Tajvani ka zgjedhur femrën e parë në krye të shtetit në botën kinezisht-folëse të shtunën kur votuesit i dhanë lideres s