999 rezultate për

jacobson

Jacobson, thirrje serbëve në veri të votojnë Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara, Tracey Ann Jacobson u ka bërë thirrje serbëve në Veri të Kosovës që të dalin të vot
SHBA bën thirrje për zgjedhje të qeta e të lira Kur kanë mbetur edhe katër ditë nga zgjedhjet lokale që këtë herë do të organizohen në mbarë Kosovën, ambasadorja amerik
Zgjedhjet, krerët e partive politike takojnë Jacobsonin Liderët e subjekteve politike të Kosovës zhvilluan sot një takim me ambasadoren e SHBA-së, Tracey Ann Jacobson ku në qen
Jacobson: S'do të mbyllim sytë para vjedhjes së votës Ambasadorja e SHBA-së në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, është diplomatja e fundit që doli publikisht me paralajmërimin se
SHBA: Zgjedhjet kanë rëndësi historike Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, Tracey Ann Jacobson, ka thënë se zgjedhjet lokale në Kosovë kanë rëndë
Jacobson: I papranueshëm manipulimi i zgjedhjeve Ambasadorja amerikane në Kosovë thotë se mbajtja e zgjedhjeve parlamentare pa kryer reformën zgjedhore do të ishte gabim
Jacobson shpreh keqardhje për vrasjen e pjesëtarit të EULEX Sulmin ndaj pjesëtarëve të Misionit të EULEX-it e ka dënuar edhe ambasadorja amerikane në Prishtinë, Tracey Jacobson.
Jacobson: Zgjedhjet e 3 nëntorit janë... historike! Ambasadorja e SHBA-ve në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, në një intervistë të lirë për Radio Dukagjinin flet për jetën e sa
Hoxhaj: Pjesëmarrja e gjerë, parakusht për zgjedhje të suksesshme Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar një takim me ambasadoren e Shteteve të
Evropa nuk i pranon ideologjitë ekstreme Ambasadorja e Sheteve të Bashkuara në Kosovë Tracy Ann Jacobson ka thënë se që Kosova të jetë pranë shtegut evropian nuk
Të luftohet krimi dhe korrupsioni Krimi dhe korrupsioni janë prezent në Kosovë dhe dënimi me burg apo gjobitja ndaj personave të caktuar nuk janë masa sht
Jacobson vizitoi sot FSK-në në Ferizaj Sot Ferizaj e vizitoi ambasadorja amerikane në Prishtinë, Tracy Ann Jacobson. Kjo e fundit qëndroi në ekipin e Forcës së
Vetëvendosje nuk i ka punët mirë me ambasadoren Drejtuesit e Vetëvendosjes shmangin kontaktet me ambasadoren amerikane në Kosovë, Tracey Ann Jacobson. Në pritjen e orga
Haradinaj uron Jacobson për 4 korrikun Në kuadër të Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kreu i AAK-së Ramush Haradinaj ka uruar ambasadoren e SHBA
Jacobsonin e lëndoi sigurimi? Kundërshtarët politikë të Lëvizjes “Vetëvendosje” e kanë përdorur dështimin e sigurimit të ambasadores amerikane, Tracey
Ambasadorja Jacobson tregon dhunën e ushtruar nga aktivistët e VV Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Tracey Ann Jacobson përmes një fotoje ka treguar dhunën që a
DASH reagon për ndalimin e Jacobsonit Në lidhje me ndalimin e ambasadores amerikane në Prishtinë Tracey Ann Jacobson në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës ka rea
Jacobson: Javën e ardhshme pres planin e zbatimit Plani i zbatimit të marrëveshjes Kosovë-Serbi për normalizimin e raporteve, pritet të kompletohet gjatë javës së ardhshm
Jacobson: Edhe pak kohë në arritjen e marrëveshjes “Nuk ka mbetur edhe shumë kohë deri në arritjen e marrëveshjes”, ka shkruar ambasadorja e SHBA-së Tracy Jacobson në Twi
SHBA s'ka asnjë plan për Kosovën Pas publikimit në media të ndryshme se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë një plan të ri për Kosovën sa i takon FSK-së