999 rezultate për

jahja

Basha vijon vizitën në Kosovë, takon Atifete Jahjagën Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimeve me Hashim Thacin dhe Isa Mustafen, vijoi axhenden e tij me Pr
Jahjaga angazhon tre ekspertë ndërkombëtarë për demarkacionin Presidentja në ikje e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka konkretizuar idenë që e nisi disa muaj më parë, për krijimin e një ko
Jahjaga: Bashkërisht thyem heshtjen për të dhunuarit e luftës Presidentja në ikje e Kosovës, Atifete Jahjaga me rastin e 8 marsit, ditën e gruas ka marrë pjesë në seancën solemne të
Jahjaga: Koha për të hequr dorë nga inatet Presidentja, Atifete Jahjaga në manifestimin për nderë të Epopesë së UÇK-së, ka deklaruar se sot është dita që simbolizo
Jahjaga priti ekipin e filmit “Shok” (FOTO LAJM) Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, ka takuar sot ekipin e filmit "Shok". Pwrmes njw statusi tw publikuar nw profi
Jahjaga ratifikon marrëveshjen me Holandën për Specialen Presidentja në ikje e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga zyrtarisht ka ratifikuar marrëveshjen ndërkombëtare me Holl
Ja privilegjet e Jahjagës pas përfundimit të mandatit si presidente Presidentja në ikje, Atifete Jahjaga, mesa duket do të shpërblehet me një pagë në vlerë prej 70 përqind të asaj që e mer
Jahjaga uron Thaçin Presidentja në ikje e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka uruar Hashim Thaçin për postin e ri si president i Koso
Presidentja Jahjaga kthehet në Kosovë Presidentja në ikje e Kosovës, Atifete Jahjaga lajmërohet se sapo ka mbërritur në Kosovë. Jahjaga në këto momente ësh
Jahjaga nuk thotë asnjë fjalë Presidentja në ikje, Atifete Jahajaga, lidhur me seancën e Kuvendit të Kosovës nuk ka thënë asnjë fjalë, madje as për dh
Jahjaga nuk merr pjesë në zgjedhjen e pasardhësit të saj Si presidente e republikës së Kosovës, Atifete Jahjagës, i ka mbetur pak më shumë se një muaj deri në përfundim të manda
Jahjaga telefonatë Delawies: Nxitësit e urrejtjes do të refuzohen me përçmim nga qytetarët Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka lajmëruar se ka zhvilluar një bisedë në telefon me Ambasadorin
Jahjaga falënderon qytetarët për festën dhe protestën e qetë Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga ka shprehur mirënjohje duke falenderuar qytetarët për shënim të din
Familja Jashari nuk e pret Presidenten dhe qeveritarët Krerët e Qeverisë së Kosovës, kryeministrin Isa Mustafa dhe zëvendësi i tij Hashim Thaçi nuk janë pritur nga Familja Jas
Nishani uron Jahjagën: Shqipëria pranë Kosovës në gjithë hapat shtetndërtuese Presidenti Bujar Nishani ka uruar homologen e tij kosovare, Atifete Jahjaga, me rastin e 8-vjetorit të pavarësisë së Kos
Fjalimi i fundit si presidente: Kosova një demokraci ende e papërfunduar dhe e sfiduar Presidentja Atifete Jahjaga, po merr pjese në ceremoninë e organizuar për nder të 8 vjetorit të Pavarësisë, ku u shpreh
Urimi i veçantë i Jahjagës: Kosova s’është e asnjë lideri Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe kryeministri Isa Mustafa, kanë organizuar mbrëmë pritjen zyrtare me rastin e
Opozita bojkoton pritjen për Ditën e Pavarësisë te Jahjaga dhe Mustafa Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dhe kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, me rastin e
Jahjaga apel Opozitës: Mos e prishni festën Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka apeluar që protesta e cila pritet të mbahet nesër në Prishtinë nga ana e opoz
Presidentja e Maltës "zbukuron" rrugët edhe me flamuj të Kosovës (FOTO LAJM) Nesër presidentja e Maltës, Marie Louise Colerio Preca, viziton Kosovën. Me këtë rast, presidentja e vendit, Atifete Jah