999 rezultate për

islamik

Rusia paralajmëron SHBA: Vritini terroristët e ISIS Ushtria ruse ka deklaruar se shpreson që koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara nuk do të lejojë terroristët e S
ISIS paralajmëron SHBA-të se i pret disfata në Irak Një ditë pas fillimit të ofensivës së madhe për çlirim të Mosulit, grupi radikal Shteti islamik, përmes një video xhirim
ISIS shkatërron rebelimin e Mosulit Burime nga Reuters raportojnë që ISIS ka arritur të shkatërrojë rebelimin në qytetin verior irakian të Mosulit. Pesëd
Erdogan: Do të marrim pjesë në ofensivën për Mosulin Turqia është e vendosur me çdo kusht të marrë pjesë në një operacion të planifikuar nga forcat e koalicionit për të dëbu
ISIS: Ministri i informacionit i Shtetit Islamik ka vdekur Shteti Islamik ka konfirmuar vdekjen e shefit të propogandës, për të cilin Pentagoni ka lajmëruar që ai është vrarë gjat
Franca nis sulmet ajrore kundër Shtetit të vetëshpallur Islamik Franca ka nisur sot sulmet ajrore kundër Shtetit të vetëshpallur Islamik në Irak. Sulmet kanë nisur nga aeroplanmbaj
Në pranga 5 persona, do krijonin "Shtetin e vetëshpallur Islamik Evropian" Autoritetet spanjolle, gjermane dhe belge kanë bërë të mundur arrestimi e pesë personave nën dyshimin se po krijonin një
Vritet në Siri ministri i Informacionit të ISIS-it Pentagoni ka deklaruar që në një sulm ajror nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka mbetur i vdekur një nga liderët më të
Herrmann fajëson Merkel për celulën terroriste në Bavari Ministri i Brendshëm i Bavarisë, Joachim Herrmann fajësoi kancelaren gjermane, Angela Merkel për praninë e një celule te
Cameron akuzohet si përgjegjësi për fuqizimin e ISIS Rënia e përgjakshme e Libisë, e cila shkaktoi krizë të refugjatëve dhe të ndihmuar rritjen e Shtetit Islamik, janë vënë
Erdogan:Turqia ka për detyre të çrrënjosë ISIS-in nga Siria Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan është shprehur se Turqia e ka për detyrë të mposhtë Shtetin Islamik. “Turqia e ka
Spanjë/ Hapet universiteti i parë islamik Është shënuar hapja e universiteti të parë islamik në Spanjë. Drejtuar nga teologu dhe juristi i njohur arab, Ëaleed A
Spanja bëhet me Universitet Islamik Në Spanjë është hapur Universiteti i parë islamik në San Sebastian, në rajonin bask, me iniciativën e Universitetit Isl
Google, Twitter dhe Facebook mbajnë në këmbë ISIS Deputetët e Mbretërisë së Bashkuar kanë akuzuar gjigantët e internetit për promovimin e terrorizmit në faqet e tyre.
Merkel: Terrorizmin nuk e sollën refugjatët Kancelarja gjermane Angela Merkel ka deklaruar se nuk janë refugjatët ata që kanë shtuar rrezikun e terrorizmit islamik
ISIS: Kemi vrarë 50 rebelë sirianë në kufirin Siri-Turqi Në një komunikatë të grupit terrorist, thuhet se kanë sulmuar dhe vrarë 50 luftetarë rebelë që udhëtonin me autobus në a
Një plazh në Francë ndalon gratë myslimane të veshura me "burkini" Kryetari i Bashkisë në qytetin të Cannes, në jug të Francës, ka marrë vendimin për ndalimin e rrobave të plazhit për gra
Kanada/ I dyshuar për terrorist vritet nga policia Një 24-vjeçar, Aaron Driver, është vrarë nga policia kanadeze gjatë një operacioni anti-terrorizëm në Strahroy, 225 kilo
Rio 2016/ Momenti kur skuadra anti-bombë shpërthen çantën e dyshimtë (VIDEO) Ekipet speciale të policisë braziliane kanë kryer një shpërthim të kontrolluar të një bombe-çantë në ditën e parë të Loj
ISIS merr peng 3000 persona, ekzekutohen disa prej tyre Luftëtarët e Shtetit Islamik kanë kapur deri në 3.000 persona që jetonin në disa fshatra të Irakut të enjten dhe më pas