999 rezultate për

islamik

"Terroristët islamikë janë rreziku më i madh i Gjermanisë" Angela Merkel në mesazhin e saj për Vitin e Ri ka thënë që terrorizmi është rreziku më i madh që po ballafaqohet Gjerman
ISIS jep alarmin, premton sulme në Europë gjatë ditëve të fundvitit Një grup pro-Shtetit të vetëshpallur Islamik, ISIS, i ka bërë thirrje mbështetësve të xhihadistëve të kryejnë sulme në s
SHBA: Pretendimet e Turqisë për mbështetjen e terrorizmit janë "absurde" Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dënuar ashpër pretendimet e presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, se forc
Nigeria sulmon militantët e ‘Boko Haram’ në fortesën e fundit Presidenti i Nigerisë Muhammadu Buhari ka deklaruar se ushtria Nigeria ka shtyrë militantët e “Boko Haram” nga kampi i f
Bota në alarm: Kujdes, festat e fundvitit mund të jenë të përgjakshme Sulmet e fundit dhe paralajmërimet e frikshme të terroristëve për më shumë sulme dhe viktima, ka ngjallur shqetësimin e
Rrëfimi rrëqethës i gruas që i shpëtoi terrorit të ISIS-it (VIDEO) Keqtrajtim, përdhunime, vrasje masive, janë gjëra që pothuajse çdo ditë ndodhin në Mosul. Zyrtarët e lartë të ISIS-it ud
Betejë e ashpër me ISIS, vriten 14 ushtarë turq në Siri (FOTO LAJM) Katërmbëdhjetë ushtarë turq janë vrarë në betejën e ashpër kundër grupit militant të shtetit të vetëshpallur Islamik ISI
ISIS merr përsipër zyrtarisht sulmin me kamion në Berlin I ashtuquajturi “Shteti Islamik” ka pranuar zyrtarisht përgjegjësinë për sulmin terrorist në Berlin, ku 12 persona mbetë
Revistat ekstremiste, thirrje për sulme me automjete “Automjetet janë si thikat”. Kjo është një prej frazave që lexohet në revistën ekstremiste “Rumiyah”, e cila doli në tr
Panik edhe në Zyrih/ Plagosen 3 persona në një qendër islamike (FOTO LAJM) Tre persona janë plagosur nga të shtënat e armeve te zjarrit në një qendër islamike në qendër te Zyrihut mbrëmjen e kësa
Vriten në Siri atentatorët e Parisit dhe të Brukselit Dy prej atentatorëve të përfshirë në sulmet fatale të nëntorit të vitit 2015 në Paris të Francës, raportohet të jenë v
ISIS kërcënon se do të sulmojë ambasadat turke në gjithë botën Zëdhënësi i ri i grupit militant “Shtetit Islamik”, Abi al-Hassan al-Muhajer, ka kërcënuar sot se do të sulmojë ambasada
Ushtarët irakianë pozojnë me trupin e varur të militantit të ISIS në Irak (FOTO LAJM) Disa pamje të reja të publikuara së fundmi shfaqen Forcat Speciale irakiane duke pozuar pranë një trupi të varur të nj
Kush është anti-islamiku i zgjedhur nga Trump për drejtor të ri të CIA-s Presidenti i zgjedhur, Donald Trump ka zgjedhur kongresmenin e Kansas-it, Mike Pompeo për drejtor të CIA¬s gjatë adminis
Arrestohen pesë anëtarë të dyshuar të ISIS-it në Gjermani Pesë ekstremistë të dyshuar të të ashtuquajturit ‘Shtetit Islamik’ janë arrestuar në Gjermani, sipas një ekipi të gazeta
ISIS rrëzon helikopterin ushtarak të Rusisë I ashtuquajturi “Shteti Islamik” pohon se ka rrëzuar një helikopter ushtarak rus në Siri ditën e sotme. Lajmin e konf
Obama ndërhyn në mosmarrëveshjen Turqi-Irak Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, ka ndërhyrë personalisht në një mosmarrëveshje midis Turqisë dhe Irakut për luftën k
Isis ekzekuton dhjetëra të burgosur Militantët e Shtetit të vetëshpallur Islamik, kanë ekzekutuar dhjetëra të burgosur të marrë nga fshatrat që IS ishte i d
Forcat irakiane në Mosul vazhdojnë të rimarrin zona të mëdha nga duart e ISIS Forcat irakiane kanë rimarrë mbi 800 kilometra katrorë territor të grupit Shteti Islamik, që kur filloi javën e kaluar b
Kryeministri i Irakut vlerëson progresin ndaj ISIS Kryeministri i Irakut, Haider al-Abadi, ka konfirmuar edhe njëherë se operacioni për çlirimin e qytetit të Mosulit nga e