999 rezultate për

italise

Orteku në Alpet e Italisë shkakton 3 viktima Një grua dhe dy vajza 7-vjeçare kanë vdekur nga një ortek gjatë kohës kur ishin duke skijuar në Val Senales në Alpet e I
Festë për triumfin në Superkupë, stërvitja e Lazios nis ndryshe Pas suksesit në Superkupën e Italisë ndaj Juventusit, stërvitja e Lazios do të rifillojë në datën 30 dhjetor, një stërvi
Kartoni i kuq ndaj Lazios i kushton 3 ndeshje yllit të Juventusit Mesfushori i Juventusit, Rodrigo Bentancur, është pezulluar me tri ndeshje mos lojë, pas ndëshkimit me karton të kuq në
Humbi finalen e Superkupës ndaj Lazios, Sarri: Nuk kishte faj sulmi Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri, beson se skuadrës së tij i mungoi energjia në humbjen 3:1 nga Lazio në Superkuën
Zhgënjen Juventus, Lazio fiton Superkupën e Italisë (VIDEO) Juventus ka zhgënjyer teksa është mposhtur 1-2 nga Lazio në Superkupën e Italisë, shkruan Albeu.com. Në fakt ndeshja
Superkupa e Italisë, Juve barazon shifrat ndaj Lazios (VIDEO) Juventus e ka mbyllur në barazim 1-1 pjesën e parë në finalen e Superkupës ndaj Lazios. Është Dybala ai i cili tundi
Dalin formacionet zyrtare të Supërkupës së Italisë, Juve-Lazio Është mësuar tashmë se cilët lojtarë do të zbresin në fushën e Riadit të Arabisë Saudite për Superkupën e Italisë Juvent
Super Kupa e Italisë, Juventus - Lazio: Formacionet e mundshme Sot në orë 17:45, do të luhet Superkupa e Italisë ndërmjet Juventusit dhe Lacios, e ashtu si edhe në edicionin e kaluar
Mancini: Italia synon triumfin në kampionatin Europian 2020 Italia mbylli në mënyrë perfekte fushatën e eliminatoreve të Europianit 2020, duke fituar të 10 takimet në grup dhe duke
Juventusi me dy mungesa të mëdha në Superkupën e Italisë Ylli i Juventusit Alex Sandro mund të mungojë në Superkupën e Italisë ndaj Lazios. Alex Sandro u lëndua në takimin nd
Super operacion kundër Ndraghetas në Itali, anti-mafia arreston 334 persona mes tyre edhe politikanë Politikanë, avokatë, Financierë, zyrtarë të shtetit, boiznesmenë janë ndër të arrestuar në Maxi operacionin e zhvilluar
Superkupa e Italisë sponsorizohet nga firma e fuqishme Superkupa e Italisë do të marrë emër të ri. Liga Profesioniste e Serisë A arriti marrëveshjen me kompaninë e famshme të
Shqiptarët turren sërish drejt Italisë, 18 mijë vetëm në vitin 2018 Vazhdon fluksi emigrues i shqiptarëve drejt vendeve europiane. Në Itali ku jetojnë rreth 440 mijë emigrantë shqiptarë ës
Ministri i Jashtëm i Italisë vjen nesër në Shqipëri Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Luigi Di Maio, do të kryejë nesër një vizitë në
Nëse keni rezervuar një fluturim drejt Italisë më datë 13 dhjetor, verifikojeni edhe njëherë! Nëse keni planifikuar fluturime me datë 13 dhjetor nga Shqipëria drejt Italisë dhe anasjelltas do të duhet që të bëjnë k
I dënuar në Itali me 10 vite burg, kapet në Elbasan i shumëkërkuari Një person i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar,m është vënë në pranga nga Policia e Elbasanit. Ky i fundit d
Kupa e Italisë: përcaktohen çiftet dhe stadiumet e 1/8-ve. Ekipet "big" në lojë! Eshtë hedhur shorti i Kupës së Italisë për fazën e 1/8-ve pasi u luajt turi i katërt. Ndeshjet do të luhen ose më 15 jan
Ibrahimovic drejt Italisë? Zlatan Ibrahimovic është thuajse një lojtar i lirë tashmë, pasi kontrata me Los Angeles Galaxy është futur në ditët e fu
Humbi 7 anëtarë të familjes, Albert Cara dërgohet drejt Italisë për mjekim Ai humbi 7 anëtarë të familjes nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit. Albert Cara, që mbeti i plagosur nga tërmeti i fuqi
Niset drejt Italisë një nga të plagosurit e tërmetit Një nga të plagosurit e tërmetit që u nxorr nga rrënojat e pallatit 6 katësh është nisur për në Itali. Bëhet e ditur