999 rezultate për

izraelite

Pamje të rënda nga situata në Palestinë që pas vendimit të presidentit Trump (FOTO LAJM) Në Gaza po vazhdojnë tensionet pas vendimit të presidentit amerikan Trump për njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izra
Ushtria izraelite rinis sulmet ndaj objektivave palestineze Ushtria izraelite ka rinisur sulmet ndaj pozicioneve palestineze pasi raketat u hodhën në drejtim të Gazës. Sulmi me
Izraeli bombardon Gazën (FOTO LAJM) Avionët luftarakë izraelitë bombarduan Gazën gjatë natës si hakmarrje ndaj raketave që u qëlluan në Izrael nga kjo enkla
Përleshjet e përgjakshme në Gaza, ushtarët izraelitë vrasin një palestinez Ushtarët izraelitë kanë vrarë një palestinez në afërsi të kufirit të Gazës, mes përleshjeve pas vendimit të presidentit
Protesta të mëdha në mbarë botën, myslimanët i dalin kundër Trump (FOTO & VIDEO) Myslimanët kanë organizuar protesta në mbarë botën pas lutjeve të së premtes, në kundërshtim me Donald Trump i cili zyrt
Shënohet viktima e parë, ushtarët izraelitë qëllojnë për vdekje palestinezin (FOTO LAJM) Ushtarët izraelitë vranë një palestinez sot në afërsi të kufirit të Gazës në protestat të cilat u zhvilluan sot pas njoh
Kaos në Betlehem pas vendimit të presidentit Trump për njohjen e Jerusalemit Gjatë gjithë ditës së sotme janë zhvilluar trazira në Betlehem, të cilat shpërthyen pas deklaratës së presidentit amerik
Fillon lufta mes Palestinës dhe Izraelit! Përleshje e shkatërrim në Jeruzalem (FOTO LAJM) Protestuesit palestinezë u përleshën sot me ushtarët izraelitë në Jeruzalem, Ramallah dhe vende të tjera në Bregun Perën
Hebrenjtë habiten me pritjen madhështore që Kosova ia rezervoi Eliot Engel'it Vizita disaditore e kongresmenit amerikan, Eliot Engel, u shënua me nderime të larta dhe me pritje prej krerëve më të la
Ushtria izraelite rrëzon një dron sirian spiunazhi Izraeli rrëzoi një avion ushtarak spiun pa pilot sirian pranë kufirit të shtunën, tha ushtria izraelite. Ushtria izra
Izrealitët tregojnë se si SHBA e bëri "kurban" Kosovën me Rusinë “Administrata e presidentit Trump e ka menduar një plan për të parandaluar anëtarësimin e Palestinës në Interpol, muajin
Pas humbjes së thellë me Spanjën, kjo është renditja e Shqipërisë Pavarësisht humbjes 3-0 me Spanjën, Shqipëria është shumë pranë vendit të tretë në përfundim të eleminatoreve të kampion
Izraelitët nga Beogradi i japin porosi Vetëvendosjes Ambasada e Izraelit në Beograd e cila mbulon edhe Kosovën e ka dënuar fuqishëm deklaratën e Visar Korenicës, kandidatit
Avionët izraelitë godasin bazën ushtarake në Siri Ushtria siriane thotë se aeroplanët izraelitë kanë sulmuar një bazë ushtarake në perëndim të vendit. Në deklaratë thu
Izraeli prezanton tankun e blinduar për luftë urbane Ushtria izraelite ka zbuluar një version të ri të transportuesit të rëndë të blinduar i quajtur Namer (APC). Ai ësht
Rojet izraelite vrasin dy jordanezë Rojet e ambasadës izarelite në kreyqytetin e Jordanisë kanë vrarë dy persona gjatë natës së djeshme, pas një tentative p
Protesta të dhunshme në Jerusalem, vritet adoleshenti palestinez (VIDEO) Të paktën një adoleshent palestinez ka mbetur i vrarë dhe qindra të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e protestave
Palestinezët vrasin dy policë izraelitë Dy policë izraelitë janë vrarë dhe një tjetër u plagos nga të shtënat në Jerusalem. Autoritetet thanë se ata janë që
Izraeli sulmon Sirinë Forcat ajrore të Izraelit kanë njoftuar se kanë kryer sulme brenda Sirisë, në përgjigje të disa predhave artilerie që u
Mediat izraelite masakrojnë ekipin e tyre: Na turpëruat! (FOTO LAJM) Mediat izraelite nuk i kanë kursyer aspak kritikat për kombëtaren e tyre pas humbjes turpëruese 3-0 përballë Shqipërisë.