999 rezultate për

ivanoviq

Vritet Oliver Ivanovic në Mitrovicë Lideri i iniciativës qytetare "Liria, Demokracia, Drejtësia" [SDP] në Kosovë, Oliver Ivanoviq, është sulmuar mëngjesin e
Serbët e Kosovës komentojnë zënkat në Vetëvendosje Parlamenti i Kosovës është në pushim përgjatë këtij muaji, por mundësia e thirrjes së një seance të jashtëzakonshme për
Serbia ndërpret hetimet ndaj gjeneralit për krimet në Pejë Prokuroria serbe e krimeve të luftës vendosi t’i mbyllë hetimet ndaj Dragan Zhivanoviq, gjenerali në pension i Ushtrisë
Politikanja e pranon në mes të Beogradit që e humbën Kosovën Panelistë të tribunës së mbajtur në Beograd “Nyja e Kosovës” vlerësuan se nuk ka dialog të brendshëm për Kosovën, për sh
Ivanoviq akuzon qeverinë serbe Udhëheqësi i Iniciativës Qytetare “Serbia, demokracia, drejtësia”, Oliver Ivanoviq ka akuzuar ashpër Beogradin për mbësh
Ivanoviç: ndikimi serb në Kosovë do të bie Lideri i Iniciativës Qytetare SDP, Oliver Ivanoviç, deklaroi se pas mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare n
Apeli shtyn gjykimin e Ivanoviqit, nuk do gjyqtar shqiptar Gjykata e Apelit ka vendosur shtyrjen e gjykimit për Oliver Ivanoviçin, pasi avokatët mbrojtës të tij, kanë kërkuar përj
Gallucci: Arrestimi dhe dënimi i Ivanoviqit, i shtyrë nga Beogradi Ish-përfaqësuesi i Organizatës së Kombeve te Bashkuara në Kosovë, Gerard Gallucci, ka deklaruar se arrestimi dhe dënimi
Kulmi i budallëkut: Për Gjuriçin, Ivanoviçi është "Mandela i Ballkanit" Drejtori i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, e ka cilësuar “trajtim johuman” atë që po i bëhet polit
Stojanoviç: Nuk dua fjalë nga Mustafa, dua vetëm të drejtat e serbëve Zëvendëskryeministri i Kosovës Branimir Stojanoviq thekson se të gjithë serbët janë të interesuar për rastin e paraburgi
Ivanoviqi "sqaron" pse është në grevë urie (FOTO) "Kam vendosur të bëj grevë urie sepse, është e qartë, nuk ka mënyrë tjetër të tërheq vëmendjen".Kështu thotë Oliver Ivan
Dëshmitarja: Po, e kam parë Ivanoviqin të armatosur Vjosa Ajeti nga Suedia po dëshmon me anë të një lidhjeje direkte kundër Oliver Ivanoviq dhe katër personave tjerë të aku
Vazhdon gjykimi i Oliver Ivanoviqit Vijon seanca gjyqësore ndaj Oliver Ivanoviqit në Gjykatën Themelore në veri të Mitrovicës. Në vendimin e 24 prillit I
Mitrovicë, vijon seanca gjyqësore kundër Ivanoviqit Në Gjykatën Themelore në veri të Mitrovicës vazhdon seanca kundër Oliver Ivanoviqit dhe 4 të akuzuarve të tjerë, rreth n
Mitrovicë, vazhdon gjykimi i Ivanoviqit dhe katër serbëve tjerë Në Mitrovicë vijon seanca në Gjykatën Themelore në veri të këtij qyteti kundër Oliver Ivanoviq dhe katër serbëve tjerë,
Edhe dy muaj paraburgim për Ivanoviqin Gjykata Themelore e Mitrovicës ka miratuar kërkesën e Prokurorisë speciale të Kosovës duke caktuar vazhdimin e paraburgi
Partia e Ivanoviq bën peticion që lideri i saj të mbrohet në liri Iniciativa Qytetare “Liri, Demokraci, Drejtësi”, me anë të një peticioni kërkon që Oliver Ivanoviq, lideri i serbëve në
KMDLNj: Trajkoviq përfaqëson interesat e Serbisë por paguhet nga Kosova Këshilli për Mbrojtjen e Lirive dhe të Drejtave të Njeriut përmes një komunikate thekson se Trajkoviq e cila që nga fill
Ivanoviq transferohet në Mitrovicë Lideri i Iniciativës Qytetare SDD, është transferuar sot në burgun e Mitrovicës. Oliver Ivanoviq është arrestuar në datë
EULEX konfirmon transferimin e Ivanoviq në Mitrovicë EULEX përmes një komunikate ka konfirmuar se trupi shqyrtues i Gjykatës Themelore të Mitrovicës theksoi se vendimi për t