999 rezultate për

jahja

Jahjaga: Përjetësisht mirënjohës ndaj SHBA-ve Ish-presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, ka thënë se do të jemi përjetësisht mirënjohës ndaj Shteteve të Bashkuara të
Kolegji Jahja Kemal nuk mbyllet por planifikon rritje të numrit të nxënësve Përfaqësues nga “Jahja Kemal” sqarojnë opinionin se kjo shkollë nuk do të mbyllet. Zëdhënësi i saj Surija Tauk përgënjes
Jahjaga: Ngushëllime për shtetin që na ndihmoi në momentet më kritike Atifete Jahjaga, ish-presidentja e Kosovës ka shprehur ngushëllimet e saj për viktimat nga sulmi i djeshëm në një qendër
Jahjaga: Jap përgjegjësi për të gjitha shpenzimet që i kam bërë si Presidente Zyra e ish-Presidentes Atifete Jahjaga siç bëhet me dije është e gatshme të përgjigjet për të gjitha shpenzimet që janë
Ish-presidentja Jahjaga pastron Kosovën (FOTO LAJM) Edhe ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga i është bashkuar sot iniciativës “Ta pastrojmë Kosovën”. Jahjaga së b
Jahjaga: Qytetarët e Kosovës pjesë e ëndrrës evropiane Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka uruar të gjithë qytetarët për vendimin e Komisionit Evropian për heqjen e
Jahjaga: Kosova sot shënoi golin më të bukur në historinë e saj Pranimi i Kosovës në UEFA është lajmi më i madh pas shpalljes së pavarësisë. Lidhur me këtë ka uruar edhe ish-Presidentj
Në avionin e aksidentuar nuk ndodhej Atifete Jahjaga UPDATE - Ish presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ka demantuar lajmin se ajo ndodhej në aeroplanin që doli nga pista në
Atifete Jahjaga: Theva tabutë kur u bëra Presidente Atifete Jahjaga, e zgjedhur si Presidente nga një marrëveshje politike e arritur nga Hashim Thaçit, Isa Mustafa, Behgjet
Pandeli Majko bëhet shtetas i Kosovës Ish-Kryeministri i Shqipërisë në kohen e luftës në Kosovë, Pandeli Majko, dje ka arritur të fitojë nënshtetësinë e Kosov
Jahjaga i dorëzon Kushtetutën presidentit të ri Hashim Thaçi (VIDEO) Fillon ceremonia e inagurimit të Hashim Tahçit si President. Në këtë ceremoni presidenti i ri Thaçi dhe ish-presidentja
Erdhi me të bardha, iku me të zeza (FOTO LAJM) 5 vjet me pare, ku Atifete Jahjaga betohej si presidente e Republikes se Kosoves, ishte e veshur me te bardha, por sot k
Jahjaga dekreton ambasadorët e rinj Presidentja në ikje e Kosovës Atifete Jahjaga para se ta kryejë mandatin e saj dhe t’ia dorëzojë këtë post Hashim Thaçit
Thaçi president, zbardhet axhenda e ceremonisë Hashim Thaçi do të marrë nesër detyrën e presidentit të Kosovës. Ceremonia solemne e betimit do të mbahet rreth orës 11:
Një mijë të ftuar në betimin e Thaçit Në seancën e së enjtes të Kuvendit të Republikës së Kosovës do të jetë vetëm një pikë e rendit të ditës - betimi i Hashi
Jahjaga-Mogherinin, flasin për bisedimet Kosovë-Serbi Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga është pritur në Bruksel në selinë e Bashkimit Evropian nga Përfaqës
Jahjaga do të krijojë një parti te re? Presidentja Atfiete Jahjaga, mandati i së cilës përfundon brenda pak ditësh, nuk e ka në plan të heqë dorë nga veprimtar
Haradinaj letër Jahjagës: Komisioni për Demarkacionin të hetohet nga FBI-ja Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes Facebookut, ka njoftuar se, i ka shkruar një letër
Leonora Jakupi nderohet nga Atifete Jahjaga Leonora Jakupi është vlerësuar nga presidentja Atifete Jahjaga, për kontributin humanitar të dhënë në drejtim të grave t
Veseli: Presidentja Jahjaga na lë një trashëgimi shumë të çmuar Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli ka bërë vizitë lamtumirëse te Presidentja në shkuarje, Atifete Jahjaga. Veseli, Jahjagën