999 rezultate për

islamik

Erdogan: Është koha që vendet islamike të bashkohen Presidenti i Turqisë, Recept Tayyip Erdogan, u ka bërë thirrje vendeve islamike të bashkohen dhe të luftojnë për të drej
ISIS liron 350 pjesëtarë të grupit jazidi në Irak Së paku 350 pjesëtarë të minoriteti jazidi në pjesën veriore të Irakut janë liruar nga grupi militant Shteti Islamik (IS
ISIS shokon botën, xhihadisti 10-vjeçar vret 2 spiunë rusë Militantët e Shtetit Islamik ISIS kanë publikuar një tjetër video, ku kësaj here shfaqet një fëmijë 10-vjeçar i cili ekz
Serbët ‘donin të ndalonin krijimin e një shteti islamik boshnjak’ Vojo Kupresanin, një ish-oficer i Partisë Demokrate Serbe, tha në gjyqin e Mlladiçit në Gjykatën e Hagës ditën e enjte t
Përse 2015-a do të na befasojë Moises Naim Ndoshta atje ku jetoni ju, temperatura, prania e reve dhe reshjete shiut do të jenë të ngjashme m
Sulm i armatosur në parlamentin kanadez (VIDEO) Një person i armatosur ka qëlluar një ushtar kanadez në Otava dhe pastaj ka marrë drejtimin drejt ndërtesës së parlament
Lideri i Iranit: Amerika dhe Britania e krijuan ISIS-in Udhëheqësi suprem i Iranit, Ajatollah Ali Khamenei, ka akuzuar Amerikën dhe Britaninë se kanë formuar ISIS-in, me qëllim
Historia e një familje serbe që lufton në Siri (FOTO LAJM) Në mesin e personave që po e luftojnë regjimin diktatorial të Bashar Al Assad është edhe familja serbe e Goran Pavloviç,
Foto e rrallë/ Kur Edi Rama dhe Spartak Ngjela krijonin partinë e tyre KIS Nga koha kur Spartak Ngjela krijoi Partinë kristian-islamike në vitin 1991 së bashku me Edi Ramën që atëhere ishte pedag
SHBA nis sulmet ajrore ndaj ISIS në Siri (FOTO-LAJM) Shtetet e Bashkuara dhe aleatët arabë ndërmorën sot sulme ajrore kundër pozicioneve të organizatës së Shtetit Islamik në
Jahjaga: Kosova të njihet nga vendet islamike Presidentja Atifete Jahjaga është takuar sot në New York me sekretarin e përgjithshëm të Organizatës së Bashkëpunimit Is
Gruevski: Radikalët islamikë e shkatërrojnë shtetin Kryeministri Nikola Gruevski është shprehur se harmonia mes etnisë shqiptare dhe asaj maqedonase do të vazhdojë në Repub
Ushtari irakian i shpëton ekzekutimit: Nuk e di ku shkoi plumbi (VIDEO-FOTO) Një ushtar irakian shiit i ka shpëtuar për mrekulli ekzekutimit nga militantët e Shtetit Islamik. Ali Hussein Kadhim ka
Cameron: Mund të ndërhyjmë ushtarakisht në Irak (VIDEO) Kryeministri britanik, David Cameron deklaroi sot para fillimit të samitit 2-ditor të NATO-s në Uells se Britania nuk do
ISIS vret një gazetar tjetër amerikan? Një video e publikuar në internet pretendon se e tregon vrasjen e gazetarit amerikan, Steven Sotloff, nga militantët e I
Ballkani eksportuesi më i madh i mercenarëve ekstremistë Gjatë Luftës së Ftohtë, Jugosllavia ka dërguar mijëra mësues, mjekë, inxhinierë dhe profesionistë të tjerë që të punojnë
Ja kush është shqiptari që u vra në Siri (FOTO-LAJM) Zbardhet identiteti i shqiptarit të fundit të vrarë në Siri. Bëhet fjalë për 24-vjeçarin nga Librazhdi Idajet Balliu. Ai
Të mos e lëmë Lindjen e Mesme në barbari! nga Domenique De Villepin Çdo ditë njoftohen masakra nga më të llahtarshme se sa të një dite më parë. Qindra m
A është PDK-ja fajtore për radikalizmin fetar? Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Blerim Kuçi mendon se PDK-ja është fajtorja kryesore se përse është nxitur
Schwartz: Lufta e palestinezëve si ajo e shqiptarëve të Kosovës Lufta e palestinezëve është e ngjashme me luftën që bënë shqiptarët e Kosovës. Kjo luftë nuk ka të bëjë aspak me fenë