999 rezultate për

italise

Mbrojtësi i Juventusit kërkon një eksperiencë të re jashtë Italisë Futbollisti i Juventusit, Mattia De Sciglio, mund të vendosë në fund të këtij sezoni të ndërrojë skuadër. "La Gazzett
Mungon vetëm zyrtarizimi i Kontes, zbulohet data kur do të rifillojë Seria A Në Itali nuk kanë dyshime, Seria A do të rifillojë në datën 20 qershor. Në datën 28 maj do të mbahet edhe takimi i r
"Mbushën" Italinë me drogë, kapet shqiptari i dënuar me 15 vite burg Një 51 vjeçar shqiptar që ishte dënuar me 15 vite burg në Itali është arrestuar në Shkodër. Ai akuzohet për trafik lë
I dënuar me 10 vite burg në Itali, kapet në Durrës 50 vjeçari Policia e Durrësit ka arrestuar një shqiptar të dënuar në Itali për trafik lëndësh narkotike. Policia ka arrestuar sh
Thaçi takim me Kuintin, diskutime për rimëkëmbjen ekonomike Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot ambasadorët e shteteve të Kuintit dhe Shefen e Zyrës së
Vetëm dy ditë larg fluturimit të parë nga Kosova drejt Italisë Ambasadori italian në Kosovë, Nicola Orlando, ka njoftuar se fluturimi i parë nga Kosova për në Itali do të realizohet m
Juventusi dhe Chelsea në bisedime, synohet shkëmbimi Pjanic-Jorginho Kampionët e Italisë dhe ‘Blutë e Londrës’ duket se janë të pakënaqur me performancat e mesfushorëve të tyre, kështu që a
Ministri i Sport i Italisë: Shpresojmë që stërvitjet të fillojnë më 18 majit Ministri për Sport i Italisë, Vincenzo Spadafora, shpreson se stërvitjet në grup mund të vazhdojnë më 18 maj. Përfaqë
Shkatërrohet banda e rrezikshme e Italisë, në pranga edhe shqiptarë Policia Italiane ka vënë në pranga 15 persona, mes të cilëve edhe shqiptarë, të cilët janë kapur gjatë një operacioni ku
Rizzoli shpjegon vendimet kontroverse të VAR në ndeshjen Inter-Juventus (VIDEO) Deleguesi i gjyqtarëve italianë, Nicola Rizzoli ka reaguar ndaj një ish-anëtari të Federatës së Futbollit të Italisë rre
Ia kalon edhe Italisë, ky vend evropian tani ka numrin më të lartë të vdekjeve nga koronavirusi Britania ka numrin më të madh të vdekjeve nga koronavirusi në Evropë, treguan shifrat zyrtare të martën, duke bërë thirr
Lazios mund t’i përsëritet makthi i përjetuar 105 vjet më parë Ministri i sportit i Italisë, Vincenzo Spadafora ka vënë në dyshim vazhdimin e stinorit në Serie A, duke lënë Lazion në
E kërkonte drejtësia italiane, kapet shkodrani me dy identitete Policia e Shkodrës ka finalizuar operacioni policor i koduar “Trushi” duke arrestuar një person, i dënuar nga drejtësia
Milani e fton të kthehet në Itali , Ibra refuzon për këtë arsye Klubi i Milanit pak ditë më parë ftoi të gjithë futbollistët e huaj që ndodhen jashtë Italisë, se duhet të kthehen në Mi
Shtatë klube në Itali kundër rinisjes së Serie A, këto janë emrat Jo të gjitha klubet duan që sezoni të rinisë në Serie A. Sic raportojnë mediat e Italisë, Torino, Sampdoria, Bologna,
Shpresë! Urgjenca në Bergamo të Italisë bosh për herë të parë pas një muaj e gjysmë Për herë të parë brenda një muaj e gjysmë, dhoma e urgjencës së spitalit Papa Giovanni XXIII në Bergamo është bosh. Korr
60 infermjerë nisen në ndihmë të Italisë, ministri italian shpreh mirënjohje për Shqipërinë Ditën e sotme u nisën drejt Italisë një grup prej 60 infermjerësh, të cilët do të japin kontributibn e tyre në luftën nd
Një tjetër grup mjekësh dhe infermjerë nga Shqipëria gati të nisen drejt Italisë Edhe pse në rënie, Italia ende vijon të përballet me një numër të lartë të infektuarish e viktimash. Për t'i ardhur sëri
Vjen një tjetër propozim për vazhdimin e Serie A Një nga dilemat më të mëdha në Itali në këto kohë të vështira nga koronavirusi është edhe vazhdimi i sezonit të Serie A
Përdorte 4 identitete, si u kap në Tiranë i dënuari me 10 vite burg Një 40 vjeccar është arrestuar në Tiranë pasi kërkohej prej kohësh. Ai përdorte 4 identitete dhe në Itali ishte dënua