999 rezultate për

izraelite

Policia "blindon" Tiranën për izraelitët. Ja rrugët ku s'duhet të kaloni! Ardhja e Kombëtares së Izraelit në kryeqytet, do të shkaktoje një kaos sa i takon qarkullimit të automjeteve. Gjatë kohë
Operacione kundër xhihadistëve të rinj, agjentët izraelitë zbarkojnë në Kosovë Një operacion i ri i arrestimeve kundër të dyshuarve për terrorizëm në Kosovë ka filluar dhe nëntë kosovarë janë prangos
Salihi qetëson izraelitët: Në Shqipëri nuk ju ndodh gjë Në Izrael janë të shqetësuar për sulme të mundshme ndaj kombëtare së tyre. Mediat e këtij vendi kanë kontaktuar me ish-s
Frika nga terrorizmi, Shqipëri-Izrael mund të shtyhet Ndeshja Shqipëri-Izrael ka gjasa që të mos zhvillohet këtë të shtunë për shkak të frikës së madhe që mbizotëron në kombë
Ushtria izraelite vret një palestinez me pretendimin se tentoi të vriste ushtarin (FOTO LAJM) Ushtarët izraelitë kanë qëlluar për vdekje një palestinez, i cili sipas tyre tentoi të vriste me thikë një pjesëtar të u
Rrëzohet një avion i ushtrisë izraelite Një avion ushtarak i tipit F-16 i ushtrisë izraelite i cili po kryente sulme ajrore në Rripin e Gazës, është rrëzuar pa
Ambasadorja izraelite në Serbi: S'e njohim Kosovën Ambasadorja e Izraelit e sapoemëruar në Serbi, Alona Fisher, ka deklaruar se qeveria izraelite nuk ka ndryshuar qëndrim
Ushtarët izraelitë plagosin një 13-vjeçare Ushtarët izraelitë kanë plagosur me armë zjarri një vajzë palestineze në postbllokun kontrollues në Bregun Perëndimor.
Marrëveshje rekord, SHBA-të miliarda dollarë ushtrisë izraelite SHBA-të pas 10 muajsh bisedime, kanë aprovuar marrëveshjen më të madhe në të gjithë historinë amerikane, për të për të g
Sulm nga ushtria izraelite në hapësirën ajrore të Sirisë Një avion i ushtrisë izraelite ka qëlluar një pozicion raketor të ushtrisë Siriane. Ushtria e Izraelite, në një dekl
Jerusalem/ Ushtarët ngatërrojnë objektivin, vrasin kapitenin (VIDEO) Në një video që është postuar së fundmi shfaqet kapiteni i Forcave Ajrore Izraelite i cili vritet gabimisht nga ushtarët
Era Istrefi më e kërkuara në "Shazam", çmendet Izraeli Muajt e fundit, edhe në sajë të kontratave të reja të nënshkruara, Era Istrefi ka pasur një shtrirje të madhe të publiki
Izraeli ndalon librin që flet për dashurinë e një palestinezi me një izraelite Një Komision pranë Ministrisë së Arsimit në Izrael ka ndaluar në mënyrë të pazakontë që në librat shkollorë të jetë edhe
Izrael, vrasësi vret 2 persona duke qeshur (FOTO LAJM) Një person ende i paidentifikuar nga policia ka shtënë duke qeshur në drejtim të disa personave që po qëndronin në një k
Basha: Diplomatët e huaj e quajnë Ramën "i sëmuri i Tiranës" Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar lidhur me vizitën e Edi Ramës në Izrael. Rama shkroi në Facebook kundër opozitës
Ushtari izraelit qëllon devenë "për qejf" (VIDEO) Ky është momenti kur ushtari izraelit qëllon mbi një deve, ndërkohë qe është duke qeshur me një tjetër koleg. Sipas m
Le Pen: Sulmi nuk u krye nga myslimanët, por nga shërbimet sekrete izraelite Ish-lideri i partisë të së djathtas ekstreme në Francë, Zhan-Mari Lë Pen ka hedhur teori konspirative lidhur me ngjarjet
65-vjeçari mbron me trupin e vetë fëmijët palestinezë nga plumbat izraelitë (VIDEO +18) Një palestinez i moshuar në Hebron u përpoq të ndalte disa ushtarë izraelitë për të qëlluar mbi turmat e protestuesve, p
Mizoria e ushtarëve izraelitë përballë grave dhe fëmijëve palestinezë (FOTO-VIDEO) Ushtria izraelite vazhdon të tregohet mizore përballë popullsisë civile palestineze. Rasti më i fundit vjen nga një fsha
Tifozët e CSKA Sofia-s sulmojnë lojtarët izraelitë (VIDEO) Dje në ndeshjen miqësore midis CSKA-së së Sofies dhe ekipit izraelit të Ashdod ndodhën disa skena të pabesueshme. Pas nj