999 rezultate për

ivanovi

Amerikani zbulon arsyen e vrasjes së Ivanoviçit Në një artikull të botuar në një faqe interneti të revistës amerikane për Politikë të Jashtme, profesori i njohur, Edwar
Çudisin mediat e huaja: Vdekja e Ivanoviçit i duhej Kosovës Në mars të vitit 2003, një snajper i thjeshtë nga një grup i fuqishëm kriminal ka qëlluar kryeministrin reformist të Ser
A do të arrestohet serbi i famshëm për vrasjen e Ivanoviçit? Policia e Kosovës është deklaruar për raportimet se personi i dyshuar për përfshirjen e vrasjen e Oliver Ivanoviçit të j
Zbulohet i dyshuari për vrasjen e Ivanoviçit, pritet arrestimi (FOTO LAJM) Vrasja e Oliver Ivanoviçit ka mundur të jetë kryer nga grupi i Milan Radojcic i cili ka raporte të mira me strukturat ud
Rama: Vrasja e Ivanovicit do të ndikojë për mirë në bisedimet me Serbinë Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i intervistuar në emisionin “5 pyetje nga Babaramo”, në Report TV, ka folur edhe pë
Daçiç: Bisedimet vazhdojnë kur të kemi informacione nga Prishtina për vrasjen e Ivanoviçit Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, tha sot se dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit do të vazhdojë atë
Trajkoviç ia bën bajatë Vuçiçit: Më mbështet sikur Ivanoviçin Politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq, deklaroi se “respekton fuqimisht” deklaratën e kryetarit të Serbisë, Aleks
E FUNDIT/ Kosova merr vendimin e papritur për vrasjen e Ivanoviçit Ministria e Drejtësisë e Kosovës i ka dërguar një përgjigje Ministrisë së Drejtësisë në Serbi lidhur me rastin e vrasjes
Rusia reagon ndaj vrasjes së Ivanoviçit dhe vizitës së Vuçiçit Rusia dënon fuqishëm vrasjen e liderit serb në Kosovë, Oliver Ivanonviç duke kërkuar hetim të duhur me pjesëmarrjen e pë
Akuzohet si vrasësi i Ivanoviçit, flet për herë të parë Vuçiç Nuk ishte e lehtë për mua. I thirra të gjithë kundërshtarët e mi politik në Mitrovicë. Ne i kemi dëgjuar dhe kemi bisedu
Dalin detaje të reja nga vrasja e Oliver Ivanoviçit Nga hetimi i vrasjes së Oliver Ivanoviçit, aktualisht është marrë një veturë e djegur e cila po dyshohet se është përdor
Qeveria e Kosovës bën një veprim për nder të Ivanoviqit Kabineti i Qeverisë së Kosovës, mbledhjen e sotme e ka nisur me një minutë heshtje për rastin e vdekjes së Oliver Ivanov
Pas vrasjes së Ivanoviçit serbët duhet të jenë të bashkuar Rezultatet kryesore të vizitës së presidentit serb, Aleksandar Vuçiç në Kosovë kanë treguar unifikimin e Serbisë për t’i
Ministri serb jep të rejat më të fundit nga hetimi i vrasjes Ministria serbe e Punëve të Brendshme nuk ka shkëmbime zyrtare të të dhënave me Prishtinën dhe në lidhje me rastin e vra
Zbardhen përgjimet, ky është dyshimi i serbëve në vrasjen e Ivanovicit Pak orë pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, bashkëpunëtorët e tij dhe politikanë serbë në Kosovë dhe Beograd përjashtonin
Homazhet e Vuçiç-it për vrasjen e Ivanoviçit (FOTO LAJM) Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç po zhvillon vizitën e tij një ditore në Kosovë, ku para një ore ishte në manastir
Vuçiç mbërrin në Veri te vendi ku u vra Ivanoviqi Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç ka mbërritur në Veriun e Mitrovicës, aty ku është vrarë Oliver Ivanovic. Më herët
Në këtë orë Vuçiç bën homazhe për Ivanoviçin Mitrovica e Veriut është në pritje të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili raportohet se tani ka mbërritur n
Vuçiç flet për vrasjen e Ivanoviçit, ka një porosi për Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, derisa po qëndron në Kosovë, ku po viziton manastirin e Zveçani, ai foli edhe pë
Serbët kërcënojnë shqiptarët pas vrasjes së Ivanoviçit (FOTO) Lidhja e Social Demokratëve të Vojvodinës sot ka dënuar me forcë grafitet anti-shqiptare të shënuara në një ndërtesë pri