999 rezultate për

jahja

Veseli - opozitës: Pse nuk uleni me ne?! Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli tha se liderët e partive politike duhet ti përgjigjen pozitivisht ftesës së presidentes
Haradinaj : Nuk shkoj më në takim tek Jahjaga Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, nuk e ka përjetuar aspak lehtë takimin në zyrën e presidentes, Atifete Jahjaga, me Isa
Veseli përgëzon takimin e Jahjagës me liderët Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka vlerësuar se tryeza e sotme e përbashkët e subjekteve politike parlament
Zyra e BE-së: Dallimet politike nuk zgjidhen me një takim me liderët Pas takimit të presidentes Atifeta Jahjaga me lidërit e partive më të mëdha politike në vend, zyra e BE-së ka dalë me nj
Fillon takimi i Jahjagës me krerët e partive Nis takimi i paralajmëruar midis presidentes Atifete Jahjaga dhe liderëve të partive politike. Pjesë e këtij takimi duke
Presidentja nesër me dyer të mbyllura Takimi i shumë përfolur i presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga, do të nis nesër në orën 9:00. “Presidentja e Repub
Çaushi: Pjesëmarrja e Haradinajt te presidentja, flirtim me Mustafën e Thaçin Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi, për dallim nga bashkëpartiaku i tij Frashër Krasniqi, nuk është treg
Haradinaj responds positively to Jahjaga's invitation Chairman of the Alliance for the Future of Kosovo party, Ramush Haradinaj, has decided to participate in the meeting con
Haradinaj i thotë "PO" Jahjagës Kryetari i partisë Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vendosur që të marrë pjesë në takimin e ftuar
Lunacek mbështet Jahjagën për takimin me liderët e vendit Mbështetje për iniciativën e presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga, po jep edhe eurodeputetja austriake, Ulrike Lunacek
Deklarata kontradiktore të zyrtarëve të AAK-së për takimin e Jahjagës Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj, tha për Klan Kosovën se në mbledhjen e sotme të opozitës
Ambasadorët i SHBA-ve dhe BE-së, pjesë e takimeve te Jahjaga Ambasadori i SHBA-ve, Greg Delawie do të marrë pjesë në takimin e së hënës të thirrur nga Presidentja Atifete Jahjaga.
AAK shkon tek Presidentja, Vetëvendosje jo Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka vendosur të merr pjesë në takimin e liderëve të thirrur nga Presidentja e Kosovës, A
Opozita letër Jahjagës: Shpall zgjedhjet Tri partite opozitare, VV, AAK dhe Nisma për Kosovën, i kanë dërguar një letër presidentes së vendit, Atifete Jahjaga, n
Jahjaga: Kosova promovuese e paqes dhe stabilitetit rajonal Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti në takim Ministrin e Jashtëm të Maltës, George Vella.
Jahjaga is ready to resolve the political crisis Kosovo's President Atifete Jahjaga, continues to say that violence and vandalism are not the solution of the crisis, tak
Jahjaga e gatshme për t’i gjetur zgjidhje krizës politike Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, vazhdon të potencojë se dhuna dhe vandalizmi nuk janë zgjidhje, duke marrë parasy
Jahjaga nuk lëshon pe me diplomatë Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, prej disa muajsh ka pezulluar emërimet politike në diplomaci. Jahjaga po refuzon
Jahjaga drejt fundit të mandatit, vijon vizitat nëpër komuna Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, është drejt fundit të mandatit si presidente, e ndërkohë po vazhdo
Veseli i drejtohet Jahjagës: Ti hiqet mandati Rrustem Mustafës Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, i është drejtuar presidentes së vendit, Atifete Jahjaga, që t’i hiqet mandati i deput