999 rezultate për

ivica

Maqedoni/ Krijohet aparat me rrezatim UVC, synohet luftimi i Koronavirusit (VIDEO) Nikolla Gligorov dhe Ivica Pockov nga Shën Nikolla kanë krijuar një aparat mobil të cilin e kanë quajtur “UV Guard”. Qël
Ivica Dacic: Puna ime është që të siguroj që asnjë shtet më të mos e pranojë Kosovën Ministri i punëve të jashtme i Serbisë Ivica Dacic ka thënë se puna e tij është që të sigurojë që asnjë vend tjetër të m
Ivica Daçiç i shpëton sulmit me bombë në Somali: Mezi dolëm, shumë të vdekur Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ishte Somali, në takim me presidentin e vendit në pallatin presidencial në Mo
Kosova shpall person të padëshirueshëm Ivica Daçiçin Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka vendosur të shpallë person të padëshirueshëm Ivica Dacicin, i cili mohoi masakrë
Italia në zgjedhje, 27 shqiptarë në garë për të fituar votat Më 26 maj, së bashku me zgjedhjet për parlamentin Europian, Italia mban edhe zgjedhjet administrative. Përjashtim bën kë
Daçiç kërcënon Bosnjen nëse e njeh shtetin e Kosovës Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka reaguar pas deklaratave të Zhelko Komishiqit, anëtar kroat i Pr
Daçiç pranon dështimin: Perëndimi nuk i lejon shtetet të tërheqin njohjen e Kosovës Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq thotë se është e qartë se Perëndimi po bën preson në ato vende që po deklarojnë se
Nis takimi Mogherini-Vuçiç në Beograd Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini po qëndron sonte në Beograd. Ajo nga ora 19:00, ka nis
Serbia shton presionin për Asociacionin, a do ta mbyllë njërin sy Haradinaj si demarkacionin? Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiç ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është “shumë tolerant” në zbatim
Daçiq: Jemi të gatshëm për kompromis, por nuk e njohim pavarësinë Ministri i jashtëm në Serbi, Ivica Daçiç ka thënë edhe një herë se shteti serb nuk ka asnjë gjasë ta pranojë pavarësinë
Ivica Dacic ngushëllon bashkëshorten e Ivanovicit Në këto momente në Beograd po mbahet ceremonia e varrimit e politikanit serb të vrarë në Mitrovicën e Veriut, Oliver Iva
Daçiç: Bisedime të vështira për Kosovën në vitin 2018 Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar se viti 2018 nuk do të jetë vit vendimtar në të cilin do të zgji
Dacic: Ende nuk e dimë nëse duhet të njohim Kosovën Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar se viti 2018 nuk do të jetë vit vendimtar në të cilin do të zgji
Daçic: Serbia e gatshme për kompromis, Kosova nuk po zbaton marrëveshjet Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçic në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit për Kosovën, deklaroi se shteti serb ësh
Erdogan takohet me miqtë serbë, Dacicin e përshëndet në mënyrë të veçantë (VIDEO) Preisdneti turk Recep Tayyip Erdogan mbërriti në Beograd mbrëmë dhe sot ai zyrtarisht do të fillojë një vizitë dy-ditore
Sherr në Qeverinë serbe, rrahje në kabinetin e Ivica Daçiçit Vanja Vukiç dhe Branko Lazarevic, bashkëpunëtorë të ngushtë të Ivica Daçicit, liderit të Partisë Socialiste të Serbisë d
Jovanoviç-Daçiç-it: Je ministër serb apo ambasador rus Partia Liberale Demokrate e Serbisë ka reaguar ndaj deklaratave të Ivica Daçiçit, kryetar i Partisë Socialiste të Serbis
Edi Rama mbërrin në Beograd, në aeroport e pret Ivica Daçiç Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama mbrëmjen e sotme ka mbërritur në Beograd, kurse në aeroport është pritur nga shefi i
Dy serbë viktima të bombardimeve amerikane në Libi Ofensiva ajrore e SHBA-ve në Libi i ka kushtuar jetën dy pjesëtarëve të Ambasadës serbe të cilët prej një viti mbaheshin
Daçiç: Kosova, vend i mundshëm tranzit për refugjatët Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç në intervistë me Deutsche Welle-n thekson rëndësinë e veprimit të unifikuar të