999 rezultate për

ivanovi

Si u fik kamera disa ditë para vrasjes së Ivanoviçit Kanë kaluar 5 muaj nga vrasja Oliveri Ivanoviçit, ish- liderit të SDP-së në Kosovë, ende nuk është zbardhur si rast nga
Këta dy shqiptarë mund t'i zenë vendin Ivanovit Kryetarja e Komunës së Tetovës Teuta Arifi dje në një debat të organizuar para qytetarëve dhe studentëve të Tetovës tha
Gruaja e Ivanoviçit largohet nga Mitrovica, jep dëshmi për hetimet Pasi disa anëtarë të partisë së Iniciativës Qytetare, tani do të japë dëshmi në Zyrën e Prokurorit Special edhe gruaja e
Haradinaj tregon pse nuk zbardhet vrasja e Ivanoviçit Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se na rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviçit nuk mund të zbardhët, nëse nuk kryhen he
Ky është kandidati shqiptar për guvernator, Ivanov kundër Ka filluar beteja për emrin e ri të guvernatorit të Bankës Popullore të Maqedonisë. Me kandidat potencial ka dalë edh
Bërnabiç e pakënaqur me hetimet mbi vrasjen e Ivanoviçit Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, ka shprehur sot pakënaqësinë e saj ndaj autoriteteve të Prishtinës për ngecjen në
Xhaferi paralajmëron Ivanovin: Ligji për gjuhën shqipe hyn në fuqi edhe pa nënshkrimin tënd Duke folur për Ligjin për Përdorimin e Gjuhëve, si çështja më e diskutuar në Maqedoni, kryetari i Parlamentit të Maqedon
O'Connell ka një kërkesë për vrasjen e Ivanoviçit Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairí O'Connell, tre muaj pas vrasjes së Oliver Ivanoviçit, politikanit
Ivanoviç shfaqet në këto qytete të Kosovës Me rastin e tremujorit të vrasjes së Oliver Ivanoviçit sot në dy qytete të Kosovës dhe në tri qytete të Serbisë kanë gdh
Osmani shuplakë Gjorgje Ivanovit Bujar Osmani akuzoi presidentin Gjorgje Ivanov se është duke e shkelur në mënyrë flagrante Kushtetutën. “Ivanov e kis
Të rejat më të fundit nga hetimi për vrasjen e Ivanoviçit U bë më shumë se një muaj që Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka marrë në kompetencë hetimin për vrasjen e l
Deklarata bombë: Beogradi e di kush e vrau Ivanoviçin Profesori i Universitetit “Jones Hopkins” Edward Joseph beson se për autoritetet amerikane “konflikti i ngrirë në Kosovë
Mosdekretimi i ligjit për gjuhët, si munden deputetët dhe Gjykata Kushtetuese të shkarkojnë Ivanovin? Vendimi i presidentit Gjorge Ivanov që të mos e dekretojë ligjin për përdorimin e gjuhëve, hapë mundësinë që të ngritet
Xhaferi: Nuk do ta nënshkruaj ligjin në vend të Ivanovit Kreu i Kuvendit Talat Xhaferi ka njoftuar se nënshkrimi i ligjit për gjuhët në vend të presidentit Ivanov nuk është ndër
Ligji i gjuhëve, Zaev e çon Ivanovin në Gjykatë Kushtetuese Shumica parlamentare do të ngrejë iniciativë në Gjykatën Kushtetuese në lidhje me vendimin e Presidentit Ivanov i cili v
Ministri serb: Dyshoj se hetuesia e Kosovës do ta zbardh vrasjen e Ivanoviqit Ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, thotë se sipas informacionit që ka asgjë serioze nuk ësh
Xhaferi ka një "porosi" për Ivanovin Ligji i gjuhëve pritet të hyjë në fuqi dhe ai përmbyll ligjvënien që buron nga Marrëveshja e Ohrit, tha kryetari i Parla
Gazeta serbe: Ja kush e vrau Oliver Ivanoviqin Njëri nga drejtimet e hetimeve për vrasjen e Oliver Ivanoviqit çon edhe nga mundësia se urdhëruesit dhe kryerësit janë t
Ahmeti: I kam dërguar pororsi Ivanovit ta nënshkruajë Ligjin e gjuhëve Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në një intervistë për Alsat, zbuloi se i ka dërguar porosi kryetarit të shtetit Gjorge Iva
Rama kërcënon Ivanovin: Pa shqiptarë nuk ka Maqedoni Kryeministri shqiptar Edi Rama ka reaguar në profilin e tij në rrjetin social Facebook ndaj pikëpamjeve të Presidentit m