999 rezultate për

isis-it

Mijëra luftëtarë të ISIS-it fillojnë të rikthehen nëpër shtetet e tyre Të paktën 5,600 luftëtarë të të ashtuquajturit “Shteti Islamik”, janë kthyer nëpër shtëpitë e tyre në shtetet përkatësi,
Zbulohen “burgjet e vdekjes” në Raqqa, mesazhe rrëqethëse nëpër mure (FOTO LAJM) Janë zbuluar në Raqqa “burgjet e vdekjes” të organizatës terroriste “Shteti Islamik”. Reporteri Stuart Ramsay ka viz
ISIS sjell "drejtësinë" barbare, e tmerrshme si i ndëshkon hajdutët (FOTO LAJM) Shteti Islamik në Egjipt ka lëshuar një video që tregon një hajdut që i pritet dora si qëndrim ndaj krimit dhe ndëshkimi
Pse pengjet e ISIS-it në regjistrimet e ekzekutimit janë të qetë? Videoja e ekzekutimeve të lëshuara nga ushtarët e të ashtuquajturit “Shtetit Islamik” pothuajse gjithnjë ngre dyshime rr
Britania do të dënojë me 15 vite burg personat që shohin videot e ISIS-it Njerëzit që shikojnë shpesh përmbajtje terroriste në kompjuterët e tyre mund të përballen me dënim me burg prej 15 vjet
Momenti kur tre militantë të ISIS-it hidhen në erë nga tanku sirian (VIDEO) Tre militantë të të ashtuquajturit “Shteti Islamik” kanë filmuar vetën duke u hedhur në erë nga një tank sirian. Kame
Momenti kur automjeti i blinduar i militantëve të ISIS-it goditet nga predha (VIDEO) Është gjetur një video, të cilën e ka realizuar një militant i organizatës terroriste “Shteti Islamik”, në të cilën shih
Presidenti çek: Baza evropiane e ISIS-it është në Bosnje Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, tha se humbja e të ashtuquajturit “Shteti Islamik” në Lindjen e Mesme, kërcënon të s
Afganistani, territori i ri i ISIS-it Disfata e grupit terrorist ISIS në Irak dhe Siri dhe ekzistenca e disa zonave për praninë e tij në Afganistan e ka bërë
Pamje të rënda nga Raqqa, vendi i shkatërruar plotësisht prej ISIS-it (VIDEO) Rrugë të zbrazëta dhe shenja të pakta jete. Pamjet e mësipërme tregojnë ndërtesa të shkatërruara në Raqqa, vendin më
Momenti kur dronët iranianë bëjnë shkrumb e hi disa militantë të ISIS-it (VIDEO) Dronët iranian janë përdorur për të goditur një grup të luftëtarë të organizatës terroriste “Shteti Islamik”, në vijën k
Australiania që tre herë u shpëtoi sulmeve të ISIS-it Një australiane i ka ikur vdekjes për herë të tretë me radhë pasi u ka shpëtuar sulmeve terroriste që kanë ndodhur në tr
Ushtria siriane vret 25 luftëtarë të ISIS-it Të paktën 25 xhihadistë të grupit të Shtetit Islamik (ISIS) u vranë gjatë një operacioni komando të ushtrisë siriane me
Xhihadistët nga Ballkani rikthehen të zhgënjyer nga ‘Kalifati’ i ISIS-it Disa xhihadistë nga Ballkani që shkuan në zonën siriane të konfliktit për të mbështetur Shtetin Islamik thonë se u rikth
Gratë siriane përgatiten për të luftuar kundër ISIS-it (FOTO LAJM) Rreth 210 gra nga Siria janë trajnuar për rreth 15 ditë nga Forcat Demokratike të Sirisë (SDF), për të luftuar kundër or
Zbulohet kampi i ISIS-it për sulme në Evropë Në Siri është zbuluar kampi i Shtetit Islam për stërvitjen e xhihadistëve për sulme në Evropë dhe për dy vjet e gjysmë t
Përveç Muhaxherit, konfirmohet edhe vrasja e 4 shqiptarëve të ISIS-it Koalicioni ndërkombëtar ushtarak, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka njoftuar zyrtarisht për sulmet e s
Adoleshentja rrëfen tmerrin e 6 muajve si skllave seksi e një terroristi të ISIS-it (VIDEO) Një vajzë adoleshente i ka shpëtuar terroristëve të ISIS-it në Irak dhe ka mundur të rrëfejë tmerrin që e kishte përjet
Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Lideri i ISIS-it është ende gjallë! Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis ka deklaruar dje se ai besonte se kreu i Shtetit Islamik, Abu Bakr al-Baghd
Automjetet e modifikuara që militantët e ISIS-it i përdorin për sulme kamikaze (FOTO LAJM) Policia irakiane shndërron automjetet në makina të blinduara anti-bomba kundër sulmeve vetëvrasëse nga militantët e Shte