999 rezultate për

izraelite

Një palestineze me pesë djem në luftë kundër Izraelit Një grua palestineze po "çudit" mjaft media botërore. Ajo ka rrëmbyer pushkën dhe ka dalë për të luftuar forcat izrae
Netanyahu paralajmëron zgjatjen e luftës me Hamasin (FOTO-LAJM) Forcat izraelite intensifikojnë sulmet kundër militantëve të Hamasit ndërkohë kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyah
Bajrami, OKB: Armëpushim urgjent në Gaza Kombet e Bashkuara kanë bërë thirrje për armëpushim në Gaza. Takimi, i cili ka nisur në orën 6 të mëngjesit me orën t
Arrin në 800 numri i të vdekurve në Gaza Gaza u përball mbrëmë me sulmet ajrore izraelite gjatë gjithë natës, ndërkohë që Izraeli ngriti alarmin mbi raketat e Ha
Palestina, provë ndërgjegjeje ndërkombëtare nga Emin Azemi Populli Hebre e ka provuar në lëkurën e tij Holokaustin dhe shqiptarët, më mirë se askush tjetër, jan
Pemflete në Tetovë: Bojkotoni ushqimin izraelit (FOTO LAJM) Konflikti i ndezur në Rripin e Gazës në Palestinë ka prekur jo pak edhe shqiptarët. Në Tetovë janë vënë pamflete nëpë
Ushtria izraelite hedh në erë tunelin e Hamasit (VIDEO-FOTO) Dhjetë palestinezë kanë mbetur të vrarë pasi ushtria e Izraelit hedh në erë një tunel që përdorej nga militantët palesti
Vriten 13 ushtarë izraelitë në konfliktin e Gazës Trembëdhjetë ushtarë izraelitë janë vrarë në 24 orët e fundit gjatë konfliktit të armatosur në Rripin e Gazës, pas ofens
Bombardimet izraelite vrasin 20 palestinezë (FOTO LAJM) Forcat izraelite po e zgjerojnë operacionin e tyre ushtarak në Rripin e Gazës. Izraeli ka njoftuar sot se ka rritur o
Po luanin në plazh, katër fëmijë vriten nga predhat izraelite (VIDEO) Katër djem të vegjël palestinezë, u vranë dje pas sulmeve me predha të avionëve izraelitë. Kamerat e vendosura në ven
Ndiqeni LIVE sulmin e Izraelit ndaj Gazës (VIDEO) Ofensiva e ushtrisë izraelite ndaj Gazës ka filluar pas urdhërit të kryeministrit izraelit Natanjahu dhe ministrit të mb
E tmerrshme, bombardimet izraelite vrasin foshnjën palestineze 5-muajshe Gjatë bombardimeve izraelite në Gaza, mësohet të jetë vrarë një foshnje vetëm 5-muajshe. Lajmi është raportuar nga ga
Çmenduria izraelite s’njeh kufi: Nënat e të gjithë palestinezëve duhet të vriten Një politikane izraelite shumë e njohur, Ayelet Shaked e partisë ultra-nacionaliste Jewish Home Party është shprehur se
Gaza godet Izraelin me 3 mortaja Militantët palestinezë kanë lëshuar 3 mortaja në drejtim të Izraelit gjatë pushimit humanitar. “Ndërkohë që Forcat iz
Mesut Ozil dhuron 450 mijë euro për Gazën Futbollisti me origjinë turke i përfaqësueses gjermane Mesut Ozil ka dhuruar 450 mijë euro për Gazën, e cila për disa di
Skandali, deputetja izraelite: Fëmijët palestinezë janë si "gjarpërinj të vegjël" Parlamentarja izraelite, Ayelet Shaked ka shënjestruar të gjithë palestinezët, duke i quajtur si "terroristë". Ajo ka
Izraelitët nuk harrojnë atë që bënë shqiptarët për hebrenjtë gjatë luftës Kryetari i Parlamentit të Izraelit “Knesset”, z. Yuli Edelstein shprehu sot mirënjohjen e thellë të popullit Izraelit pë
Ministri fton izraelitët të investojnë në Shqipëri Ministri i Jashtëm shqiptar, Dirmir Bushati, zhvilloi një vizitë zyrtare në Shtetin e Izraelit, në kuadrin e një lobimi
Palestinezja mbjell lule në granata (FOTO LAJM) Një grua palestineze nga fshati Bilin, në qytetin Ramallah ka dhënë një mesazh të fortë paqeje përmes një xhesti prekës.
Ushtria izraelite rreh brutalisht një grua palestineze Ushtria izraelite ka përdorur dhunë mbi një grua palestineze. Umm Kalawoon al-Tawil dhe vajza e saj 15-vjeçare Layla