999 rezultate për

islamik

SHBA, skeptike rreth pretendimeve për vrasjen e udhëheqësit të ISIS Zyrtarë amerikanë të shërbimeve të zbulimit janë shumë skeptikë mbi njoftimet se kreu i “Shtetit Islamik”, Abu Bakr al-
ISIS po shfrytëzon gratë dhe fëmijët për të sulmuar shtetet e Evropës Europol ka paralajmëruar se i ashtuquajturi “Shteti Islamik” nuk ka mungesë të vullnetarëve, duke shtuar se ata po stërv
Europol: Kosova dhe vendet e Ballkanit, nën kërcënimin e sulmeve terroriste Ditë më parë i ashtuquajturi Shteti Islamik ka dërguar një kërcënim për Ballkanin, duke thënë, se do të kthehen për të s
Forcat siriane "mbërthejnë" ISIS-in në Raqqa Forcat siriane, të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë avancuar në pjesën perëndimore të atij që njihe
ISIS kërcënon Shqipërinë dhe Kosovën: Ballkani gjak për armikun, mjaltë për miqtë (VIDEO) Shteti Islamik kërcënon të vrasë serbë, kroatë dhe tradhtarë të myslimanëve në Ballkan në paralajmërimin e tij më të fun
Rusia bombardon ISIS-in që nga Mesdheu (VIDEO) Një luftanije ruse dhe një nëndetëse ruse kanë hedhur katër raketa lundruese që nga deti Mesdhe duke synuar pozicionet e
Tjetër sulm i ISIS në Pakistan, 17 të vdekur Të paktën 17 persona mbetën të vrarë këtë të premte pas një atentati kamikaz që kishte si shënjestër një senator në prov
SHBA-të do furnizojnë me armë kurdët për të luftuar ISIS-n në Siri Presidenti amerikan, Donald Trump ka miratuar sot furnizimin me armë për forcat kurde që luftojnë të ashtuquajturin “Sht
Vritet në Malajzi anëtari më i kërkuar i ISIS-it Anëtari më i kërkuar i ISIS në Malajzi është vrarë në Siri, tha këtë të hënë shefi i policisë malajzeze, Khalid Abu Baka
Assad hedh poshtë lajmet se Al- Baghdad-i është arrestuar Presidenti sirian, Bashar al-Assad ka mohuar sot lajmet se është arrestuar udhëheqësi i të ashtuquajturit “Shteti Islami
Nga Kaukazi në Siri, armiqtë e Car Putinit Pas masakrës në Shën Petersburgun e tij, me atë vetë të pranishëm në qytet, Presidenti Vladimir Putin mund t’i heqë sëri
ISIS drejt rënies, rrethohet plotësisht nga forcat irakiane Ushtria e Irakut raportohet të ketë rrethuar plotësisht “Shtetin Islamik” në Mosul. Lajmi është bërë i ditur nga shef
Tillerson: Synimi i SHBA-ve, shkatërrimi përfundimtar i ISIS-it Sekretari i Shtetit Rex Tillerson tha se Shtetet e Bashkuara synojnë “ta shkatërrojnë” Shtetin Islamik, por kjo nuk mund
Shkatërrohet grupi i ekstremistëve, mes tyre edhe një shqiptar Në St. Polten të Austrisë, të premten janë arrestuar pesë persona të cilët lokalin e lutjes në spital e kanë keqpërdorur
750 mijë civilë mbeten të bllokuar në Mosul Ndërsa beteja për çlirimin e Mosul ka nisur që në fundin e vitit të kaluar, mijëra civile janë të detyruar të largohen n
Forcat e Irakut sulmojnë aeroportin e Mosulit, 160 mijë njerëz braktisin qytetin Forcat irakiane të sigurisë kanë sulmuar aeroportin e Mosulit, në përpjekje për të rikthyer kontrollin e qytetit nga gru
Forcat Demokratike Siriane përparojnë në ofensivën anti ISIS Aleanca e Forcave Demokratike Siriane që e ka përkrahjen e SHBA-ve ka arritur të futet në krahinën Deir al Zor, për herë
ISIS kërcënon Universitetin e Prishtinës Universiteti i Prishtinës ka marrë një kërcënim nga Shteti i vetëshpallur Islamik ISIS. Në një letër të lënë në sall
Bombardohet Universiteti historik i Mosulit për t’u marrë nga duart e ISIS-it Forcat irakiane sulmuan sot Universitetin e rëndësishëm të qytetit verior të Mosulit, si pjesë e një fushate të mbështet
INVESTIGIMI/ Ja kush qëndron pas "Lëvizjes BESA" në Maqedoni (FOTO LAJM) Si financohet Lëvizja BESA e Maqedonisë? Kush e financoi fushatën parazgjedhore, selinë luksoze ku është vendosur par