999 rezultate për

italise

Tentativat për të copëtuar Shqipërinë, si e shpëtoi SHBA tre herë vendin e shqiponjave (VIDEO) Shtetet e Bashkuara të Amerikës patën një rol kryesor në pengimin e ndarjes për të disatën herë të territoreve shqiptare
U nisën nga Shqipëria drejt Italisë por iu ça skafi në det, shpëtohen 18 klandestinë 18 klandestinë marokenë dhe kurdë janë shpëtuar nga policia pasi skafi i tyre është çarë në mes të detit. Ata kanë t
ZYRTARE/ Pritja merr fund, sulmuesi i kombëtares prezantohet te Juventusi Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Giacomo Vrioni ka konkretizuar në firmë bisedimet me Juventusin. 21-vjeçari ka pozua
Interi triumfon ndaj Fiorentinës dhe avancon më tej në Kupë (VIDEO) Interi ka fituar 2-1 ndaj Fiorentinas në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë. Ekipi i Conte kaloi në avantazh ndaj Fior
Milani bën me zemër tifozët, mposhtin në shtesa Torinon dhe sfidojnë Juven në gjysmëfinalen e Kupës Milani ka vuajtur jo pak për të mposhtur Torinon dhe për të siguruar gjysmëfinalet e Kupë së Italisë. Kuqezinjtë kanë
Lukaku i lumtur që është pjesë e Interit: E kam pasur ëndërr Gjigandi belg i cili u transferua gjatë afatit kalimtar të verës nga Manchester United te Interi duket se e ka gjetur me
Kupa e Italisë/ Juventus shkatërron Romën dhe siguron gjysmëfinalen (VIDEO) Juventus ka triumfuar 3-1 ndaj Romës, ku i kanë mjaftuar vetëm 45 minutat e para për të siguruar kalimin në gjysmëfinale
Kupa e Italisë, Juventusi do të ketë në dispozicion të gjithë "artilerinë e rëndë" ndaj Romës së "cunguar" Napoli mposhti Lazion dhe u bë gjysmëfinalistja e parë e Kupës së Italisë, ndërsa mbrëmjen e sotme do të luhet çerekfina
Kupa e Italisë, luhet sot çerekfinalja e parë Napoli - Lazio Do të luhet sot në mbrëmje në orën 20:45 çerekfinalja e parë e Kupës së Italisë, Napoli-Lazio. Napolitanët vijnë në n
Ishin nisur drejt Italisë, kapen 40 refugjatë irakianë pranë Vlorës 40 shtetas irakianë janë kapur nga policia në Mifol pranë lumit Vjosa. Ata janë kapur në fshatin Novoselë, ndërsa kër
Juve shkatërron Udinesen dhe kalon në raundin tjetër, mësohen 3 çerekfinalet e Kupës së Italisë (VIDEO) Juventus nuk njeh rival as në Kupë. Bardhezinjtë kaluan në raundin çerekfinal të kompeticionit, pas fitores me "poker" 4
Kupa e Italisë/ Milani shkatërron Spalin e Berishës dhe kalon në çerekfinale (VIDEO) Milani ka regjistruar një tjetër rezultat pozitiv pas triumfit ndaj Kaljarit në kampionat. Kuqezinjtë e Piolit, kanë tri
Kupa e Italisë/ Interi shkatërron Cagliarin dhe kalon në çerekfinale (VIDEO) Inter mund Cagliari me shifrat 4-1 dhe kalon në çerekfinale, ku do të sfidojë fituesin e çiftit Fiorentina-Atalanta.
Kupa e Italisë/ Lazio dhuron spektakël, kalon në çerekfinale (VIDEO) Çerekfinale shqiptarësh në Kupën e Italisë. Lazio e Thomas Strakoshës ka siguruar kalimin në raundin e 1/8-ave të Kupës,
Kupa e Italisë/ Napoli kalon në çerekfinale (VIDEO) Napoli është rikthyer të fitojë dhe e ka bërë këtë në ndeshjen e vlefshme për fazën e 1/8-ave të Kupës së Italisë, teksa
Do të fluturoni drejt Italisë? Lexoni këtë njoftim Dy fluturime të Alitalias do të anulohen më 14 janar. Lajmi është bërë me dije nga Autoriteti i Aviacionit Civil, i cil
Mbytet anija me emigrantë, mbyten të paktën 12 persona Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme. Të paktën 12 emigrantë humbën jetën, pasi anija me të cilën udhëtonin
De Biazi: Ishte e vështirë për mua, atë që nuk arrita me Italinë e vërtetë e bëra sot U luajt ndeshja e parë e miqësores së yjeve teksa disa nga lojtarët më të dalluar të Italisë u përballen me atë të Shqip
Mbërrin në Tiranë ambasadori i ri italian, kush do ta zëvendësojë Alberto Cutillon Ka mbërritur në Tiranë ambasadori i ri i shtetit fqinj të Italisë që do të pasojë në detyrë Alberto Cutillo. Me anë t
Strakosha për 2020: E fillojmë vitin e ri më të uritur se kurrë Viti 2019 ishte i jashtëzakonshëm për Thomas Strakoshën dhe Lazion, por gardiani kuqezi kërkon të fitojë më tepër në 202