999 rezultate për

jahjaga

Jahjaga uron Thaçin Presidentja në ikje e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka uruar Hashim Thaçin për postin e ri si president i Koso
Presidentja Jahjaga kthehet në Kosovë Presidentja në ikje e Kosovës, Atifete Jahjaga lajmërohet se sapo ka mbërritur në Kosovë. Jahjaga në këto momente ësh
Jahjaga nuk thotë asnjë fjalë Presidentja në ikje, Atifete Jahajaga, lidhur me seancën e Kuvendit të Kosovës nuk ka thënë asnjë fjalë, madje as për dh
Jahjaga nuk merr pjesë në zgjedhjen e pasardhësit të saj Si presidente e republikës së Kosovës, Atifete Jahjagës, i ka mbetur pak më shumë se një muaj deri në përfundim të manda
Jahjaga telefonatë Delawies: Nxitësit e urrejtjes do të refuzohen me përçmim nga qytetarët Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka lajmëruar se ka zhvilluar një bisedë në telefon me Ambasadorin
Jahjaga falënderon qytetarët për festën dhe protestën e qetë Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga ka shprehur mirënjohje duke falenderuar qytetarët për shënim të din
Familja Jashari nuk e pret Presidenten dhe qeveritarët Krerët e Qeverisë së Kosovës, kryeministrin Isa Mustafa dhe zëvendësi i tij Hashim Thaçi nuk janë pritur nga Familja Jas
Fjalimi i fundit si presidente: Kosova një demokraci ende e papërfunduar dhe e sfiduar Presidentja Atifete Jahjaga, po merr pjese në ceremoninë e organizuar për nder të 8 vjetorit të Pavarësisë, ku u shpreh
Urimi i veçantë i Jahjagës: Kosova s’është e asnjë lideri Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe kryeministri Isa Mustafa, kanë organizuar mbrëmë pritjen zyrtare me rastin e
Opozita bojkoton pritjen për Ditën e Pavarësisë te Jahjaga dhe Mustafa Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dhe kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, me rastin e
Jahjaga apel Opozitës: Mos e prishni festën Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka apeluar që protesta e cila pritet të mbahet nesër në Prishtinë nga ana e opoz
Presidentja e Maltës "zbukuron" rrugët edhe me flamuj të Kosovës (FOTO LAJM) Nesër presidentja e Maltës, Marie Louise Colerio Preca, viziton Kosovën. Me këtë rast, presidentja e vendit, Atifete Jah
Veseli - opozitës: Pse nuk uleni me ne?! Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli tha se liderët e partive politike duhet ti përgjigjen pozitivisht ftesës së presidentes
Haradinaj : Nuk shkoj më në takim tek Jahjaga Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, nuk e ka përjetuar aspak lehtë takimin në zyrën e presidentes, Atifete Jahjaga, me Isa
Veseli përgëzon takimin e Jahjagës me liderët Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka vlerësuar se tryeza e sotme e përbashkët e subjekteve politike parlament
Zyra e BE-së: Dallimet politike nuk zgjidhen me një takim me liderët Pas takimit të presidentes Atifeta Jahjaga me lidërit e partive më të mëdha politike në vend, zyra e BE-së ka dalë me nj
Presidentja nesër me dyer të mbyllura Takimi i shumë përfolur i presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga, do të nis nesër në orën 9:00. “Presidentja e Repub
Çaushi: Pjesëmarrja e Haradinajt te presidentja, flirtim me Mustafën e Thaçin Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi, për dallim nga bashkëpartiaku i tij Frashër Krasniqi, nuk është treg
Haradinaj responds positively to Jahjaga's invitation Chairman of the Alliance for the Future of Kosovo party, Ramush Haradinaj, has decided to participate in the meeting con
Ambasadorët i SHBA-ve dhe BE-së, pjesë e takimeve te Jahjaga Ambasadori i SHBA-ve, Greg Delawie do të marrë pjesë në takimin e së hënës të thirrur nga Presidentja Atifete Jahjaga.