999 rezultate për

izraelite

Izraelitët djegin shtëpinë palestineze ku ndodhej fëmija 18-muajsh Në shenjë hakmarrje, izraelitët kanë djegur një shtëpi palestineze, ndërsa në të ndodhej një fëmije 18-muajsh që ka ndër
Izraelitët e kalojnë cakun, dhunojnë xhaminë Al-Aksa (FOTO LAJM) Banorët palestinezë të Jeruzalemit kanë reaguar ashpër pasi policia izraelite mësyhu në xhaminë Al-Aksa, vendi i tretë i
Ja gjykatësja që bisedonte me Mijallkovin për pajisjet izraelite (FOTO) Svetlana Kostova është një gjyqtare e Gjykatës Administrative të Lartë, e cila dje ishte personazhi kryesor në bisedimet
Kotevski sqaron rastin e pajisjeve izraelite Ndihmësministri i Punëve të Brendshme, Ivo Kotevski, ka thënë se qëllimi kryesor i rrjetit të agjentëve dhe personave të
Netanyahu u kërkon falje arabëve për fyerjet Kryeministri izraelit në ikje, Benjamin Netanyahu, i kritikuar në mënyrë të veçantë nga SHBA-ja, kërkoi falje publike pë
Izrael / Beniamin Netanjahu, piloti i keq Izraeli është në ditën e fundit të fushatës elektorale dhe situata është bërë delikate për Kryeministrin Netanjahu. T
Netanyahu: Izraelitët e Evropës të kthehen në atdhe Kryeministri i Izrealit Benjamin Netyanahu ka lëshuar një thirrje për izraelitet që jetojnë në Evropë, duke iu thënë aty
Tel Aviv, 12 pasagjerë vriten në një autobus Një palestinez ka vrarë me thikë 12 pasagjerë të një autobuzi në Tel Aviv, 4 prej të cilëve ndodhen në gjendje kritike p
Palestinezët: Të kryen hetime për krime lufte kundër izraelitëve Zyrtarë palestinezë janë shprehur se Gjykata Penale Ndërkombëtare duhet të marrë menjëherë në konsideratë krimet e luftë
Gjeopolitikë / Çfarë të mbajmë mend nga 2014-a? Kriza ukrainase Kriza ukrainase, si dhe përballja që e pasoi, midis Perëndimorëve dhe Rusisë, janë në mënyrë t
I vihet flaka ambasadës izraelite në Athinë Persona ende të paidentifikuar i kanë vënë flakën ambasadës izraelite në Athinë. Në vendngjarje nuk ka patur as vikti
Ushtarët izraelitë vrasin ministrin palestinez (FOTO LAJM) Forcat izraelite kanë vrarë për vdekje ministrin palestinez Ziad Abu Ein, i ngarkuar me Çështjet e kolonizimit dhe të rr
Izraeli bombardon aeroportin ndërkombëtar të Damaskut Televizioni shtetëror i Sirisë ka raportuar se aeroplanë luftarakë izraelitë kanë bombarduar nga ajri zona përreth aerop
Ushtria izraelite vret një palestinez (FOTO LAJM) Ushtria izraelite e ka vrarë një të ri palestinez në Gaza, pavarësisht faktit se mes Izraelit dhe Palestinës ekziston nj
Vriten me sëpata 4 izraelitë (FOTO VIDEO +18) Të paktën 4 izraelitë kanë vdekur dhe tetë të tjerë janë plagosur, kur ata u sulmuan nga dy burra të pajisur me sëpata d
Ushtarët izraelitë vrasin një 14-vjeçar palestinez (FOTO LAJM) Një i ri palestinez, vetëm 14-vjeç është vrarë gjatë përleshjeve midis ushtrisë izraelite dhe protestuesve palestinezë n
Izraelitët: Kosova është Serbi Është zgjeruar harta e vendeve të cilat “janë përfshirë” në konfliktin në ndeshjen Serbi – Shqipëri. Banderola që po
Protesta kundër martesës së një myslimani me një izraelite (FOTO LAJM) Një martesë mes një hebreje dhe një myslimani është tentuar të ndalohet nga një grup protestuesish radikalë izraelitë.
Ja çfarë ndodh me palestinezët dhe izraelitët pas armëpushimit në Gaza (FOTO-LAJM) Ja çfarë ndodh me palestinezët dhe izraelitët pas armëpushimit në Rripin e Gazës. Përmes fotove të publikuara nga Daily
Izraeli rinis sulmet me predha mbi Gazan (FOTO LAJM) Izraeli ka rinisur sulmet mbi Gazan ditën e sotme. Si pasojë e sulmeve, sot janë vrarë 3 palestinezë, mes të cilëve e