999 rezultate për

isis-it

Iu bashkua ISIS-it kur ishte 15 vjeçe, vendimi që ka marrë Zvicra për vajzën shqiptare Në vitin 2014, vajza nga Winterthuri kishte udhëtuar me vëllain e saj atëherë 16-vjeçar në territorin e milicisë terrori
Shqiptari në SHBA akuzohet për mbështetje të ISIS-it Departamenti amerikan i Drejtësisë tha se të mërkurën në gjykatën federale të Qarkut të Uashingtonit, kryeqytetit të ven
Terrorist i ISIS, shqiptari në New York dënohet me 22 vite burg Një emigrant nga Shqipëria që kishte marrë nënshtetësinë amerikane dhe jetonte në Bronx është dënuar dje me 22 vjet burg
La Amerikën dhe shkoi në Siri, shqiptari përgjërohet ta kthejnë nga burgjet e ISIS Shqiptarët që i janë bashkuar ISIS-it janë të shumtë. Midis tyre është edhe Lirim Sulejmani. Në 1999 ai shkoi ngë Kosova
Publikohen pamjet, si u eliminua lideri i ISIS-it, bashkë me dy fëmijët e tij (VIDEO) Pentagoni publikoi pamje të reja nga sulmi i forcave speciale ku mbeti i vrarë lideri i ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi. G
U eliminua "si qen" në Barisha, kush ishte lideri i "pakapshëm" i ISIS Abu Bakr al-Baghdadi ai ishte njeriu më i kërkuar në botë. Kreu i ISIS thuhet se humbi jetën gjatë një sulmi të SHBA-së
Pas zdukjes ISIS ende vazhdon me propogandën Shteti Islamik ka deklaruar për herë të parë se e ka themeluar një provincë në Indi, pas përleshjeve mes militantëve dhe
Qetësia e ISIS-it dhe frika se çfarë po përgatitet Richard Sindelar Shteti Islamik nuk është mposhtur. Organizata më e tmerrshme terroriste ka rënë për momentin ne
Terroristi i ISIS-it thotë se është takuar shpesh me shërbimin sekret turk Një anëtar i ISIS-it, i cili tashmë ndodhet në një burg në Irak, ka thënë se si përfaqësues i Shtetit Islamik ka bashkëp
Kërkohet Gjykatë Speciale për ISIS Administrata e udhëhequr nga kurdët në veri të Sirisë ka bërë thirrje për krijimin e një tribunali ndërkombëtar për t’i
Shtatë pjesëtarët e ISIS-it nga Maqedonia dalin para gjykatës Shtatë shtetasit e Maqedonisë së Veriut të akuzuar për pjesëmarrje në luftëra të huaja, formacione paraushtarake ose par
Çfarë ka ndodhur me luftëtarët e ISIS-it që janë rikthyer në Evropë? Mediat kanë prirjen të mbulojë shumë pak gjërat që nuk ndodhin. Për shembull, mbetet ende një mister mbi atë që ka ndodh
Pjesë e ISIS-it, italianët dëbojnë xhihadistin shqiptar Një shqiptar i dyshuar për lidhje me ISIS është ekstraduar drejt Shqipërisë. Shqiptari jetonte në Itali dhe sipas me
Gjermania burgos çeçenin e ISIS-it Një burrë 29-vjeçar nga Çeçenia është dënuar me katër vjet e dy muaj burgim nga një gjykatë në Gjermani, pasi kishte udh
Gratë e ISIS-it janë makthi i britanikëve, rreziku që vjen nga to (VIDEO) Gratë e ISIS dhe fëmijët e tyre të radikalizuar përbëjnë një kërcënim domethënës për Britaninë, teksa autoritetet po aku
Bazë për luftëtarët e ISIS-it? Reagon për herë të parë Rama Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas lajmeve se në Shqipëri do të ndërtohet një kamp për rehabilitimin
Zbulohen varre masive në Siri: Arkeologjia e tmerrit Mediat e huaja e kanë quajtur “arkeologjia e tmerrit”: gërmimet në zonat që ishin dikur fortesa të kalifatit islamik kan
Si po i fshihet gjykimit i riu shqiptar që iu bashkua ISIS-it Fitim Dema nga Kaçaniku është kosovari i dënuar më 2 vjet e gjysmë burgim për terrorizëm, që po arratiset nga vuajtja e
Luftëtare e ISIS-it, vritet në Siri vajza shqiptare Një vajzë shqiptarë është vrarë në Siri. Vajza ishte pjesë e ISIS-t dhe ka humbur jetën gjatë luftimeve të ashpra në Sir
Vritet vajza nga kumanova pranë ISIS-it në Siri Një vajzë kumanovare e cila ishte pjesë e ISIS është vrarë në Siri. Lajmi i është kumtur njerëzve të afërm të saj, deris