999 rezultate për

islamik

Sulmi në Belgjikë, Shteti Islamik merr përgjegjësinë Shteti Islamik ka marrë përsipër përgjegjësinë për sulmin e një dite më parë në qytetin belg të Liezhit, ku mbetën të vr
Irani i kundërpërgjigjet Amerikës për kushtet Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani, tha se Shtetet e Bashkuara nuk mund të marrin vendime për vendin e tij. Rohani i b
Danimarka tërheq forcat speciale nga Iraku Rreth 60 forca speciale të Danimakrës do tëtërhiqen nga Iraku, kjo pasi që shumë zona të kontrolluara nga i ashtuquajtur
Sulmet terroriste në Indonezi, tashmë edhe me shpata Sulmet terroriste në Indonezi vijojnë me intensitet dhe duket se po shfrytëzohet çdo mjet për të ngjallur frikë dhe terr
Indonezi, jo më “ujqër të vetmuar”. Një familje kamikazësh vrau 11 persona Pjesëtarë të një familjeje qëndrojnë pas serisë së shpërthimeve që kishin në shënjestër 3 kishat në qytetin indonezian S
Trump shton sanksionet ndaj Iranit Thesari amerikan ka vendosur sanksione të reja kundër Iranit. “Departamenti Amerikan i Thesarit ka vendosur në listën
Dedaj qorton Pacollin: Ska nevojë që Kosova të anëtarësohet në Organizatën Islamike Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Gjergj Dedaj e ka kundërshtuar hapur Behgjet Pacollin në përpjekjen e këtij të fun
Pacolli merr pjesë në një konferencë islamike, përpiqet ta anëtarësojë Kosovën si vëzhguese Ka nisur punimet në Daka, kryeqytetin e Bangladeshit, Konferenca e 45-të e ministrave të jashtëm të vendeve të Organizat
Zbulohen varre masive në Siri: Arkeologjia e tmerrit Mediat e huaja e kanë quajtur “arkeologjia e tmerrit”: gërmimet në zonat që ishin dikur fortesa të kalifatit islamik kan
Pengmarrja në Francë, 1 i vdekur dhe 12 të plagosur Të paktën një person u vra dhe 12 të tjerë u plagosën kur një burrë mori pengje në një supermarket në qytetin francez të
Policia turke ndalon 82 anëtarë të dyshuar të IS Policia turke ka ndaluar 82 anëtarë të dyshuar të grupit militant, Shteti Islamik. 77 prej tyre janë të huaj, transme
Lirohet vajza që protestoi kundër mbulimit të detyruar islamik “Vajza e rrugës Enghelab është liruar”, ka shkruar sot në rrjetin Facebook, avokatja, Nasrin Sotoudeh. Vajza iraniane
Ky është ish-lojtari i Bayer Leverkusenit që vdiq si dëshmor i Shtetit Islamik Sot që janë mbushur 5 vite të plota nga historia e trishtë e Burak Karan, rrjetet sociale kanë bërë bujë të madhe duke e
Ekzekutohen me varje 15 militantë islamikë Shteti i Egjiptit ka ekzekutuar me varje 15 militantë islamikë , të cilët u shpallën fajtorë për një sulm vdekjeprurës
OSDH: Kontrolli i ISIS në Siri bie nga dita në ditë Kontrolli i grupit ultra radikal Shteti Islamik (ISIS) në territoret në lindje të Sirisë është duke rënë nga dita në dit
ISIS furnizohet me armë edhe nga Shqipëria Një organizatë britanike që merre me Hulumtimin e Armatimeve në zonat e Konfliktit ka zbuluar që dhe në Shqipëri janë pr
Nano: Shqipëria u ndikua nga Erdogani dhe Konferenca Islamike duke votuar pro Palestinës Mustafa Nano nuk e ka kapërdirë votën pro të Shqipërisë ndaj rezolutës së OKB-së për të qendruar neutrale ndaj statusit
Në Irak po festohet fitorja ndaj ISIS Forcat e armatosura të Irakut kanë mbajtur një paradë ushtarake në kryeqytetin e vendit, Bagdad, për të shënuar fitoren
Qeveria irakiane deklaron fitore ndaj ISIS-it Kryeministri irakian, Haidar al-Abadi, ka deklaruar se lufta e vendit të tij kundër grupit militant, “Shteti Islamik” ta
KQZ pezullon partinë islamike Komisioni Qendror Zgjedhor ka pezulluar shtatë parti për shkak se nuk i kanë mbajtur kuvendet e tyre zgjedhore. Një nga