999 rezultate për

italise

PLANI B/ Icardi rinovon me Interin, dhe më pas t'i bashkohet klubit jashtë Italisë Ndryshon 360 gradë situata e Mauro Icardit. “Sportmediaset” raporton se sulmuesi argjentinas do të rinovojë kontratën
Po fluturonin drejt Italisë, vdes çifti i kompozitorëve të njohur dhe vajza 7 muajshe (FOTO LAJM) Kompozitori i njohur britanik, bashkëshortja e tij muzikante dhe vajza e tyre e vogël kanë ndërruar jetë pas një aksiden
I kërkuar nga interpoli, 10 vite burg për 29 vjeçarin nga Mirdita Policia e Lezhës ka arrestuar një 29 vjeçar me qëllim ekstradimi drejt Italisë. S.N. (L) ishte i shp-allur në kërkim
Wanda "burgos" Icardin në Milano?! E ardhmja e Mauro Icardit është ende një rebus, me Interin që i ka bërë daljen zyrtarisht dhe Romën, Juventusin, Napolin
Tifozët e Interit përleshen me ata të Juventusit në Kinë (VIDEO) Pa dyshim rivaliteti mes Juventusit dhe Interit është një nga më të mëdhenjtë në Serinë A, teksa sfida konsiderohet edhe
Trafikonin drogë nga Shqipëria në Itali, shkatërrohet banda, arrestohen 7 shqiptarë 17 persona janë arrestuar në Bolonja të Italisë, mes të cilëve 7 shqiptarë, të dyshuar për trafik droge. Sipas mediave i
ZYRTARE/ Merr fund telenovela e gjatë, De Ligt bëhet me skuadër të re Matthijs de Ligt pritet të udhëtojë drejt Italisë për testet mjekësore te Juventusi gjatë ditës së mërkurë pas arritjes
Kriza politike në Shqipëri, Meta bisedë telefonike me zv.kryeministrin e Italisë (VIDEO) Ministri i Brendshëm por njëkohësisht edhe zv.kryeministri i Italisë, Matteo Salvini ka folur ditën e sotme për situatën
Kardinali shiptar viziton burgun e Italisë: Hotel me 5 yje në krahasim me atë të Shqipërisë komuniste Kardinali shqiptar 91-vjeçar, At Ernest Simoni, është zgjedhur nga Papa Françesku për të dorëzuar në burgun e ishullit G
Trafikuan drogë nga Shqipëria dhe Turqia drejt Italisë, si u shpërbë organizata kriminale me shqiptarë Ata trafikuan drogë në nivel ndërkombëtar duke pasur bazën operacionale në Napoli dhe në Romë dhe disa degëzime edhe në
E ndoqën duke takuar gruan: Si u kap i shumëkërkuari nga Italia Policia ka arrestuar Bilbil Elezajn, i cili ishte i dënuar me pesë vite burg në Itali. Policia tha se i arrestuari is
10 minuta i mjaftuan Italisë për të siguruar fitoren përballë Greqisë (VIDEO) Italia e ka mposhtur 3-0 Greqinë. Italisë i janë dashur 45 minuta për të marrë tri pikë të plota kundër Greqisë, e vl
Ambasadori i Italisë: S'jemi duke bërë tregti me Shqipërinë Ambasadori i BE, Alberto Cutillo nga Shkodra ka deklaruar se është vështirë të thuhet nëse duhen shtyrë apo jo zgjedhjet
Mancini publikon listën për dy ndeshjet kualifikuese të Italisë, ka surpriza Trajneri Roberto Mancini ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjen kualifikuese të Euro 2020 që do t’
Sot është i zhdukur, historia e të riut që iku me fuçi drejt Italisë në vitet '90 (VIDEO) Ishte një 18 vjeçar asokohe kur Altin Ramaj humbi çdo kontakt me familjen. Ai u nis nga fshati Dëllenj i Vlorës, fshat t
Katër mina me telefon drejt Italisë, i pandehur vëllai i Alketa Vejsiut Endrit Vejsiu, vëllai i moderatores së njohur Alketa Vejsiu është marrë i pandehur dhe dërguar në gjykatën e Lezhës, ku
Juventus arrin akordin me Milinkovic-Savic Juventus tashmë po punon fortë për të ndërtuar një skuadër të denjë për sezoni e ardhshë. Pas blerjes së Aron Ramsey
Arrestohet shqiptari, pritet të ekstradohet drejt Italisë Një 44-vjeçar është arrestuar përkohësisht me qëllim ekstradimi drejt Italisë për llogari të drejtësisë së shtetit fqinj
Kujdes kush fluturon sot nga Rinasi me këto kompani ajrore Ditën e sotme, në fluturimet nga Tirana drejtë Italisë dhe anasjelltas, do të ketë anulime dhe vonesa, për shkak të një
Nesër greva e kompanive ajrore, Autoriteti i Aviacionit bën njoftimin e rëndësishëm Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, ka njoftuar se ditën e nesërme, në fluturimet nga Tirana drejtë Italisë dhe anas