999 rezultate për

izraelite

Çmenduria izraelite s’njeh kufi: Nënat e të gjithë palestinezëve duhet të vriten Një politikane izraelite shumë e njohur, Ayelet Shaked e partisë ultra-nacionaliste Jewish Home Party është shprehur se
Gaza godet Izraelin me 3 mortaja Militantët palestinezë kanë lëshuar 3 mortaja në drejtim të Izraelit gjatë pushimit humanitar. “Ndërkohë që Forcat iz
Mesut Ozil dhuron 450 mijë euro për Gazën Futbollisti me origjinë turke i përfaqësueses gjermane Mesut Ozil ka dhuruar 450 mijë euro për Gazën, e cila për disa di
Skandali, deputetja izraelite: Fëmijët palestinezë janë si "gjarpërinj të vegjël" Parlamentarja izraelite, Ayelet Shaked ka shënjestruar të gjithë palestinezët, duke i quajtur si "terroristë". Ajo ka
Izraelitët nuk harrojnë atë që bënë shqiptarët për hebrenjtë gjatë luftës Kryetari i Parlamentit të Izraelit “Knesset”, z. Yuli Edelstein shprehu sot mirënjohjen e thellë të popullit Izraelit pë
Ministri fton izraelitët të investojnë në Shqipëri Ministri i Jashtëm shqiptar, Dirmir Bushati, zhvilloi një vizitë zyrtare në Shtetin e Izraelit, në kuadrin e një lobimi
Palestinezja mbjell lule në granata (FOTO LAJM) Një grua palestineze nga fshati Bilin, në qytetin Ramallah ka dhënë një mesazh të fortë paqeje përmes një xhesti prekës.
Ushtria izraelite rreh brutalisht një grua palestineze Ushtria izraelite ka përdorur dhunë mbi një grua palestineze. Umm Kalawoon al-Tawil dhe vajza e saj 15-vjeçare Layla
Izraelitët "kryqëzojnë" Salihin: 540 minuta pa gol Nga i përkëdheluri i tifozëve dhe i drejtuesve të klubit, në “gijotinën” e analistëve dhe medias. Kështu mund të konside
Izraeli pengon faljen e namazit për besimtarët myslimanë Policia izraelite ka mbyllur disa porta të xhamisë së Mesxhidi Aksas. Ajo nuk ka lejuar që meshkujt palestinezë nën mosh
Izraeli sulmon Sirinë Avionët luftarakë izraelitë kanë goditur një bazë ushtarake pranë portit të qytetit Latakia në Siri. Lajmi është bërë i
Lirohen 26 të burgosur palestinezë Izraeli liroi 26 të burgosur të tjerë palestinezë, si pjesë e një marrëveshjeje të ndërmjetësuar nga Shtetet e Bashkuara
Shqipëri-Izrael, dimensione të reja në bashkëpunimin ekonomik Zëvendëskryeministri Niko Peleshi dhe ministri i Bujqësisë Edmond Panariti morën pjesë në Forumin e Biznesit Shqipëri-Iz
Lëndohen dy izraelitë nga rrëzimi i avionit në Shkup (FOTO-LAJM) Një avion i tipit Cesna 172 i drejtuar nga dy izraelitë, dje në orën 16.00 është përplasur në Aeroportin Stenkovec që gj
Ushtria izraelite merr Viagra Ushtarët izraelitë që vuajnë nga mosfunksionimi i gjenitalit mund të marrin Viagra. Mes 105 urdhrave të dhëna së fundmi
Ushtarët izraelitë në dasmën palestineze (VIDEO) Kanë dëgjuar muzikën e Gagnam Style dhe nuk kanë rezistuar. Një grup ushtarësh izraelitë që ishin me shërbim në Hebron k
Palestina anulon bisedimet me Izraelin Udhëheqësit palestinezë kanë anuluar bisedimet paqësore që do të zhvilloheshin sot me Izraelin. Një vendim i tillë u mor
Nisin bisedimet izraelito-plestineze Dje nisën bisedimet mes Izraelit dhe Palestinës për të vendosur paqen në Jeruzalem. Edhe pse para një muaji të dyja palë
Tjetër skandal në ushtrinë izraelite (VIDEO) Pas publikimit të disa fotove ku femrat e ushtrisë izraelite pozojnë të zhveshura, skandali në ushtrinë izraelite vijon.
Masa ndëshkuese ndaj ushtareve izraelite (FOTO-LAJM) Ushtria iraelite komunikoi dënimin e katër ushtareve izraelite të cilat pozuan me tanga duke mbajtur në duar edhe armet