999 rezultate për

isis-it

Sulmuesi në Paris dyshohet të jetë anëtar i ISIS-it Personi i cili sulmoi sot me çekiç policët e Parisit e që më pas u plagos është student dhe ka prejardhje nga Algjeria.
“Shporrni mbështetësit e ISIS-it”, marshimi i babit britanik pas sulmit në Manchester Një prind i dy vajzave ka marshuar në këmbë nga shtëpia e tij deri në në “Mançester Arena” duke mbajtur një banderolë q
Rusët publikojnë pamjet e bombardimit të 120 militantëve të ISIS-it (VIDEO) Ministria ruse e Mbrojtjes ka publikuar pamjet në të cilat shihet sulmi i aviacionit rus në caqet e ISIS-it. Aviacion
Humb jetën në Siri antari i ISIS-it nga Mitrovica Një i ri nga Mitrovica me inicialet D.S. i cili ishte antar i shtetit të vetëshpallur ISIS, ka humbur jetën në përleshje
Momenti kur militanti i ISIS-it hedh veten në erë vetëm disa metra nga gazetarët (VIDEO) Puna e gazetarit mund të jetë tejet e rrezikshme duke marrë parasysh faktin se rrezikojnë jetën për t’i sjellë botës të
ISIS në krizë, por si po vazhdon të krijojë të ardhura? Ndërsa po zvogëlohen burimet e të ardhurave të ISIS me humbje të territoreve në Siri dhe Irak, prokurorët irakianë thonë
ISIS-it po i mungojnë luftëtarët nga Kosova Dikur thuhej që Kosova ishte vendi i cili po prodhonte terroristë që i bashkoheshin organizatave terroriste ISIS dhe Al
Mattis zotohet se do t'i shkatërrojë pjesëtarët e ISIS-it Ministri amerikan i Mbrojtjes, James Mattis u zotua të premten se koalicioni me në krye SHBA ka rrethuar pjesëtarët e “S
Vritet në Malajzi anëtari më i kërkuar i ISIS-it Anëtari më i kërkuar i ISIS në Malajzi është vrarë në Siri, tha këtë të hënë shefi i policisë malajzeze, Khalid Abu Baka
Si nëpër filma, agjentja e FBI bie në dashuri me terroristin e ISIS dhe martohet me të Përkthyesja e FBI-së, Daniela Greene, përfundoi në një burg në SHBA pasi autoritetet zbuluan se ajo fluturoi në Siri dhe
Vritet një prej liderëve shpirtërorë të ISIS-it Ushtria egjiptiane njoftoi të enjten se ka vrarë një nga liderët shpirtërorë të grupit të të ashtuquajturit “Shtetit Isl
6-vjeçari që asiston në vrasjet makabre të ISIS-it (FOTO LAJM) Nje video e tmerrshme propaganduese e ISIS është shfaqur dhe kësaj shihet një djalosh gjashtëvjeçar, duke asistuar në p
SHBA: Përdorëm bombën e duhur kundër ISIS-it Komandanti i forcave amerikane në Afganistan, John Nicholson, tha se vendimi për të përdorur bombën më të mëdha jo-bërth
Super bomba më e madhe në histori vret 36 luftëtarë të ISIS-it (VIDEO) Të paktën 36 luftëtarë të ISIS-it janë vrarë në Afganistan, pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë heshur "nënën e të
Zëdhënësi i ri i ISIS-it bën thirrje për sulme në Evropë Zëdhënësi i ri i grupit terrorist “Shteti Islamik”, Ebil Hasan el-Muhaxhir, ka publikuar audio-incizimin e parë pas emër
Dhëndri i Trumpit në Iran për luftën kundër ISIS-it Dhëndri i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jared Kushner, po zhvillon një vizitë zyrtare në Irak në kua
Vritet numri dy i ISIS-it në Mosul Televizioni shtetëror irakian raporton se është vrarë numri i dy në komandën e grupit militant “Shteti Islamik”. Tele
Kanadaja zgjat operacionin kundër ISIS-it edhe për tre muaj Kanadaja ka njoftuar se do të zgjasë misionin ushtarak kundër grupit militant Shteti Islamik në Siri dhe Iran, deri më 3
Tillerson: Synimi i SHBA-ve, shkatërrimi përfundimtar i ISIS-it Sekretari i Shtetit Rex Tillerson tha se Shtetet e Bashkuara synojnë “ta shkatërrojnë” Shtetin Islamik, por kjo nuk mund
Gazetarët e SKY i shpëtojnë "për qime" bombave të ISIS-it (VIDEO) Një grup gazetarës të "SkyNews" i kanë shpëtuar "për qime" një sulmi me bombë në Mosul nga luftëtarët e ISIS. Korresp