999 rezultate për

italise

Kombëtarja e Anglisë mesazh emocionues për kombëtaren e Italisë Kombëtarja e Anglisë dhe ajo e Italisë planifikohej të luanin një miqësore luksi, sonte. Përhpaja e pandemisë Covid19
Eksperti ngre alarmin: Austria mund të ketë fatin e Italisë në luftën ndaj koronavirusit Eksperti austriak Shtefan Turner, profesor i shkencave për sistemet komplekse pranë universitetit të mjekësisë në Vjenë,
COVID-19/ Çfarë ndodh me pjesën më të madhe të njerëzve që intubohen? Flet mjeku Mjeku infeksionit, Pëllumb Pipero ka treguar detaje lidhur me ecurinë e pacientëve në terapi intensive të infektuar nga
Ministri i Sportit të Italisë jep lajmin e madh: Duhet të jemi gati për të rifilluar Ministri i Sportit të Italisë, Vincenzo Spadafora, ka dhënë shenja se sezoni pritet të rifillojë së shpejti. Spadafor
KORONAVIRUSI/ Shqipëria në gjurmët e Italisë? Meta zbulon skenarin Presidenti Meta është shprehur se vendi ynë i ka të gjitha kapacitetet, për të mbajtur nën kontroll koronavirusin. I ftu
Gjermania jep shembull, ofron ndihmë të madhe Italisë duke hapur spitalet për italianët e prekur Koronavirusi ka prekur miliona njerëz në të gjithë botën, duke shkaktuar mijëra viktima. Italia është vendi ku koron
Spanja po arrin rekordet e Italisë, COVID-19 vetëm sot ka vrarë 462 shtetas Spanja është shteti i dytë pas Italisë në Europë, ku koronavirusi po prek masivisht njerëzit duke marrë me qindra jetë n
Shtyerja e Europianit, Mancini: Do të kemi një Itali tjetër në vitin 2021 Roberto Mancini ka dhënë disa komente lidhur me shtyrjen e Euro 2020 dhe mënyrën se si ky vendim afekton kombëtaren e ti
Në këtë rajon të Italisë sot vdiqën 546 persona 793 të vdekur nga koronavirusi vetëm sot në Itali. Por 546 prej tyre janë shënuar vetëm në rajonin e Lombardisë. “
Shifrat e fundit! Spanja po i afrohet tmerrit të Italisë (FOTO LAJM) Situata po laraqitet dramatike nga koronavirusi edhe në Spanjë, duke marrë përmasa të jashtëzakonshme, pasi tashmë numri
Reja:Qava si fëmijë, Jugu i Italisë të qëndrojë në shtëpi Të gjithë njërëzit në Itali gjatë këtyre javëve të fundit po jetojnë ditë anormale, një prej tyre është edhe trajneri i
"Të mos kemi fatin e Italisë", Rama nxjerr pamjet e ushtrisë: Pse duhen masat shtrënguese (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot në Facebook një grafik ku tregohen masat shtrënguese që kanë marrë dy zona në Ita
Koronavirusi, Cannavaro: Europa duhet të ndjek shembullin e Kinës Për pandeminë e cila ka pushtuar bota ka folur edhe legjenda e futbollit italian, Fabio Cannavaro. Italia është një
Aeroporti i Prishtinës: S’kemi vendim për ndalim të fluturimeve drejt ndonjë vendi, përveç drejt Italisë Aeroporti i Prishtinës ka njoftuar se deri më nuk iu ka ardhë asnjë vendim për ndalimin e fluturimeve drejt ndonjë vendi
1300 raste të reja vetëm sot, guvernatori i Italisë bën thirrjen e fortë: Mbyllni gjithçka! Prej ditës së djeshme Italia është izoluar si pasojë e koronavirusit. Guvernatori i Lombardisë, Attilio Fontana, i ka dë
Kledi Kadiu nga Italia: Gjithçka do të shkojë mirë në Shqipëri (VIDEO) Si të gjithë në këto ditë të vështira edhe Kledi Kadiu me familjen po qëndrojnë të "izoluar" në shtëpi. Në një video
Të mësojmë nga gabimet e Italisë, masat e rëndësishme për të izoluar koronavirusin “No c’e piu tempo!” Me këto fjalë, Kryeministri italian Xhuzepe Konte njoftoi të hënën lëvizjen më radikale të çdo vendi
Koronavirusi "paralizon" udhëtimet drejt Italisë, vetëm këto dy aeroporte nuk janë mbyllur Vetëm në dy aeroporte mund të udhëtohet nga Rinasi drejt Italisë, pas pezullimit të fluturimeve për shkak të përhapjes s
Mbyllja e rrugëve detare, 200 pasagjerë bllokohen në traget Rreth 200 pasagjerë nga porti i Vlorës, të gjendur në tragetin e linjës Vlorë-Brindisi nuk kanë mundur dot të udhëtojnë
Del lista/ Këto janë aeroportet ku nga sot anulohen fluturimet si pasojë e koronavirusit Autoriteti i Aviacioni Civil ka publikuar të gjitha fluturimet që do të anulohen si pasojë e mbërritjes së koronavirusit