999 rezultate për

italise

Hysaj gjithmonë e më pranë Romës Elseid Hysaj është duke kaluar një nga sezonet më të errët në karrierën e tij. Mbrojtësi kuqezi është karakterizuar nga
Legjenda e Italisë merr drejtimin e Brescias Vetëm dy ditë pasi Brescia e shkarkoi Eugenio Corinin, ka zyrtarizuar trajnerin e ri. Ai është italiani Fabio Grosso.
Ibra drejt Italisë, jep përgjigje pozitive Zlatan Ibrahimovic është pranë rikthimit në Serie A, aty ku ka luajtur më parë me Juventusi, Interin dhe Milanin. Bologn
Superkupa e Italisë edhe këtë vit do të luhet në Arabinë Saudite Superkupa e Italisë, Juventus-Lazio, do të luhet sërish në Arabinë Saudite. Ende nuk është bërë zyrtarizimi, por ky d
E BUJSHME/ Buffon kthehet në Kombëtaren e Italisë Një "sfilatë", që mund të vlejë për ta si ikona të kombëtares axurre. Portieri 41-vjeçar pritet të rikthehet në fushë pë
Meta takon Guiseppe Conten: Falenderoj Italinë për mbështetjen e hapjes së negociatave Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta priti sot në një takim Kryeministrin e Republikës së Italisë, Giuseppe C
Mancini: Do të jemi edhe më të mirë në EURO 2020 Roberto Mancini mezi po pret të fillojë Kampionati Evropian 2020 në stadiumin “Olimpico” verën e vitit të ardhshëm, pasi
Superkupa e Italisë, Juve-Lazio në fund të dhjetorit: Shtyhen 2 ndeshje të Serie A Do të luhet në dhjetor Superkupa italiane, që do të shohë përballë Juventus e Lazio. Një sfidë që duhet të shkaktojë
Do udhëtoni drejt Italisë? Fluturimi i datës 9 do shtyhet me tre orë Autoriteti i Aviacionit Civil njofton pasagjerët që kanë planifikuar të udhëtojnë në datën 9 tetor nga Roma në Tiranë s
Dybala jep intervistë, Ronaldo dhe Bonucci nuk e lënë rëhat (VIDEO) Protagonistë në fushën e blertë të “San Siro-s”, protagonist edhe jashtë saj. Cristiano Ronaldo dhe Paulo Dybala dhanë s
"Sarri rreh Conten", shikoni disa super meme nga derbi i Italisë (FOTO LAJM) Interi u mposht dje 1-2 në San Siro nga Juventusi në derbin e Italisë që gjithmonë rezervon spektakël, shkruan Albeu.c
Inter kundër Juventus, Lukaku përballë CR7: Të rejat më të fundit para derbit të Italisë Numërimi mbrapsht për sfidën e sfidave nuk ka filluar kurrë: për Inter-Juve kjo është dicka pambarim, që nuk mbyllet në
Shqipëria e sigurt në sytë e Italisë, rrefuzohen kërkesat për azil Italia ka paraqitur një dekret ku ka shpallur 13 vende të sigurta të origjinës për të frenuar emigrantët në vend. Mes
Mancimi publikon listën e Italisë për dy ndeshjet e ardhshme Italia e ka riftuar yllin e Romës, Nicolo Zaniolo për ndeshjet kualifikuese për Euro 2020, por kësaj radhe nuk janë ftua
De Biasi tregon rivalin e Juves, zbulon të ardhmen: Do të drejtoj shumë larg Italisë "Fjalët e Sarrit për Interin? Edhe në konferencën e mëparshme ai kishte thënë pak a shumë të njëjtat gjëra, për të ulur
'Sky Sport' parashikon rezultatin e super ndeshjes, Inter – Juventus Derbi i Italisë mes Interit dhe Juventusit do të zhvillohet në fundjavë, ndërsa tashmë kanë filluar ta parashikojnë rezu
Elegante e plot sharm, Ivanka shkëmben puthje në rrugicat e Italisë (FOTO LAJM) Ivanka Trump dhe bashkëshorti i saj, Jared Kushner mbërritën në Romë për të marrë pjesë në dasmën e mikeshës së tyre Mis
Italia befasohet nga Armenia (VIDEO) Armenia është duke e mposhtur 1-0 Italinë. Pas 11’ minutave lojë në Republican Stadium – Vazgen Sargsyan, Armenia ka
PLANI B/ Icardi rinovon me Interin, dhe më pas t'i bashkohet klubit jashtë Italisë Ndryshon 360 gradë situata e Mauro Icardit. “Sportmediaset” raporton se sulmuesi argjentinas do të rinovojë kontratën
Po fluturonin drejt Italisë, vdes çifti i kompozitorëve të njohur dhe vajza 7 muajshe (FOTO LAJM) Kompozitori i njohur britanik, bashkëshortja e tij muzikante dhe vajza e tyre e vogël kanë ndërruar jetë pas një aksiden