999 rezultate për

isis-it

MPB: Janë arrestuar 5 persona në Turqi, që kanë dashur t’i bashkëngjiten ISIS-it Mitko Çavkov ,Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë ka dalë sot me një konferencë për shtyp për të dhënë më shum
Ja si bëhen gati fëmijët e ISIS-it për të ekzekutuar pengjet (VIDEO) Një video e publikuar së fundmi nga ISIS, shihet një i mitur me karakteristika britanike teksa është gati që të kryej nj
Biden vizitë në Ankara pas operacionit kundër ISIS Zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden, pritet të zhvillojë së shpejti një vizitë në Ankara. Biden pritet të zhvilloj
Rritet numri i gjermanëve që i bashkohen ISIS-it Numri i simpatizantëve terroristë të cilët po largohen nga Gjermania për t’iu bashkuar luftës së Shtetit Islamik është r
ISIS humb kontrollin mbi qytetin sirian të Manbij Çlirimi i këtij qyteti nga kthetrat e ISIS-it ishte i vështirë, tha Pentagoni, pasi militantët i përdornin civilët si mb
Rrëfehet gazetari i infiltruar: Ja si janë njerëzit brenda ISIS-it Një gazetar i infiltruar brenda ISIS ka rrëfyer tmerret brenda kampit të militantëve, Ai ka thënë se aty ka parë njerëz
Rrëfimi prekës i vajzës që shpëtoi nga ISIS, ja çfarë i bënë fytyrës së saj (FOTO LAJM) Në fytyrën e saj janë të shfaqura plagët e që kjo vajzë e komunitetit Yazidi mori nga militantët e Shtetit Islamik përde
Dënohet me burgim të përjetshëm anëtari maqedonas i ISIS në Turqi Gjykata e Ankarasë ka dënuar me burgim të përjetshëm maqedonasin Muhamed Zekiri, për shkak të pjesëmarrjes në sulmet e I
Propaganda e ISIS-it, ftojnë vajzat të martohen me ta! Fanatikët e grupit terrorist të njohur në mbarë botën me shkurtesën “ISIS” tani po përdorin faqe online që të joshin vaj
Sulm vetëvrasës i ISIS-it në Jemen, 25 policë të vrarë e 60 të plagosur Të paktën 25 policë u vranë dhe 60 të tjerë u plagosën në një atentat vetëvrasës në Jemen, që shenjtëronte një qendër re
Erdogan: Turqia, e vetme kundër ISIS-it Pas një sërë deklaratash të forta, që kanë shënjestruar kryesisht Bashkimin Europian, Recep Tayyp Erdogan akuzon aleatët
Ja tre vendet evropiane në të cilat fshihen celulat më të mëdha të ISIS-it Sulmet e përgjakshme në Bruksel dhe Paris, dëshmojnë se ekzistojnë celula terroriste në zemër të Evropës, dhe se janë të
Rrëfehet 15 vjeçarja franceze: Ja si u largova nga rekrutuesit e ISIS-it Vajzat 15-vjeçare franceze kalojnë kohën e tyre në mediat sociale duke biseduar me miqtë rreth shkollës, muzikës dhe fil
Obama: ISIS-i po tkurret në Siri dhe Irak Presidenti amerikan Barack Obama ka deklaruar se organizata terroriste ISIS gjatë muajve të fundit ka filluar të “zmbrap
Ja sa luftëtarë nga Shqipëria dhe Kosova iu bashkuan ISIS-it Gazeta e njohur "The Idependent" ka publikuar një grafik lidhur me numrin e luftëtarëve të ISIS që ka "prodhuar" çdo sht
Turqia arreston tre pjesëtarë të ISIS-it, po planifikonin sulme në Gjermani Policia e Stambollit ka arrestuar ditën e sotme tre anëtar të ISIS-it në Irak dhe Levant, pasi kishte zbuluar se ata po
Ky mjek shëron luftëtarët e plagosur të ISIS-it (FOTO) Një mjek britanik ka vendosur të bëjë një punë shumë humane. Ai kujdeset për luftëtarët e plagosur të ISIS-it në linjën
Ja plani i SHBA-së për luftimin e ISIS-it në Libi Zyrtarë të lartë të Pentagonit në Shtëpinë e Bardhë kanë prezantuar një plan me të gjitha detajet për të goditur kërcëni
Vali Corleone e shpall veten hero: E shpëtova Kosovën dhe Shqipërinë nga ISIS King Vali Corleone apo mbreti i Ballkanit në një intervistë ekskluzive për Gazetën Monitor ka rrëfyer për bisedën që ai
Hyseni: I kemi identifikuar personat që i janë bashkuar ISIS-it Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, gjatë fjalimit të tij në konferencën ndërkombëtare "Germia Hill", është