999 rezultate për

ivica

Beogradi, 5 ditë afat Vetëm pesë ditë i kanë mbetur Beogradit për të vendosur nëse do ta pranojë ofertën e Brukselit në raport me Koosvën. Sip
Në pritje të takimeve Update- Nga çasti në çast pritet që kryediplomatja Catherine Ashton të fillojë takimet me delegacionin serb të ndodhur n
Përfundon raundi i shtatë i bisedimeve, të gjithë optimist Sapo ka përfunduar takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut nga Serbia, Ivica Daçiq, me ndër
Daçiq: Vështirë të lëshojë pe Prishtina Në lidhje me dialogun e ditëve të fundit mes Kosovës dhe Serbisë kryemistri serb, Ivica Daciq është shprehur disi i "pa
Ivica Daçiç pranon më në fund që Kosova nuk është me pjesë e Serbisë Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiç, ka deklaruar se për dhjetë vite më radhë është gënjyer se Kosova është serbe dhe kj
Dialogu për veriun, Thaçi shkeli rezolutën e Kuvendit Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka shkelur Kushtetutën dhe rezolutën e Kuvendit , duke bërë “pazare” me homologun e
Bruksel, përfundon takimi Thaçi-Daçiç Update- Pas dy orë diskutimesh ka përfunduar në Bruksel takimi i kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Ser
Jahjaga-Nikoliq, takim më 6 shkurt Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga dhe presidenti i Serbisë Tomislav Nikoliç, do të takohen të mërkurën më 6 shkurt n
"Shvercerat" e presin Daçiq me flamur gjigand Tifo-grupi i njohur nga Shkupi, "Shvercerat", e kanë pritur dhe përcjellur kryeministrin e Serbisë, Ivica Daçiq me një f
Ivica Daçiq sot në Shkup Kryeministri i Sërbisë, Nikolla Daçiq vjen të dielën për një vizitë dyditore në Shkup. Ai fillimisht do të mer pjesë në
Kërcënon Daçiq: Do të reagojmë ashpër ndaj trazirave eventuale në Preshevë Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq ka deklaruar sot për televizionin B92 se nuk ka pyetur askënd nga komuniteti ndërkom
Thaçi: Serbët po luajnë me zjarrin Kryeministri Hashim Thaçi, në intervistë për gazetën kroate, "Jurarnji list", thotë se serbët janë duke e rrezikuar të a
Serbia kërkon të dalë në Shqipëri përmes Kosovës Ministri i Transportit i Serbisë Milutin Mërkonjiç deklaron se Serbia planifikon ndërtimin e një autostrade nga Negotini
Vazhdimi i dialogut, Thaçi dhe Daçiç sërish në Bruksel Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë Ivica Daçiç, pritet të takohen sot sërish sot në Bruksel me ftesë
AI dënon dhunën e ushtruar ndaj protestuesve të VV Amnesty International e ka dënuar përdorimin e tepruar të forcës nga Policia e Kosovës në protestën që është mbajtur nga
Daçiq-Thaçit: Kosova juaj është edhe e imja “Nuk janë procese të lehta por po punoj për fëmijët tanë që të mos u lëmë probleme të së kaluarës” ka deklaruar Thaçi pa
Vazhdojnë të këmbëngulin për ndarjen e Kosovës Në kohën kur gjithnjë e më shumë po shtohet presioni për negociata të reja ndërmjet palës kosovare dhe asaj serbe, kryem
Heynckes i kënaqur me fitoren ndaj Stuttgartit Trajneri i Bayernit të Munichut, Jupp Heynckes ka vlerësuar paraqitjen e lojtarëve të tij në përballjen e një dite më pa
Ivica Dacic kërcënon serbët e Kosovës Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Dacic, ka thënë se duhet zgjidhur “sa më parë” problemi i policëve serb
Ivica Daçiq synon ndarjen e Ballkanit Mediat dhe analistët boshnjak vlerësojnë se linja politike e zëvendëskryeministrit dhe ministrit të brendshëm serb, Ivic