E FUNDIT/ Zhbllokohet sfida, Monchengladbach-Man City (VIDEO)
999 rezultate për

ivanoviq

Gjykata konfirmon transferimin e Ivanoviq në Mitrovicë Gjykata Themelore e Mitrovicës ka konfirmuar vendimin e gjyqtarit të procedurës paraprake lidhur me transferimin e Olive
Ivanoviq hyn në ditën e 7 të grevës së urisë Oliver Ivanoviq, ka hyrë në ditën e shtatë të grevës së urisë, sipas deklaratës së Iniciativës Qytetare Serbia, Demokrac
Kisha serbe vazhdon të shqetësohet për Ivanoviq Argjipeshkvia e Kishës (serbe) të Kosovës për Prizren e Rashkë edhe sot ka shfaqur përmes një kumtese shqetësimin më të
SDD: Ndërmarrim nisma që nuk do jenë në harmoni me marrëveshjen e Brukselit Nisma qytetare Serbia, Demokracia, Drejtësia, ka deklaruar se do të ndërmarrë hapa të cilët ndoshta nuk do të jenë në ha
Tema e ardhshme e dialogut, lirimi i Ivanoviqit Temë kryesore e takimit të ardhshëm mes Beogradit dhe Prishtinën do të jetë lirimi i Oliver Ivanoviqit. Kryeministri i S
Ivanoviq do të qendrojë edhe dy muaj në paraburgim Gjykata Themelore e Mitrovicës, pas kërkesës së prokurorit së EULEX-it, ka vendosur sot masën e re të paraburgimit për
Prokurori kërkon vazhdimin e paraburgimit për Ivanoviq Prokurori ndërkombëtar i EULEX, sot ka kërkuar vazhdimin e paraburgimit për liderin e Iniciativës Qytetare ‘SDP’, Oliver
Sot vendoset nëse Ivanoviq do të mbrohet në liri Gjykata Themelore e Mitrovicës e përbërë nga një kolegj gjyqësor i EULEX, sot do të marrë vendim nëse Oliver Ivanoviq do
Bajram Rexhepi dëshmon në prokurori për Oliver Ivanoviq Bajram Rexhepi, Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, ka dhënë dëshminë e tij para prokurorëve në procesin e mbledh
Gjykata e Apelit vendos që Ivanoviq të qendrojë në paraburgim Gjykata e Apelit në Prishtinë konfirmoi vendimin e Gjykatës Themelore të Mitrovicës, lidhur me paraburgimin e Oliver Iva
Hasanaj: Ivanoviq pjesëmarrës në masakrën e vitit 2000 Dëshmitari i ngharjeve të rënda të datës 3 dhe 4 shkurt në vitin 2000 në veri të Mitrovicës, thekson se Ivanoviq ishtë p
Certifikohen kandidatët për kryetar të Mitrovicës së veriut Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë, sot ka marrë vendim për certifikimin e subjekteve politike dhe kandidatëve të
Protesta në Mitrovicë kundër arrestimit të Ivanoviq (VIDEO LAJM) Gjatë ditës së sotme një grup qytetarësh nga komuniteti serb ka protestuar veri të Mitrovicës duke kërkuar lirimin e Oli
Dëshmitari: Ivanoviq urdhëroi vrasjen e 20 personave I mbijetuari i masakrës për të cilën akuzohet Oliver Ivanoviq tregon momentet e tmerrit dhe faktin se gjatë ekzekutimeve
Kandiq: Ivanoviq të trajtohet nga EULEX si Lushtaku Natasha Kandiq, aktiviste e të drejtave të njeriut në Beograd, është shprehur se EULEX ka bërë gabim kur lejoi Sami Lush
Ja krimet për të cilat akuzohet Ivanoviq I dyshuar për krime lufte e pas saj, Oliver Ivanoviq mund të dënohet nga 10 vjet deri në burgim të përjetshëm. Në fletar
Deputetët serbë të Kosovës kërkojnë mbrojtjen në liri të Ivanoviq Mundësimi i mbrojtjes së Oliver Ivanoviq në liri, tashmë është kërkuar edhe nga deputetët serb të Kuvendit të Kosovës.
Ivanoviq do të kandidojë për kryetar të Mitrovicës Veriore Për zgjedhjet e datës 23 Shkurt të cilatdo të mbahen për kryetar të Mitrovicës së veriut janë regjistruar katër kandida
Ministri serb Vulin kërkon lirimin e Oliver Ivanoviq Ministri i Qeverisë së Serbisë Aleksandar Vulin i ngarkuar për Kosovën, ka kërkuar lirimin e menjëhershëm nga burgu të k
Gjashtë këshilltarë kërcënojnë me dorëheqje nëse nuk lirohet Ivanoviq Dhënia e masës një muaj paraburgim për Oliver Ivanoviq nga një gjykatës ndërkombëtar i Gjykatës Themelore të Mitrovicës,