999 rezultate për

isis-it

“Donald Trump do t’i japë fund terrorit të ISIS-it” Donald Trump është i vetëdijshëm se ISIS është “kërcënim i vërtetë ndaj njerëzimit” dhe duhet të formojë një koalicion g
ISIS var për tradhti 40 civilë në shtyllat elektrike në Mosul ISIS ka varur plot 40 civilë të martën në qytetin verior të Irakut, Mosul, duke i akuzuar ata për tradhti. Trupat e t
Arrestohen pesë anëtarë të dyshuar të ISIS-it në Gjermani Pesë ekstremistë të dyshuar të të ashtuquajturit ‘Shtetit Islamik’ janë arrestuar në Gjermani, sipas një ekipi të gazeta
Gjyqi ndaj “xhihadistëve”, policia kontrollon me qen anti-eksploziv territorin e gjykatës (FOTO LAJM) Sot jepet masa e sigurisë për të arrestuarit e fundjavës, të cilët dyshohet se kanë financuar dhe organizuar dërgimin e
Koalicioni ndërkombëtar nis betejën për të marrë kryeqytetin e ISIS-it Forcat kurde dhe arabe të mbështetura nga SHBA-ja kanë deklaruar se kanë filluar operacionin për të cliruar Raqan, ose s
"Kafkat", komandot që janë kthyer në tmerrin e ISIS-it në Irak (FOTO LAJM) ISIS është duke humbur shumë shpejt terrenin e fituar në Irak dhe Siri për shkak të sulmit të koordinuar të aleatëve kun
Forcat irakiane marrin nga duart e ISIS-it edhe një tjetër qytet Forcat irakiane kanë rimarrë kontrollin e një lagjeje të dytë në zonën perëndimore të Mosulit, kryeqendra e militantëve
Forcat irakiane hyjnë në Mosul Forcat irakiane kanë hyrë për të parën herë, në më shumë se dy vite, në Mosulin e kontrolluar nga ISIS-i, e janë përfshi
Ish-xhihadisti i ISIS-it: Ju tregoj tmerrin e Sirisë Liridon Kabashi ka rrëfyer historinë e tij, sesi u bind që për tre muaj të shkojë në Siri bashkë me disa shokë të tij A
Policia reagon kundër televizionit italian: Në Kosovë nuk kanë ekzistuar kampe rekrutimi të ISIS-it Policia e Kosovës ka reaguar menjëherë lidhur me reportazhin e televizionit italian "La Lene", ku flitej për kampin e re
Rreth 900 ushtarë të ISIS-it janë vrarë në Mosul Rreth 800 deri në 900 militantë të Shtetit Islamik janë vrarë që kur forcat irakiane kanë nisur ofensivën për rimarrjen
Skllavet e ISIS-it fitojnë çmimin "Sakharov" Dy gra të cilat shpëtuan nga skllavërimi seksual nga të ISIS në Irak, kanë fituar çmimin më të lartë në Evropë të të dre
Televizioni italian në Kosovë: "Në kampin e rekrutimit të ISIS-it" (VIDEO) Mbrëmjen e së martës, emisioni investigativ "Le Iene" në Itali, i ka dedikuar një reportazh çështjes së rekrutimit të lu
ALARM / ISIS do të godasë Europën! "Shteti i vetëshpallur Islamik mund të sulmojë Britaninë e Madhe, pasi xhihadistët po detyrohen të largohen nga bazat e
Obama takohet me kryeministrin irakian për luftën kundër ISIS-it Shtëpia e Bardhë ka bërë të ditur se presidenti Barack Obama do të takohet me kryeministrin irakian, Haidar al-Abadi në
Vritet në Siri ministri i Informacionit të ISIS-it Pentagoni ka deklaruar që në një sulm ajror nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka mbetur i vdekur një nga liderët më të
“Angelina Jolie” e Kurdistanit humb jetën gjatë luftimeve kundër ISIS-it Një luftëtare 22 vjeçare e cila kishte ngjashmëri shumë të mëdha me yllin e Hollywood-it Jolie ka humbur jetën teksa luf
Pranoi 10 mijë propozime për martesë, vritet xhihadisti holandez Israfil Yilmaz, i cili ishte luftëtar në rradhët e shtetit të vetëshpallur Islamik ISIS, ka publikuar disa foto duke mba
Vritet zëdhënësi/ ISIS: Ne do t’ju shkatërrojmë plotësisht Strategu i grupit terrorist Abu Mohamed al-Adnani, për kokën e të cilit kishte një dëmshpërblim prej 5 milionë dollarësh
Vritet zëdhënësi i ISIS-it Agjencia e lajmeve Amaq, ka njoftuar se zëdhënësi i shtetit të vetëshpallur Islamik ISIS, Abu Muhammad al-Adnani, është