999 rezultate për

jahja

Vetëvendosje ulet e analizon vendimin e Gjykatës Speciale që e kanë bërë të tjerët Gjykata Speciale dhe tendenca për shfuqizimin e saj, ishin temë që u diskutua në tryezën “Dhomat e specializuara dhe rap
Nxënësit e kolegjit "Yahya Kemal" mbledhin ndihma për të varfrit Ditë më parë në Kolegjin "Jahja Kemal" me moton "Ajo pak që ti dhuron, një fëmijë shumë e gëzon", është zhvilluar një ak
Jahjaga takohet me Clinton, këto janë fjalët e saj Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga është takuar me ish- sekretaren amerikane të Shtetit, Hillary Clinton. Një
Fjeti si police dhe u zgjua si presidente (VIDEO) Ishte dita më e rendësishme në jetën e saj. Atifete Jahjaga ishte me profesion police deri atë natë. Por të nesërmen
Jahjaga do të vëzhgojë zgjdhjet në këtë shtet të largët Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jajaga është ngarkuar me një mision të ri. Ajo është vëzhguese ndërkombëtare e zgj
Shfaqet Jahjaga, kritikon ekzekutivin Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka kritikuar ekzekutivin për siç tha ajo zvarritjen e procesit të kompensimit
Arrestohet personi që vendosi bombën në Londër Policia britanike ka arrestuar personin përgjegjës për sulmin në metronë Persons Green. Sipas raportimeve të para të
Jahjagës i ndalohet fjalimi në Beograd, Çitaku e vazhdon në New York Vlora Çitaku si ambasadore e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ishte pjesë e Këshillit të Sigurimit Para disa k
Nuk ndëshkohet njeriu që pengoi Jahjagën të shkonte në Beograd (VIDEO) U bë simbol i esktremistëve serbë me ndërprerjen e secilit aktivitet të Festivalit “Mirëdita Dobardan”, që u mbajt javë
Jahjaga: Njohja e statusit të viktimave seksuale të luftës të bëhet tani Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka thënë se procesi i njohjes së statusit dhe verifikimit të viktimave të dhu
Jahjaga vendos kurora lulesh në vendin ku u vranë 1 milion hebrenj Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, gjatë një vizite në Poloni ka vendosur kurora lulesh në kampin e Auschwitz-i
Ish-presidentja kryen të drejtën e saj si qytetare Atifete Jahjaga obligimin e saj si qytetare e kreu në sallen 1 Tetori në Prishtinë Ish-presidentja e Kosovës, Atifete
Lunaçek dënon veprimi e Serbisë ndaj Jahjagës Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ishte e ftuar për të promovuar librin "Unë dua të dëgjohem", kushtuar rreth 2
Qeveria serbe "duartroket" nacionalistët që penguan vizitën e Jahjagës Organizata nacionaliste serbe “Zavetnici” ka shpallur fitoren ndaj festivalit “Mirëdita, dobar dan!”, që ata e quajnë pr
Pasi ndaluan Jahjagën, serbët ndërpresin edhe debatin në festival (VIDEO) Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga është penguar që të marrë pjesë në festivalin “Mirëdita, Dobar dan”, i cili p
Engel dënon veprimin e Beogradit ndaj Jahjagës Anëtari i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, njëherësh edhe anëtar i lartë i Kom
Nuk u lejua të hynte në Beograd, Jahjaga mban fjalim përmes një video-incizimi Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga nuk është lejuar të hyjë në Beograd për të promovuar librin “Unë dua të dëgjo
"Kosova është Serbi", serbët protestojnë kundër librit të Jahjagës (FOTO LAJM) Promovimi i librit “Dua të dëgjoj” i ish-presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga në Beograd u ndërpre qysh në fillim.
Jahjaga: Autoritetet e Serbisë me mendësi të viteve ‘90 Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ëshët shprehur se Serbia e ka shkelur rëndë Marrëveshjen e Brukselit për vi
Tahiri: Serbia shkeli marrëveshjen me ndalimin e Jahjagës Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka njoftuar Bashkimin Evropian për ndalesën e vizitës së ish Presidentes, Atifete Ja