999 rezultate për

izraelite

Sekreti i madh i Izraelit me bombën atomike në luftën e 6 ditëve Izraeli mendonte të përdorte bombën atomike gjatë Luftës së Gjashtë Ditëve, në qershor të vitit 1967. Do ta kishte hedhu
Tel Aviv: Mijëra izraelitë mbështesin krijimin e shtetit palestinez Mijëra izraelitë kanë tubuar mbrëmë në Tel Aviv në mbështetje të krijimit të shtetit palestinez. Pjesëmarrësit kanë
Ivanka Trump mund të sjellë paqen mes izraelitëve dhe palestinezëve? (FOTO LAJM) Shefi i diplomacisë amerikane, Rex Tillerson, ka thënë sot se në momentin që Donald Trump mbërrinte në Izrael, ekziston
Artan Hoxha-Berishës: Izraelitët gjeten "çimkë" pranë zyrës tënde Gazetari Artan Hoxha ka reaguar pas video përgjimit të postuar nga Berisha për Spartak Brahon dhe Ndre Legisin. Arta
Izraelitët masakrojnë për vdekje turisten britanike Një turiste nga Britania e Madhe e cila po udhëtonte me tren, është masakruar me thikë nga njerëz të panjohur në pjesën
A janë këti ushtaret më seksi në botë? (FOTO LAJM) Fotot hot të disa ushtareve izraelite bënë xhiron e rrjeteve sociale duke shkaktuar jo pak siklet tek eprorët e tyre.
Luftë ajrore Siri-Izrael (FOTO LAJM) Avionë ushtarakë izraelitë kanë goditur një “objektiv ushtarak” pranë qytetit antik të Palmirës në Siri, bastisje e krye
Armët e veçanta të superfuqisë teknologjike ushtarake të Izraelit (FOTO LAJM) Izraeli është sot një superfuqi teknologjike dhe një nga eksportuesit më të mëdhenj të armëve me shitje vjetore që arri
Autori i sulmit në Kanada admironte Trump, Le Pen e Ushtrinë izraelite Autori i sulmit terrorist në një xhami në Kebek të Kanadasë, ishte person që kishte shprehur simpati ndaj Presidentit am
A janë këto ushtaret më seksi në botë? (FOTO LAJM) Fotot hot të disa ushtareve izraelite bënë xhiron e rrjeteve sociale duke shkaktuar jo pak siklet tek eprorët e tyre.
Kryeministri i Izraelit në hetim se pranoi dhurata “qindra mijëra dollarëshe” Policia izraelite ka marrë në pyetje kryeministrin Benjamin Netanjahu, në banesën e tij zyrtare në Jeruzalem, si pjesë e
Izraeli nuk pranon rezolutën e OKB-së, e quan anti-izraelite Izraeli ka thënë se nuk e pranon rezolutën sapo miratuar të OKB-së që deklaron se vendbanimet e tyre në territoret e pu
Palestina solidarizohet me Izraelin, i vjen në ndihmë për të shuar zjarret (FOTO LAJM) Izraeli ka pranuar Palestinës për të shuar zjarret që kanë gllabëruar vendin në pjesën veriore dhe qëndrore. Katër e
Burgjet izraelite mbushen me fëmijë palestinezë Janë mbi 350 fëmijë palestinezë, 12 prej tyre vajza, të cilët janë të burgosur në burgjet izraelite. Me rastin e "20
Engel: Sulmi ndaj kombëtares izraelite mund të ishte më keq se Mynihu në 1972 Anëtari i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, njëherësh anëtar i lartë i Komision
Izraelitët shpëtojnë nga tragjedia, avioni bëri defekt serioz në ajër Një mrekulli në udhëtim e sipër shpëton ekipin izraelit nga një tragjedi e mundshme. Humbja e presionit në fluturim dhe
Ja si festuan izraelitët në dhomat e zhveshjes (VIDEO) Fitorja me rezultatin 0-3 përballë Shqipërisë ishte padyshim një rezultat i madh për kombëtaren izraelite. Dhe një fitor
Kreu i KMSH: Izraelitët të mirëpritur në vendin që i mbrojti nga Hitleri Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Skender Bruçaj, ka përcjellë një mesazh në lidhje me mikpritjen dhe toler
Mbërrin Izraeli në Rinas, i presin me qen anti-eksploziv (VIDEO) Kombëtarja e Izraelit ka mbërritur vetëm pak minuta më parë në vendin tonë në kushte shumë të larta sigurie. Mediat
Ndeshja me Shqipërinë, mediat izraelite: Rreziku ende i lartë Zhvendosja e ndeshjes mes Shqipërisë dhe Izraelit në “Elbasan Arena” nuk e kanë larguar frikën, të paktën te izraelitët.