999 rezultate për

ivanoviq

Ivanoviç: Veriu, zonë jo doganore I ashtuquajturi sekretar për Kosovën në Qeverinë serbe në largim, Oliver Ivanoviq ka thënë se veriu i Kosovës do të jetë
Ivanoviq: Verë e nxehtë për Kosovën Sekretari shtetëror në ministrinë e Serbisë për Kosovën, Oliver Ivanoviq, ka vlerësuar se në Kosovë do të jetë “një verë
Veri, serbët me dilema për zgjedhjet Thirrjet kundër organizimit të zgjedhjeve serbe në Kosovë po përsëriten çdo ditë. Serbia megjithatë pritet të marrë një
Protesta në veri : Zgjedhje të Serbisë, jo dogana me Kosovën Disa qindra serbë të Kosovës kanë protestuar të enjten në veri të Mitrovicës, duke kërkuar nga autoritetet e Beogradit n
Gjashtë muaj barrikada Autoritetet kosovare shpresojnë që në ditët dhe javët e ardhshme, të gjejnë një zgjidhje për të relaksuar situatën në ve
Ivanoviq: Do t’i bind kundër referendumit Në Zveçan është në vazhdë një takim i sekretarit shtetëror në Ministrinë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë , Olliver Iva
Ivanoviq: Askush nuk mund ta ndaloj referendumin Në përpjekje për ta ndaluar mbajtjen e referendumit në veri të Mitrovicës, ministri i Qeverisë Serbe për Kosovën, Goran
Oliver Ivanoviq frikësohet nga Vetëvendosje I ashtuquajtur sekretar për Kosovën, Oliver Ivanovic, ka thënë se Lëvizja "Vetëvendosje" do të përpiqet përsëri të organ
Ivanoviq kundër ‘referendumit’ “Këshilltarët” e Listës qytetare të cilën e përfaqëson Oliver Ivanoviq, kanë kritikuar vendimin e shpalljes së “referend
Ivanoviq kërkon njohjen e institucioneve paralele në Kosovë Sekretari në të ashtuquajturën Ministri për Kosovën Oliver Ivanoviq ka deklaruar sot se do të jetë vështirë të hiqen, si
S’heq dorë nga pavarësia e veriut Serbët nuk e kanë ndërmend të heqin dorë nga ideja për shpalljen e pavarësisë së veriut të Kosovës. Ndënose nuk kanë për
Ivanoviq: Dialogu varet nga Dell Dialogu i Beogradit dhe Prishtinës është i mundshëm nëse Komisioni Evropian e bind ambasadorin amerikan në Prishtinë që
Ivanoviq: Bisedimet me ndërmjetës ndërkombëtarë Sekretari i Shtetit në Ministrinë për Kosovën të Qeverisë së Serbisë, Oliver Ivanoviq ka deklaruar se nuk ka asgjë të
Ivanoviç: Serbia nuk i beson Policisë së Kosovës Autoritetet serbe nuk kanë besim në policinë e Kosovës, sepse personat, të cilët ia kanë vënë zjarrin manastireve serbe
Ivanoviq: Ndarjen e Kosoves po na imponojne te huajt Sekretari shtetëror në Ministrinë e Kosovës të qeverisë së Serbisë, Oliver Ivano
EULEX-i nuk i "gjen" asnje faj Ivanoviqit EULEX-i “nuk ka gjetur prova” për të vërtetuar asnjë dyshim të bazuar të ngrit
Ivanoviq: Statusi i Kosoves eshte ceshtje e hapur “Statusi i Kosovës nuk është çështje e mbyllur, por krejtësisht e hapur”, ka
Ivanoviq merr grushta per bombat e hedhura ne objektin e BE Lideri i vijës radikale të serbëve në veri të Mitrovicës, Millan Ivanoviq, është
Oliver Ivanoviq: Kosova me e rendesishme se BE-ja Sekretari shtetëror për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Oliver Ivanoviq ka thënë
Ivanoviq: Vendimi i GJND-se do te jete neutral Sekretari shtetëror në të ashtuquajturën Ministri për Kosovën në Qeverinë e Serb