999 rezultate për

ivica

Sot në Bruksel zhvillohet takimi Thaçi-Daçiq ​Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, sot takohet në Bruksel me kryeministrin serb në largim Ivica Daçiq dhe kryem
Daçiq: Serbia mbështet Ukrainën për zgjidhjen e krizës Gjatë një aktiviteti në Mitrovicën e veriut zëvendëskryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç, dje ka deklaruar se Serbia
Daçiq: Më e lehtë t'a qëlloj Thaçin se të negocioj me të gjatë fushatës Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq gjatë një fjalimi të mbajtur sot në një forum ekonomik në Beograd, është shprehur se
Daçiq sot në Shkup feston festën e Sveti Savës Kryeministri i Serbisë Ivica Daçiq sot do të zhvillojë në Shkup një vizitë zyrtare me rastin e festës së Sveti Savës.
Takimi i radhës mes Hashim Thaçi e Ivica Daçiq në 28 janar Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe Serbisë Ivica Daçiq, në datën 28 janat pritët të mbajnë takimin e radhës në Bruk
Padi ndaj Ivica Daçiq për marrëveshjen e Brukselit Marko Jakshiq deputeti i DSS-së, parti e Vojisllav Koshtunicës, dhe deputeti i pavarur, Borisllav Peleviq kanë paralajmë
Një "shtrëngim" duarsh mes Tahirit dhe Ivica Daçiç (FOTO-LAJM) Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri ka marrë pjesë në Forumin e Ministrave të Brendshëm dhe atyre të Drejtësisë
Kryeministri i Kosovës niset drejt Brukselit Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi është nisur sot drejt Brukselit, ndërsa nesër pritet të takohet me Kryeministrin e
Dialogu pritet të përfundojë në shkurt Takimet e përbashkëta të Hashim Thaçit, Ivica Dacicit dhe Catherine Ashton po shkojnë drejt fundit pasi në të trija krye
Thaçi pro integrimit të serbëve në policinë e Kosovës Kryeministri kosovarë Hashim Thaçi dhe homologu i tij Ivica Daçiq gjatë takimit të radhës në Bruksel sqaruan paqartësitë
Kur këndon Ivica Daçiç (VIDEO) Sapo fillon biseda të ftuarve në një darkë zyrtare, një njeri i jep shenjë muzikantëve, merr mikrofonin dhe nis të këndo
Daçiç i përgjigjet Thaçit: Kosova, tokë e shenjtë serbe (FOTO-VIDEO) Update- Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiç u prit këtë të shtunë nga një numër i madh i qytetarësh të cilët dolën në rr
Daçiç: Ndoshta të shtunën, në Kosovë Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiç ka deklaruar se të shtunën, më 19 tetor, mund të vizitojë Kosovën. "Nuk e di ende, d
Thaçi-Daçiq bashkë edhe në New York Update- Ditën e enjte Këshilli i Sigurimit do të mbajë një seancë vetëm për Kosovën. Aty do të diskutohet raporti mbi ve
Ashton sot në Beograd, nesër në Prishtinë Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Catherine Ashton nis turneun ballkanik ku
Ashton viziton Prishtinën dhe Beogradin Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Catherine Ashton, pas takimit të sotëm të kryeministra
Thaçi-Daçiq takohen nesër në Bruksel Nesër në Bruksel mbahet një takim ndërmjet kryeministrave të Kosovës dhe Serbisë, përkatësisht Hashim Thaçi dhe Ivica D
Përfundon takimi pa marrëveshje konkrete për zbatimin Update - Ka përfunduar takimi mes Kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë Ivica Daçiq, i ndërmjetësua
Edhe sot pa marrëveshje Edhe sot bisedimet për hartimin e planit për implementimin e marrëveshjes nuk rezultuan me marrëveshje mes palëve. Nga s
Ashton: Thaçin e Daçiqin i ftova në Bruksel për kompromis Përfaqësuesja e lartë për Politikë të Jashtme e BE-së, Catherine Ashton, duke konfirmuar takimin e nesërm të kryeministr