999 rezultate për

ivanovi

Shefi i policisë: Ka filluar etapa e dytë në hetimet për vrasjen e Ivanoviçit Shefi i operativës së Policisë së Kosovës në rajonin e Mitrovicës së Veriut, Zhelko Bojiq, ka thënë se situata e siguri
Detajet, 40 dëshmitarë për vrasjen e Ivanoviçit Prokuroria e Mitrovicës ka intervistuar deri më tani 40 dëshmitarë për zbardhjen e rastit të vrasjes së liderit të Inici
Publikohet intervista që Ivanoviç e kishte ndaluar kur ishte gjallë, kush është personi që sundon Në intervistën e tij të fundit për BIRN në tetor, Oliver Ivanoviç, politikani serb i Kosovës i vrarë në janar, e quajti
Vrasja e Ivanoviqit fut Serbinë në listën e zezë Serbia që nga dita e djeshme është futur në listën e zezë të organizatës ndërqeveritare Financial Action Task Force (FAT
Dalin detaje të reja nga vrasja e Ivanoviçit Ka kaluar më shumë se një muaj (16 janar) nga vrasja e Oliver Ivanoviç, kreu i Iniciativës Qytetare Serbe, por ende nuk
Vendoset pllakë përkujtimore te vendi i vrasjes së Ivanoviçit Të afërm dhe aleatë politikë të liderit serb të Kosovës Oliver Ivanoviç, i vrarë jashtë zyrës së partisë së tij muajin e
Vendoset një pllakë për Ivanoviçin Në përkujtim të tij, sot është zbuluar pllaka përkujtimore e liderit të Iniciativës Qytetare SDP, Oliver Ivanoviç pikëri
Televizioni i njohur ngatërron Zaevin me Ivanovin (FOTO & VIDEO) Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, ka qëndruar për vizitë zyrtare në Gjermani ku ka realizuar takime me kreun shtetër
Vuçiç flet për vrasjen e Ivanoviçit, ka disa fjalë edhe për Radojiçiq Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se konflikti midis liderit serb të vrarë të serbëve të Kosovës, Olver I
Dalin detaje tronditëse nga vrasja e Ivanoviçit, përmendet edhe Thaçi me Haradinajn Kryetarja e Lëvizjes Europiane të Serbëve për Kosovën, Rada Trajkoviq ka deklaruar se lideri i Iniciativës Qytetare LDD
Dorëheqja e kryetarit të Gjykatës Themelore lidhet me vrasjen e Ivanoviçit Kryetari i Gjykatës Themelore në Mitrovicë, Nikolla Kabashiq, ka dhënë dorëheqje sot nga kjo pozitë. Sipas këtyre burime
Serbia i dërgon Kosovës informacione për vrasjen e Ivanoviqit Ministria e Drejtësisë në Serbi i ka përcjellë Zyrës së EULEX-it në Beograd dokumentet e Prokurorisë së Krimit të Organi
Policët pranojnë që kanë prekur provat në vendin e vrasjes së Ivanoviçit Një dokument gjyqësor tregon se dy policë në veri të Kosovës pranuan në gjykatë se kanë prekur provat në skenën e krimit
Lirohen dy policët që manipuluan provat rreth vrasjes së Ivanoviçit Gjykata Themelore e Mitrovicës pak minuta më parë ka liruar dy policët e Kosovës, të cilët u arrestuan dy ditë më parë n
Çfarë provash u zhdukën mbi rastin Ivanoviç Një gëzhojë e zhdukur e njërit prej plumbave që qëlloi Oliver Ivanoviçin është arsyeja pse dy policë të Kosovës kanë për
Vuçiq: Presim rezultate të shpejta nga hetimi për vrasjen e Ivanoviç Presidenti serb, Aleksandar Vuçië është shprehur se dëshiron që hetimi për vrasjen e Oliver Ivanoviçit të eci edhe më sh
Vrasja e Ivanoviq, këta janë dy policët serbë të dyshuar për manipulimin e provave Dragisha Markoviq, i lindur më 1970 dhe Zharko Jovanoviq, po ashtu i lindur në vitin 1970, janë dy policët e arrestuar n
Kadri Veseli u flet kroatëve për vrasjen e Ivanoviçit ``Vrasja e Oliver Ivanoviçit nuk ishte në interes të shqiptarëve”. Kështu ka thënë kryetari i Parlamentit të Kosovës Kad
Doktori dhe miku i Ivanoviçit flet për mafien në veri të Mitrovicës E përditshmja irlandeze, The Irish Times, ka shkruar një artikull për vrasjen e Oliver Ivanoviç dhe kontrollin që mafia
Tahiri tregon se çfarë informacionesh i janë dhënë Serbisë mbi rastin Ivanoviç Të premten e ardhshme bëhen një muaj që kur lideri i nismës “Liria, Demokracia, Drejtësia”, Oliver Ivanoviç u qëllua me