999 rezultate për

ivanoviq

Jepet një muaj paraburgim për Oliver Ivanoviq Mëngjesin e sotëm një gjykatës ndërkombëtar nga Gjykata Themelore e Mitrovicës ka urdhëruar një muaj paraburgim për Oliv
Arrestohet Oliver Ivanoviq Agjencia serbe e lajmeve, Tanjug, por edhe media të tjera serbe të Beogradit, raportojnë se Policia e EULEX-it e ka arre
Ivanoviq pret normalizimin e marrëdhënieve Kosovë - Serbi Kreu i Listës Qytetare SDP, Oliver Ivanoviq shprehet se Serbia asnjëherë nuk do të njohë pavarësinë e Kosovës por pret t
Ivanoviq paralajmëron ndarjen nga Pantiq Qëndrimi radikal i kryetarit të Mitrovicës së veriut, Krstimir Pantiq, po shkakton probleme jo vetëm me shqiptarët, por
Ende s'është zbuluar sulmuesi i familjes së Ivanoviq Ende nuk dihet se kush është sulmuesi i shtëpisë së Oliver Ivanoviqit. Këtë e ka bërë të ditur zv/drejtori i Policisë së
Ivanoviq kundër listës së përbashkët Zgjedhjet lokale të 3 nëntorit ka pozicionuar në dy kampe serbët lokalë, në atë se a duhet të dalin me një listë të përb
Kundërshtohet lista e përbashkët e serbëve për zgjedhje Reagime të shumta ka pasur në Kosovë, thirrja e qeverisë serbe që serbët të dalin në zgjedhjet e 3 nëntorit me një listë
Ivanoviq: Duhet garanci në shëndetësi dhe arsim Përfaqësuesit e serbëve të veriut të mos mundohen të harxhojnë energji që të ndryshojnë diçka nuk mund të ndryshohet.
Synojnë autonominë dhe mendimin e GJND-së Pavarësisht faktit se raundi i tetë i bisedimeve në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ka përfunduar pa marrëveshje p
Ivanoviq: Zyrat nuk m'i dogjën shqiptarët Update- Oliver Ivanoviq ka hedhur poshtë mundësinë që shqiptarët t’ia kenë djegur zyrat e partisë. ‘Ndjenja është e k
Koktej molotovi në zyrën e Ivanoviq Update- Në zyrën e udhëheqësit të partisë politike “iniciativa qytetare”, Oliver Ivanoviq është hedhur një shishe me për
Digjen zyrat e Ivanoviqit Zyra e Iniciativës Qytetare- Demokracia dhe Drejtësia e Oliver Ivanoviqit në Mitrovicë është djegur tërësisht mbrëmë rre
Ivanoviq kërkon ndërprejen e bisedimeve Kryetari i të ashtuquajturit Këshill Nacional Serb i Mitrovicës, Millan Ivanoviq, ka kërkuar ndërprerjen e menjëhershme
Dështon operacioni i EULEX për arrestimin e Millan Ivanoviq Ka dështuar operacioni i forcave të Njësisë Speciale të Policisë së EULEX-it për arrestimin e Millan Ivanoviqit, i njohu
Ivanoviq: Nuk ka shkëputje të veriut nga Kosova Nuk ka shkëputje të veriut nga Kosova, por nuk ka as shkëputje të Kosovës nga Serbia. Kështu është shprehur në një dekla
Përfaqësuesi diplomatik i Serbisë në Kosovë, Ivanoviq kandidati i vetëm Ish-sekretari i shtetit në Ministrinë për Kosovën të qeverisë serbe, Oliver Ivanoviq është kandidati i vetëm për postin
Ivanoviq kërkon ndërprerjen e dialogut Kryetari i të ashtuquajturit Këshill Nacional Serb i Mitrovicës, Millan Ivanoviq ka kërkuar ndërprerjen e bisedimeve mes
Zbatimi i IBM, në Jarinjë ende nuk ka import malli komercial Disa ditë pas fillimit të zbatimit të marrëveshjes për menaxhimin e integruar të kufijve, në vendkalimin kufitar në Jari
Ivanoviq: Jemi takuar me Thaçin e Rexhepin Serbët e veriut të Mitrovicës janë takuar me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe me ministrin aktual të Punëve të
Ivanoviq: Menaxhimi integruar i kufirit, do të jetë i vështirë I ashtuquajtur ish-sekretari shtetëror për Kosovë në qeverinë e Serbisë, Oliver Ivanoviq, ka vlerësuar se zbatimi i marr