999 rezultate për

ivanoviq

Gruaja e Ivanovic ka një mesazh për vrasësit Gruaja e liderit të SDP, Oliver Ivanoviq, Milena Ivanoviq, përmes deklarimeve që ka bërë për mediat serbe, ka bërë edhe
Këto dimë deri tani për vrasjen e Oliver Ivanovic Dje, në veri të Mitrovicës, u qëllua për vdekje politikani serb në Kosovë, Oliver Ivanoviq. Ivanoviq u qëllua rreth o
Kush e vrau Ivanoviçin? Shitësi: U përshëndeta në mëngjes me të por Dikur shef i rojave të urës që dëbonin shqiptarë nga pjesa veriore, e më vonë edhe pjesë e institucioneve të përkohshme
Maksimoviq: Ivanovic i ka penguar edhe ekstremistët shqiptare Nenad Maksimoviq nga Qendra për Paqe dhe Tolerancë në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, ka thënë se vrasja e liderit të
Vrasja e Ivanovicit ngre tensionet me Serbinë Është vrarë Oliver Ivanoviq, një nga liderët politikë të serbëve të Kosovës, së fundi i gjykuar si i dyshuar për krime k
Reagon Rusia pas vrasjes së Oliver Ivanoviq Ministria e Punëve të Jashtme të Rusisë në një deklaratë për vrasjen e Ivanoviçit tha se Moska “dënon fuqishëm këtë akt
Pas autopsisë trupi i Ivanoviçit mbërrin në selinë e partisë së tij Trupi i pajetë i Oliver Ivanoviqit, politikan serb që sot në mëngjes u vra në Mitrovicë, është sjellë në selinë e partis
Shkaku i tërheqjes së Serbisë nga dialogu nuk është vrasja e Ivanoviqit, ka diçka tjetër Sot në media u raportua se pala serbe u kthye në Beograd menjëherë pas marrjes së lajmit për vrasjen e liderit serb, Oli
Publikohen pamjet ku Ivanoviq i puth dorën vajzës së Bajram Rexhepit (VIDEO) Associated Press ka publikuar disa video që i përkasin vitit 2015, ku shihet se si Oliver Ivanoviq i puth dorën vajzës
Përfundon autopsia e trupit të Oliver Ivanoviq Ka përfunduar para pak çastesh autopsia e kryetarit të Iniciativës Qytetare Serbe (SPD), Oliver Ivanoviq, i cili u vra s
DETAJET/ Nijazi Rexha dhe Jova Radoviq do të hetojnë vrasjen Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Mitrovicës, Shyqeri Syla, ka thënë se kjo prokurori ka nisur hetimet për vrasje
Ndërkombëtarët e bënë veshin e shurdhër ndaj shqetësimeve, deklarata e frikshme Lideri i SDP-së, i vrarë sot në veri të Mitrovicës ,Oliver Ivanoviq, kishte deklaruar para katër ditësh se ishte i frikë
Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian dënon vrasjen e Ivanoviqit Raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian, Igor Sholtes ka dënuar vrasjen e politikanit serb nga Kosova, Oliver Iva
Reagimi prekës i motrës së Oliver Ivanovic Motra e liderit të vrarë të Iniciativës Qytetare ‘Liri,demokraci,drejtësi’, Oliver Ivanoviq, Natasha Ivanvoiq, ka thënë
Sonte ndizen qirinj në Beograd për Oliver Ivanovic Sonte në orën 19:00, përpara Tempullit të Shën Savës, do të ndezin qirinj për vrasjen e liderit të Iniciativës Qytetare,
A priten trazira në Mitrovicë, flasin burimet Akoma nuk ka asnjë detaj të ri sa i përket vrasjes së politikanit malazez në veri të Mitrovicës, Oliver Ivanoviq. Kryep
Dacic reagon për Ivanoviqin, e quan akt terrorist Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq ka reaguar pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit në veri të Mitrovicës,
Delawie reagon për vrasjen e Ivanoviqit Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie ka dënuar fuqishëm vrasjen e kryetarit të Iniciativës Qytetare Serbe në Kos
Vëllai i Ivanoviqit nuk jep shpresë se do zbardhet ngjarja Miroslav Ivanoviq, vëllai i të vrarit Oliver Ivanoviq, gjatë një deklarate për Sputnik ku edhe konfirmoi vdekjen e Olive
BBC: Vrasja e Ivanoviq mund të shkaktojë konflikt me shqiptarët Ngjarja e sotme në Mitrovicën veriore, ku Oliver Ivanoviq mbeti i vrarë për të shtënave me armë, mund të ngritë tensione