999 rezultate për

jahja

Jahjaga takon sot Shpend Ahmetin Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, do të takohet sot me kryetarin e komunës së Prishtinës, Shpend Ahm
Jahjaga: Kam qenë në veri dhe do të shkoj sërish Presidentja e vendit Atifete Jahjaga, sot në Vushtrri ka thënë se shpreson që si të gjitha komunat tjera të Kosovës edhe
Dokumenti / Jahjaga e dhjetëfishoi pasurinë brenda mandatit si presidente (FOTO LAJM) Për 5 vjet si kryetare e shtetit, presidentja Atifete Jahjaga ka ndryshuar shumë. Ajo nuk është më policja që kishte një
Jahjaga: Zgjidhje vendore për të dalë nga kriza Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka thënë se zgjidhja e krizës duhet të jetë më shumë nga faktori vendas sesa ai n
Jahjaga: Të mos presim zgjidhje nga jashtë për problemet tona politike Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, beson se zgjidhje e ngërçit politik që tash e sa kohë e ka mbërthyer Kosovën qën
Jahjaga për filmin “Shok”: Tani ndihemi fitues të Oscar-it Mbrëmë në Kinemanë e kryeqytetit u shfaq premierë për një audiencë të përzgjedhur filmi i nominuar i Kosovës për Oscar,
Ahmeti i del në mbrojtje Jahjagës, ja çfarë shkruan në Facebook Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti i ka dalë në mbrojtje Presidentes Atifete Jahjaga pas publikimit në medi
Aktorët e “O Sa Mirë” në mbështetje të Jahjagës (FOTO) Publikimi i notave të presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga, nuk u ka pëlqyer disa prej aktorëve të serialit komik, “O
Jahjaga sot në Tiranë Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga do të qëndrojë sot në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Ajo do të jetë pjesëmar
Jahjaga: Ratifikimi i MSA-së, sinjal i rëndësishëm për Kosovën Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka thënë se ratifikimi i Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit nga Parlamenti Evr
Atifete Jahjaga, homazhe te varri i ish-presidentit Rugova (FOTO LAJM) Presidentja Atifete Jahjaga ka vizituar sot varrin e ish– presidentit Ibrahim Rugova. Në 10-vjetorin e vdekjes së tij
Jahjaga falënderon Austrinë për mbështetjen ndaj Kosovës Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga priti në takim një delegacion nga grupi parlamentar i miqësisë Aust
Jahjaga dekoron lordin Robertson me “Medaljen e artë të lirisë” Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga zhvilloi një takim me lordin George Robertson, ish-Sekretar i Përgjithshëm i NATO
Zbulohet pllaka përkujtimore për ushtarët sllovakë të KFOR-it Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga pret sot në një takim zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Punëve të Jashtme dhe
Jahjaga në javën e energjisë së qëndrueshme në Abu Dhabi (FOTO LAJM) Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, po merr pjesë në hapje të javës së energjisë së qëndrueshme në Abu
17 gratë lidere në botë, mes tyre edhe Atifete Jahjaga (FOTO LAJM) Tajvani ka zgjedhur femrën e parë në krye të shtetit në botën kinezisht-folëse të shtunën kur votuesit i dhanë lideres s
Demarkacioni nën patronazhin e Jahjagës Komisionit ndërkombëtar për verifikimin e demarkacionit me Malin e Zi, do të jetë nën drejtimin e presidentes Atifete Ja
Jahjaga dhe odat ekonomike takojnë udhëheqësit e Ferizajt Kryetari i Komunës së Ferizajt, Muharrem Sfarqa me bashkëpunëtorët e tij, këtë të enjte ka pritur Presidenten e Republik
Presidentja Jahjaga vazhdon edhe nesër turin lamtumirës nëpër Kosovë Mediat kosovare bëjnë të ditur se Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, e shoqëruar nga drejtuesit e Odës Ekonomike të
Jahjaga, vizita e fundit si presidente në 5 komuna të vendit (FOTO LAJM) Presidentja Atifete Jahjaga vizitoi sot pesë komuna të Kosovës: Klinën, Istogun, Pejën, Deçanin dhe Junikun për të disku